Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2010, 07:43   #21
czemp
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Model: focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 99
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

U mnie też coś pukało przy małych prędkościach, myslałem że skrzynia się rozlatuje i już szukałem nowej, okazało się nakrętka od trzpienia amortyzatora była za lekko dokręcona ( wcześniej wyjmowałem amortyzator). Trzeba przytrzymać imbusem i mocno docisnąć. Może warto sprawdzić u ciebie kolego. Przypuszczam że pendaliere sprawdziłeś?

czemp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 11:04   #22
mk1wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: diesel 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał MIETU1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trakcie jazdy po równej drodze w granicach od 25 do około 40 km/h słychać cykliczne pukanie z okolicy kół. Najgłośniej jest w okolicach 25km/h. Pukanie przy wyższych prędkościach jakby cichnie a powyżej 40-stki już go nie słychać. Przy hamowaniu jest podobnie i najgłośniej stuka w okolicy 25 km/h. Początkowo myślałem, że jest to tylko w prawym kole ale teraz wydaje mi się, że to w obu.
Wymieniłem prawe łożysko podpory półosi (trafione bo już zaczęło pracować bez smaru) i prawy przegub wahacza dolnego (na przeglądzie wyszedł luz) .Łożyska w kołach sprawdzałem po podniesieniu autka i jeszcze nic w nich nie słychać mimo iż kręcą się bardzo luźno. Po dziurach nic nie słychać ani tego pukania ani innego. Na zakrętach pukanie ginie. Ciśnienie w kołach sprawdzane raz na tydzień( mam swój manometr wzorcowany i atestem -zakres 3,0 bar duża skala i dokładność odczytu) więc oponki raczej powinny być równe.

Ma ktoś pomysł ???
Witam,
u mnie występuję podobna sytuacja z kilkoma rózniacami:

- występuje do większej prędkości np 80km/h
- stukanie nie jest rytmiczne, dźwięk stukania niemetaliczny, jakby stukanie drewnianym przedmiotem w podwozie, odczuwalne na kierownicy
- w końcowym etapie hamowania (przy zatrzymaniu auta) występuje stuk i taki "zgrzyt gumy"
- wydaje mi się że jest to tak jakby "luz poziomy", przy ruszaniu jest stuk, później do czasu zmiany biegu cisza, przy wysprzęglęniu (w momencie braku napędu) stuk, przy hamowaniu stuk, przy jeździe niekoniecznie po nierównościach po odpuszczeniu pedału gazu stuk, po naciśnięcu pedału gazu stuk, na biegu jałowym również stuki nie rytmiczne
- ostatnio przy wjeżdzaniu na krawężnik + skręt mocno w lewo kilkukrotne stukanie

sytuacja występuje od około miesiąca i głośność stukania rośnie

niedawno zmieniałem tarcze+klocki (oryginały) i mniej więcej pokryło się to w czasie wystąpienia tej sytuacji ale osobiście nic nie wykryłem

w związku z taką sytuacją odwiedziłem już dwie stacje kontroli, dwóch mechaników i pana od maglownic i jak się okazało wszystko jest ok a stukanie jest coraz bardziej uciążliwe

moje podejrzenia to wahacz (może tuleje), na stacji kontroli podejrzenie padło na poduszki lub łożyska amortyzatorów, u mechanika łączniki + drążki + końcówki

po drugiej wizycie na stacji kontroli (myślę, że po szarpakach) na kilka godzin stukanie ustało !!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak widać wszystko jest ok ale do wymiany prawie całe zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

prośba o celne diagnozy

dziękuję i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez mk1wawa ; 12-08-2010 o 11:14 Powód: ważna info
mk1wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 08:00   #23
MIETU1
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK1 Ghia kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 75
Thumbs down Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Witam ponownie.

