Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2010, 17:24   #1
Graphite
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2010
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Drgania silnika

Od kilku dni użytkuję Fusiona 1.4 TDCI. Wiadomo, niewielki silnik - zanim wyczułem udusiłem go w tym czasie przy ruszaniu może 3 razy. Niestety, po czwartym silnik zaczął wyraźnie drgać. Drgania odczuwalne są wewnątrz, a po zaglądnięciu pod maskę widać jak silnik nienaturalnie dygocze do przodu i do tyłu. Zaznaczam, że auto po prostu gasło od zbyt niskich obrotów, a nie od brutalnie puszczonego sprzęgła na wysokich obrotach, dlatego wierzyć mi się nie chce, że mogły puścić poduszki. Czy ktoś miał podobny problem?


Ostatnio edytowane przez Graphite ; 12-07-2010 o 20:08 Powód: zmiana słówka
Graphite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 12:43   #2
Graphite
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2010
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania silnika

Następnego ranka wszystko wróciło do normy i do tej pory nic się z silnikiem nie dzieje. Co ciekawe w czasie trwania awarii wolne obroty pozostawały na poziomie 1 tys. obrotów (bez falowania), natomiast po ustaniu drgań wróciły na niższy poziom. Ciekawy jestem co było w paliwie zatankowanym z musu na stacji benzynowej mniejszej sieci.
Graphite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 23:14   #3
Pumbo
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Drgania silnika

Witam

Gdy była "awaria" nie świecił się check lub napis EAC FAIL (w okienku z kilometrami)?

Pozdrawiam
__________________
Fokus Mk2 HTB, 2005, 1.6, benzyna
exFusion, 2003, X100, 1.4, benzyna
Pumbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 15:24   #4
Graphite
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2010
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania silnika

Byłem dziś z tym na ASO, wymieniłem filtry i inne materiały eksploatacyjne, a przy okazji komputer pokazał kilka błędów (staram się właśnie odnaleźć ich dokładne znaczenie):
U2196-63
P0000-60
P0562-60
P0337-60
P0606-60
P0266-70
Okazało się że kontrolka check jest uszkodzona (mam nadzieję, że nie przyłożył się do tego poprzedni właściciel). Kazali pojeździć i przyjechać za kilkaset kilometrów, żeby odstawić auto i poszperać głębiej. Usterka nadal występuje nieregularnie, pozdrawiam.
Graphite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 22:58   #5
Pumbo
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Drgania silnika

Witam ponownie

Dlaczego musisz szukać znaczenia kodów błędów, przecież w ASO powinni odczytać kody błędów łącznie z ich opisem, czy u Ciebie mają jakiś trefny program? Przecież płacąc za taką usługę powinno być wszystko jasne dla klienta.

Zrób taki test:
Gdy po zapaleniu silnik będzie chodził właściwie spróbuj wystartować dając mniej gazu niż zwykle (minimalną ilość jaka jest potrzebna) potem wyhamuj i ponownie start z minimum gazu. Jeśli za którymś razem wystąpią drgania silnika to ja bym stawiał na EAC FAIL. Na tym forum znajdziesz moje lekarstwo na tą dolegliwość.

Pozdrawiam
__________________
Fokus Mk2 HTB, 2005, 1.6, benzyna
exFusion, 2003, X100, 1.4, benzyna
Pumbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.