Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2010, 00:52   #31
brodkins
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Alhambra
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 97
Postów: 1
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyszliśmy od tematu nieszczelności a teraz czepiłeś się tego osuszacza jeśli jest nieszczelność to klimatyk powinien podnieść dekielek i sprawdzić czy pod uszczelką nie sadzi czynnik miałbyś jasność gdzie ucieka. Osuszacz wymienia się co jakiś czas teraz wkleje ci obiecane fotki z kilku postów wyżej ta rurka często pęka.
dziś mój klimiarz zainkasował 300 za nabicie z barwnikiem, które zejdzie- to tylko kwestia czasu - i bedziemy wiedzieć gdzie co i wogóle -ALE NAJPRAWDOPODOBNIEJ chodzi właśnie o te dwie rurki- ponoć przypadłośc trojaczków...
no i tu historia, że nikt tego nie chce robić... że wymieniał to raz , pól dnia wykręcania, murzyńska robota, mówił. jak się okaże i będę chciał te rurki robic to cos z 1000zł bedzie to kosztowało. może ktos potwierdzić takie ceny/w stosunku do wielkości problemu do usunięcia?

Albo po prostu kontakt na zakład w Krakowie który zrobil Wam coś takiego?

brodkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 07:36   #32
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Talking Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał brodkins Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziś mój klimiarz zainkasował 300 za nabicie z barwnikiem, które zejdzie- to tylko kwestia czasu - i bedziemy wiedzieć gdzie co i wogóle -ALE NAJPRAWDOPODOBNIEJ chodzi właśnie o te dwie rurki- ponoć przypadłośc trojaczków...
no i tu historia, że nikt tego nie chce robić... że wymieniał to raz , pól dnia wykręcania, murzyńska robota, mówił. jak się okaże i będę chciał te rurki robic to cos z 1000zł bedzie to kosztowało. może ktos potwierdzić takie ceny/w stosunku do wielkości problemu do usunięcia?

Albo po prostu kontakt na zakład w Krakowie który zrobil Wam coś takiego?


Ja miałem przetartą własnie jedną rurkę i kolesie za spawanie zainkasowali 180 pln z montażem i demontażem.

Ps.Za 1000pln to sie robi regeneracje turbiny , a nie naprawia rurkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 08:04   #33
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

to ja Ci zlece rozebranie całego kokpitu za 180 zł żeby dostać się do wymiennika
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 10:30   #34
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to ja Ci zlece rozebranie całego kokpitu za 180 zł żeby dostać się do wymiennika

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy ale mm na myśli rurkę tam gdzie ona najczęście się przeciera w tych pojazdach czyli przy zderzaku przednim.

Jeśli jest to gdzieś głębiej to koszty mogą wzrosnąć ale chyba nie do takiej sumy.

Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 18:50   #35
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał markopolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak ci robili próbę azotem -ile czasu trwał test i jakim ciśnieniem testowali ?
azot był przez dwie godziny 25bar,i lipa nic nie stwierdzili,poddali się powiedzieli że jest wszystko sprawne diagnoza padła na ścianę grodziową przetarte przewody zaproponowali rozebranie konsoli(koszt300-500) sama robocizna
podjechałem dzisiaj z marszu do innego klimiarza maska do góry azot w układ penetrant na osuszcz i jest bąbluje jak cholera
przyczyna znaleziona teraz trzeba wymienić osuszacz razem z nowym korkiem i oringami ,na alegro sa same osuszacze gdzie dostac taki zestaw albo sam korek,gosciu zaproponował wymiane osuszcza i reszte zalac dobrym klejem zeby nie ciekło a w przyszłosci wymiana całej chlodnicy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 22:43   #36
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Na korku osuszacza masz dwa lub trzy gumowe oringi, to one daja szczelność, są po około 2-3 zł za sztukę, więc w czym problem??
Żadne klejenie!!!
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 07:09   #37
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał sebus1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przyczyna znaleziona teraz trzeba wymienić osuszacz razem z nowym korkiem i oringami ...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczęściarz.
A ja dalej nic. Gaz ucieka bardzo powoli. Klima działa coraz gorzej i po 2 tygodniach od nabicia jeszcze działa ale z wydajnością kiepsko.
Sprawdzałem ociekacze (tak jak mi doradziliście) ale ani śladu barwnika. Trochę drogo wychodzi takie nabijanie klimy co miesiąc ale przecieku nikt nie może znaleźć.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 14:39   #38
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na korku osuszacza masz dwa lub trzy gumowe oringi, to one daja szczelność, są po około 2-3 zł za sztukę, więc w czym problem??
Żadne klejenie!!!
Pozdr.
czy o taki korek tam jest,klimiarz powiedział ze najlepiej go wymienic bo na starym po kilku latach powstają wrzery i wymiana oringów moze nie wystarczyc


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 22:31   #39
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Twoja wola, jesli mowy z przesyłką za czterdziersci parę zeta. ale chyba obejżałes stary korek i co do smieci? W jakim stanie były gumowe oringi?
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 09:19   #40
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: nieszczelność klimatyzacji TDI AUY 2001 gdzie szukać przyczyny wycieku

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja wola, jesli mowy z przesyłką za czterdziersci parę zeta. ale chyba obejżałes stary korek i co do smieci? W jakim stanie były gumowe oringi?
Pozdr.
stary korek nie jest w takim złym stanie,myślałem żeby zamówić nowy tak na wszelki wypadek i tak nic z tym dalej nie mogę robić bo czekam na osuszacz przy okazji go tez wymienię,
oringi stosuje się standardowe do klimy???,bo widziałem na alegro zielone,potem przy wkładaniu można je czymś posmarować żeby lepiej wchodziły czy nie ???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.