Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2010, 16:40   #1
toz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2004
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Komfort jazdy przy dużych prędkosciach

Przymierzam się do nowego S-Maxa z silnikiem EcoBoost 203KM. Czy ktoś z koleżeństwa posiadający to auto mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami z jazdy nim przy szybkościach autostradowych?

Obecnie mam Mondeo 1,8 benz., który dla mojego nieco wymagającego ucha nadaje się do jazdy maksymalnie 140 km/h, gdyż powyżej hałas staje się trochę zbyt dokuczliwy. No i na pewno radia da się słuchać do może setki…

A jak jest z S-Maxem?

Dodam, że pytanie to wynik lektur na rożnych serwisach, gdzie piszą o hałasie przy dużych prędkościach. Np.

"Against: Likely to be relatively expensive, softer less controlled ride, quiet engine highlights wind noise intrusion"

w: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 03-09-2010 o 15:46 Powód: regulamin punkt 21
toz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 19:16   #2
Kolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Ramstein
Model: S-Max Titanium S, Black Panther/Fiesta Ghia
Silnik: 2,2TDCI 175KM/ 1,4 96KM
Rocznik: 2009/2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Witam,
na początku muszę przyznać, że akurat tej wersji silnikowej nie posiadam, ale mam dość duże doświadczenie w eksploatacji S-Max'a na autostradzie. Mój jest z 2009 roku z silnikiem 2,2 TDCi (175KM) i jeździ głownie po niemieckich autostradach. Odpowiadając na pytanie mogę powiedzieć, że jeżdżę (gdy są ku temu warunki) z prędkościami 180 km/h (tyle max trzyma tempomat) a czasami zapędzę się i do 240 wg. wskaźnika. Zwykle pokonuję 1200 km i po osiągnięciu celu wysiadam niezmęczony czy nawet wypoczętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Muzyka z dysku gra całą drogę - jeżdżę zwykle sam, więc słucham dosyć głośno - ale bez muzy opływające strugi powietrza zbyt głośno nie hałasują. Moim skromnym zdaniem. Pozdrawiam
Kolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 19:47   #3
gootek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: ETM
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Tak się jakoś składa, że po dwóch miesiącach eksploatacji S-Maxa nie miałem jeszcze okazji przejechać się po autostradzie.
No cóż, za wiele ich w Polsce nie mamy… Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak na razie największa prędkość z jaką jechałem, to było licznikowe 200 km/h na kilkunastokilometrowym betonowym odcinku drogi krajowej nr 8.

Przy takiej prędkości, w aucie nadal było stosunkowo cicho, nie było słychać żadnych dokuczliwych hałasów.

To dosyć wysoki samochód, ale o niezłej aerodynamice.
Komora silnika i podwozie są dobrze odizolowane akustycznie. Również karoseria nie powoduje żadnych nadmiernych hałasów.
A ten silnik EcoBoost co do kultury pracy przypomina mi bardziej silniki 6-cylindrowe niż turbodoładowany silnik 4-cylndrowy.

Naprawdę, pod względem hałasu (a właściwie jego braku) jest super jak na tą klasę cenową auta.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gootek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 20:00   #4
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

JA nie jeździłem przedtem samochodem z tej "półki" więc mogę być nieobiektywny.

Samochód jest opływowy, wyciszony - dźwięki zewnętrzne nie dochodzą, jedynie silnik się przebija ale jego dźwięk akurat mi się podoba.
Jeżeli chodzi o dźwięk opływającego powietrza to wiesz BOLID to nie jest coś tam słychać, ale porównując to do mojego poprzedniego auta to jest miodzio

pozdro tylko chleje dużo jak wskazówkę utrzymujesz powyżej 180 - przyjemność jest droga
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 20:04   #5
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Bywało mknąć w okolicach 200 km/h po rożnego rodzaju autostradach. Pozytywne doznania - Max jak wspominano jest dość opływowy - więc miło wspominam. Komfort jazdy na długich dystansach po prostu wyśmienity. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 08:12   #6
toz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2004
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Dziękuję za wypowiedzi. Zachęciły mnie do S-Maxa.

Jeszcze jedno - a czy ktoś jeździł nowym Galaxy z silnikiem EcoBoost? Wrażenia są porównywalne z S-Maxem?
toz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 10:39   #7
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Cytat:
Napisał hellix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bywało mknąć w okolicach 200 km/h po rożnego rodzaju autostradach. Pozytywne doznania - Max jak wspominano jest dość opływowy - więc miło wspominam. Komfort jazdy na długich dystansach po prostu wyśmienity. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porównując:
- Nissan Almera N16 sedan (nówka) - lusterka huczały niemiłosiernie,
- Ford Galaxy 2003 - przy prędkościach >130km/h makabra!!! Potwornie głośno...
- Ford S-max 2010 po fc - mimo diesla jest super cichy. Przy 180km/h nawet lusterka nie za bardzo przeszkadzają... Spodziewam się że 203 ecoboost jest jeszcze cichszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

reasumując:
Almera (---++)
Galaxy (-----+)
S-max (-++++) (jeden minus - bo jednak w Audi A8 jest ciszejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 11:58   #8
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Zgadzam się, że od prędkości ok 150 - 160 km/h hałas się wzmaga ale bez przesady :-)
spokojnie można jechać.Dużo zależy od opon i nawierzchni po której się jedzie.
Czy układ kierowniczy jest tak bardzo czuły? Według mnie jest precyzyjny i przy dużych prędkościach trzeba już z racji prędkości uważać.
Maxiu jest na długich trasach super wygodnym wozem.
Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 12:00   #9
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Cytat:
Nie twierdzę, że przy większych prędkościach jest bardzo głośno ale od ok. 150km/h hałas wyraźnie się zwiększa. Duże lusterka dają znać o sobie.
Myślę podobnie, że na polu wyciszenia fabrycznie w esiu jest tylko przeciętnie. Mówię o prędkościach autostradowych. Zauważyłem, że wiele zależy od tego, czy jedziemy z wiatrem czy pod wiatr, szczególnie na otwartej przestrzeni. No i od rodzaju nawierzchni również, czasem w większym stopniu niż od wiatru. Generalnie powyżej 150km/h nie da się już wyraźnie nie usłyszeć tej prędkości.

Cytat:
BTW: na niemieckich autostradach (180-200km/h) doszedłem do wniosku, że układ kierowniczy przy dużych prędkościach jest zbyt czuły, trzeba uważać, żeby mały ruch kierownicy nie katapultował wozu na sąsiedni pas.
Fakt, aż strach dać rundę po szybkiej drodze komuś, kto np. na co dzień użytkuje C8 lub podobne...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 12:35   #10
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nissan Almera N16 sedan (nówka)
No proszę, ja też robię taką przesiadkę Almera N16 (hatchback) -> S-Max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.