Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2010, 11:28   #1
egsmichal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Jak wymienić osłonę gumową na przegubie?

Witam, przymierzam się dzisiaj do renowacji zawieszenia z przodu, i teraz mam pytanie, jak wymienić osłonę gumową na przegubie? Interesuje mnie prawa i lewa, tam gdzie z jednej strony jest chyba? dłuższy przegub? Jeżeli macie jakieś zdjęcia, ewentualnei opis, będę wdzięczny


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 17-08-2010 o 01:44 Powód: Poprawienie tytułu tematu.
egsmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 17:49   #2
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Wymiana osłony gumowej

a więc tak kolego masz dwa sposoby pierwszy że tak powiem bardziej tradycyjny i normalny ale nie zawsze a dlaczego już piszę.
1. odpinasz sworzeń od kolumny odkręcasz śrubę zabezpieczającą łozysko odciągasz kolumnę i tu zaczynają się schody bo żeby wybić półoś z przegubu trzeba zdrowo nap....ać i to jest właśnie problem przy tym pierwszym sposobie ale jeśli Ci się uda to jesteś już w domu wymieniasz osłonkę i składasz wszystko z powrotem


i drugi sposób bardziej inwazyjny i pewnie niektórzy powiedzą że wiecej roboty ale nic bardziej błędnego bo ja wymieniłem w ten sposób już ze 4 osłony w mondeo no niestety musisz się liczyć że będziesz wysmarowany po łokcie w smarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. więc tak również odpinasz sworzeń od kolumny klucz 17 lub 19 nie pamiętam z drugiej strony jest duży torx żeby przytrzymać srubę, lub można odpiąc sworzeń od wachacza ale to już będziesz miał 3 śruby tak że trochę więcej kręcenia ale nieraz jest łatwiej odkręcić te 3 niż tą jedną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak już masz odpięty sworzeń jedna osoba odgina sworzeń do dołu a druga odciąga kolumnę na zewnątrz w ten sposób wyciągasz półoś ze skrzyni tylko najpierw trzeba odpiąć zacisk na osłonie przegubu wewnętrznego tego przy skrzyni jak masz już wyjętą półoś to musisz uważać żeby ci się tam przypadkiem nie napchało piachu lub innego syfu bo będzie lipa.
teraz kolejna rzecz na końcu pólosi tej części która wchodzi do skrzyni masz takie coś jakby 3 wałki na metalowych trzpieniach ściągasz je bo po wyjęciu nie są już niczym zabezpieczone i kładziesz w jakieś czyste i bezpieczne miejsce
teraz musisz już tylko zdjąć taki mały pierścień zabezpieczający który jest na końcu półoski i trzyma element końcowy (ten który ma te 3 trzpienie )
jak już to zdejmiesz to możesz ściągać osłonę przegubu wewnętrznego (tego przy skrzyni) a następnie przegubu zewnętrznego (przy kole) i zakładasz z powrotem i składzasz wszystko w odwrotnej kolejności. Tylko musisz pamiętać żeby w każdą osłonę napchać dużo smaru

sposób może wydaje się trudniejszy ale ostatnio z bratem wymienialiśmy 2 osłony obydwie strony i zajeło nam to godzinę z kawałkiem a tym pierwszym sposobem kiedyś straciłem pół dnia

mam nadzieję że trochę pomogłem

Pozdrawiam

Michał
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.