Dodam, że w międzyczasie wymieniłem oba łożyska przednich kół- nowe SKFy. według mnie nie potrzebnie, ale niech tam. Stukanie na chwile jakby zanikło całkowicie- to było na letnich oponkach, na których wcześniej było głośno słychać. W międzyczasie przyszła późna jesień i zima więc założyłem zimówki - było dalej cicho i szczerze powiem przestałem już nasłuchiwać myśląc ,ze problem sam się rozwiązał.
Po zimie zmieniłem ogumienie (dodam, że mam dwa komplety kół, które są odpowiednio przechowywane po zdjęciu i sprawdzane na wyważarce) i się od nowa zaczęło stukanie, takie samo jak wcześniej opisywałem. W międzyczasie byłem na przeglądzie u diagnosty, który szarpał za wszelkie łączniki itp. aż auto kołysało i jest podobno ok.
Zauważyłem, ze oprócz wcześniejszych zjawisk puka także kiedy zwalniam do tych ~25 na biegu i to wyraźniej niż przy zwalnianiu na luzie kiedy również puka. Dodam ,że czuć te stuki w podłodze z przodu , aż przechodzi przez pedały do nóg.

PANOWIE JAKIEŚ SUGESTIE ???????????
MIETU1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 07:22   #24
MIETU1
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK1 Ghia kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 75
Angry Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Czy nikt nie ma więcej pomysłów odnośnie diagnozy problemu ?????????
MIETU1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 18:41   #25
Chiroo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: Jastrzębie
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Już kolego Ci pomagam , więc u mnie było identycznie stuki przy ruszaniu i hamowaniu a przy okazji powyzej 100 km/h samochow wpadał w wibracje , wymiana Przegubu wewnętrznego jak i zewnętrznego pomogła a do tego również wymienilem łącznik stabilizatora tania rzecz a poprawia o wiele jakość jazdy
Chiroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 08:12   #26
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

łączniki stabilizatora, moim zdaniem zatarte. Luzów nie mają jednak pracują skokowo.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 10:04   #27
kimon20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Witam. Pozwolę się dopisać do tematu.
Mam Focusa 1.6 w benzynie 2001rok. Pisze bo już nie mam pomysłu.
Od jakiegoś czasu mam problem który doprowadza mnie do furii.

Jak tylko ruszam to słysze jakieś stuki, które zdaje się dochodzą gdzieś z przodu samochodu, pozbierałem się i pojechałem na "szarpaki". Facet autko pooglądał, poprzeglądał w końcu stwierdził, że wszystko ok z zawieszeniem i układem jezdnym. Wsiadam do Focusa, jade a on dalej stuka zwłaszcza przy skręcie lub nierównej nawierzchni. To zbieram się i jade na inną stację diagnostyczną. Koleś mówi że prawdopodobnie to tylne tuleje na przednim zawieszeniu.
No to ja do mechanika, kupuje tuleje, mechanik rozbiera mi zawieszenie, płace, wyjeżdzam i.... dalej słychać stukanie, czasami mocniej czasami jakby cichnie ale ciągle są. Nikt nie umie mi powiedzieć co to moze być. Wymieniłem klocki i tarcze hamulcowe, wyciągnąłem lewarek spod koła (tak dla sprawdzenia) nasmarowałem teleskopy z tylnej półki, woziłem kumpli z tyłu auta. Ciągle nie jestem w stanie zlokalizowac tego dzwięku. Dramat!! Mechanik i facet z serwisu już nic więcej nie widzą od "spodu", myslałem ze to może sprzęgło, ale to się dzieje nie tylko jak samochód ciągnie, ehhh. Moze to coś w silniku? ale z jazdą nie ma problemu. Jakieś sugestie?
kimon20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 19:28   #28
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Sprawdź poduszki silnika.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 08:00   #29
MIETU1
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK1 Ghia kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Sądzę , że to nie przeguby. Rozwalony przegub da się poznać zwłaszcza przy skręcie. U mnie nic nie słychać przy dynamicznym przyspieszaniu/ruszaniu ze skręconymi kołami.
Muszę jeszcze raz po swojemu sprawdzić zawieszenie i tylne tuleje przednich wahaczy. Moim zdaniem zostało tylko to brać pod uwagę. Co do zatartych łączników stabilizatora t o ciekawa teoria. Dla mnie zatarte= z luzami i stukające, a moje luzów nie mają. Ale przy okazji sprawdzę.
MIETU1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 19:01   #30
kimon20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

A moze to przeguby kuliste...
bo łączniki : nie
tuleje : nie
hamulce : nie
co mi tam....
kimon20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.