Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2010, 13:15   #1
Mietek Debest
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Sulików
Model: fokus
Silnik: 1,8 16V zetec
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Czerwona strzałka na desce rozdielczej!

Podczas jazdy zgasł silnik i zapaliła się czerwona strzałka na pulpicie. Nie można było ponownie odpalić auta. Fokus 1,8 TDCI 2005r, kolega podpowiedział, żeby ściągnąć klemy i spróbować go odpalić. Udało się odpalić lecz przejechał ok 1 km tylko i ponownie zgasł czerwona strzałka dalej się świeci i nie można odpalić. O co kaman?


Ostatnio edytowane przez Assan ; 05-08-2010 o 16:15
Mietek Debest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 15:29   #2
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Czerwona strzałka na desce rozdielczej!

Cytat:
Napisał Mietek Debest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas jazdy zgasł silnik i zapaliła się czerwona strzałka na pulpicie. Nie można było ponownie odpalić auta. Fokus 1,8 TDCI 2005r, kolega podpowiedział, żeby ściągnąć klemy i spróbować go odpalić. Udało się odpalić lecz przejechał ok 1 km tylko i ponownie zgasł czerwona strzałka dalej się świeci i nie można odpalić. O co kaman?
Nie wiem o co kaman, ale czerwona strzałka zapala się zwykle zaraz przed "odcięciem" [zapala się przy 4500rpm odcięcie jest chyba przy 5000rpm, nie wiem, nie testowałem i nie mam szczerze zamiaru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ] i oznacza koniczność zmiany biegu na wyższy.

Mowa o MK2 oczywiście, nie wiem jak to jest ze starszym modelem
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 16:08   #3
jarek1904
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Włocławek
Model: Focus II FL Gold
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czerwona strzałka na desce rozdielczej!

Czerwona strzałka skierowana do góry oznacza przekroczenie max. obrotów silnika. Próbowałem u siebie i po pewnym czasie następuje odcięcie paliwa. Podejrzewam u Ciebie uszkodzenie czujnika obrotów i zły odczyt komputera co powoduje odcięcie paliwa.
jarek1904 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 17:00   #4
Mietek Debest
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Sulików
Model: fokus
Silnik: 1,8 16V zetec
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czerwona strzałka na desce rozdielczej!

To nie było u mnie a u szwagierki, ale nie ważne okazało się, że na BP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.w Zgorzelcu nalali jej benzyny do baku do Foczki2 1,8 TDCi z 2005r, miała w baku jeszcze ok 20 l ropy to dojechała do Wrocławia ok 180 km i kicha stało się. Czyli faktycznie odcięcie zapłonu, ale z przyczyny "innego" paliwa. Już ją wiozą na lawecie zobaczymy co z tego będzie. Dzięki za podpowiedzi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mietek Debest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 13:56   #5
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Czerwona strzałka na desce rozdielczej!

Cytat:
Napisał Mietek Debest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie było u mnie a u szwagierki, ale nie ważne okazało się, że na BP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.w Zgorzelcu nalali jej benzyny do baku do Foczki2 1,8 TDCi z 2005r, miała w baku jeszcze ok 20 l ropy to dojechała do Wrocławia ok 180 km i kicha stało się. Czyli faktycznie odcięcie zapłonu, ale z przyczyny "innego" paliwa. Już ją wiozą na lawecie zobaczymy co z tego będzie. Dzięki za podpowiedzi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli pozostaje tylko pogratulować ułomności Panów z BP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie rozumien jak oni to zrobili, przecież pistolety do ropniaków mają 2x większą średnicę niż w benzyniakach, poza tym na klapce wlewu paliwa wielkimi literami jest napisane ON.
Jeżeli Pańska szwagierka zabrała paragon ze stacji to można domagać się zwrotu kosztów naprawy. Bez paragonu BP jest teoretycznie czyste...
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2010, 10:30   #6
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Czerwona strzałka na desce rozdielczej!

Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez paragonu BP jest teoretycznie czyste...
nie do końca, ale trzeba działać szybko... Stacja ma monitoring, widać kto i jakie auto tankował na kamerach, a w systemie można zobaczyć kto za nie płacił i jakie to było paliwo... to żaden problem (pod względem technicznym)...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.