Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2010, 06:25   #71
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Cytat:
Napisał Zvirek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę zawsze pomiędzy max moment a moc - czyli w swoim c-maxie pomiędzy 2 a 4 kRPM - i wtedy jakoś pali dużo - fakt, że dla mnie pedał gazu ma dwie pozycje - on/offGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dlatego tyle pali... U mnie jezdzi do 2k jezeli mozna i do 2500-2700 jezeli trzeba. Tylko, ze Tommy napisal jak sie u nas jezdzi.

Cytat:
Napisał Zvirek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki, ale nie skorzystam - teraz 1.8 w benie mi wcina lekko 15, no cóż nie ma się lekkiej nogi i tyle...
PS dobrze, że nie ma u nas dobrych dróg, to chociaż w trasie człowiek jedzie powoli i ekonomicznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ja przeciez nikomu nie proponuje. Pisalem o sobie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:02   #72
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Cytat:
Napisał Tommy_boy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe, ja w przyszlym tygodniu robie trase UK - Szczecin, ostatnio wyszlo mi przecietnie 5,5l - w tym klima nonstop, na A2 pare odcinkow 180-200 wiec nie bylo zle. Teraz mysle ze powinno byc podobnie.
To jeździsz raczej zachowawczo, skoro tak mało pali na autostradach, no ale biorąc po uwagę ceny ropy w zachodniej Europie, to lepiej dojechać do celu godzinę później, niż stracić 20-30 euro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi przy prędkości ok 150 km/h, spalił około 6,5-6,6 l/100 km (dane z kompa). Podejrzewam, że różnica w faktycznym spalaniu a odczytem z kompa, nie jest zbyt duża (dla mnie nie zauważalna).
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 18:54   #73
Zvirek
ford::average
 
Avatar Zvirek
 
Zarejestrowany: 26-02-2010
Skąd: mazury
Model: C-max Ultima
Silnik: 2.0 kle kle kle...
Rocznik: 2004
Postów: 134
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jezdzi do 2k jezeli mozna i do 2500-2700 jezeli trzeba. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie próbowałem tak jeździć , ale chyba jestem "skażony" benzyniakami, bo mam wrażenie że jak zmieniam bieg przy 2kprm to panewki wołają "ratunku"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zvirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 20:27   #74
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Cytat:
Napisał Zvirek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie próbowałem tak jeździć , ale chyba jestem "skażony" benzyniakami, bo mam wrażenie że jak zmieniam bieg przy 2kprm to panewki wołają "ratunku"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam sie....masz wrazenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, ze deptasz go od 1300 to wtedy wolaja. Jak pisalem jednak ja wiem jaki mam luz na panewkach.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 09:08   #75
mobilefan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FOCUS II Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 160KM 400Nm bez DPF by GCS Tuning
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

To ja mam takie pytanie do Panów przy okazji jazdy dieslem i jego spalania. Jak jeździć po mieście żeby palił mało i przy tym nie męczyć samochodu? Mam wersję silnika bez filtra DPF. Przyznam, że jest to mój pierwszy diesel w życiu, wcześniej miałem tylko benzyny. Jak już pisałem w poprzednim poście pali mi w mieście ponad 10l. Wcześniej, czyli przełom od kiedy mam auto tj. od stycznia do maja palił mi ok 8l. Czy możliwe, że wpływ na wyższe spalanie miało wykasowanie przez mechanika jak on to nazwał "parametrów wyuczonych".
Tak przy okazji to nie wiem co mam myśleć o tym spalaniu. Byłem u gościa od wtrysków, ale on posłuchał auta i powiedział, że nic mu nie dolega. Z kompa nie wyszły żadne błędy, auto nie dymi, nie bierze oleju, podobno jak na 103000 km przebiegu wszystko gra jak trzeba.
mobilefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 10:07   #76
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Witam,

Odnosnie spalania to ja mam takze okolo 10l/100km w miescie. Fakt ze czekam az sie lekko wskazowka temp. silnika podniesie i dopiero zaczynam cisnac (oczywiscie chronie turbo). A w trasie spala okolo 8l/100km przy duzych predkosciach (do okolo 160-170 jak tylko jest miejsce) oraz licznych wyprzedzaniach.

Sam sie zastanawialem czy to duzo czy nie. Porownojac do BMW 320d (150KM) ktory w miescie tez pali sporo bo nawet okolo 11l/100km a na trasie juz kolo 7,5l/100km to uwazam ze chyba silniki w Focusach tez tak powinny spalac.
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 14:14   #77
goofy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk II titanium
Silnik: TDCI 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Jestem posiadaczem focusa II 2,0 tdci 136 PS 2006 rok, jezdze od 2 miesiecy i jeszcze nie przekroczylem 6,0 l /100 km, nawet w miescie jezdzac.W trasie z klima okolo 5,6-5,8 l/100 km, przy jezdzie na 6 biegu moge zejsc ponizej 5.0 l /100 km
goofy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 16:55   #78
adamscooter
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 tdci -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Mój w mieście przy jeździe na krótkich dystansach też pali około 9 litrów. Trasa między 7 a 7.5. Jest to normalne spalanie tego silnika ( mam porównanie z nowymi Volvo s40, v50 wyposażonymi w te silniki i jest identycznie). Oczywiście w trasie można zejść poniżej 6 litrów ale chyba nie po to się kupuje focusa z takim dieslem żeby nim jeździć 90 czy 100 km/h.
adamscooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 05:33   #79
niziko
ford::beginner
 
Avatar niziko
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: JABŁONNA
Model: FORD FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Najkrócej trasa; 4,5-5,5l, miasto; 6,5-7,5l(przy spokojnej jeździe), średnio 6,5l
niziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 06:05   #80
niziko
ford::beginner
 
Avatar niziko
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: JABŁONNA
Model: FORD FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Focus II 136KM dużo pali?

Cytat:
Napisał mobilefan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja mam takie pytanie do Panów przy okazji jazdy dieslem i jego spalania. Jak jeździć po mieście żeby palił mało i przy tym nie męczyć samochodu? Mam wersję silnika bez filtra DPF. Przyznam, że jest to mój pierwszy diesel w życiu, wcześniej miałem tylko benzyny. Jak już pisałem w poprzednim poście pali mi w mieście ponad 10l. Wcześniej, czyli przełom od kiedy mam auto tj. od stycznia do maja palił mi ok 8l. Czy możliwe, że wpływ na wyższe spalanie miało wykasowanie przez mechanika jak on to nazwał "parametrów wyuczonych".
Tak przy okazji to nie wiem co mam myśleć o tym spalaniu. Byłem u gościa od wtrysków, ale on posłuchał auta i powiedział, że nic mu nie dolega. Z kompa nie wyszły żadne błędy, auto nie dymi, nie bierze oleju, podobno jak na 103000 km przebiegu wszystko gra jak trzeba.
Mam ten sam motor i niestety na powietrze to on przy 2.0 nie będzie chodził, ale przy rozsądnej jeździe tzn. obroty ok 1900-2100 i w miarę wysokim biegu można w mieście zejść poniżej 8l. Jestem przekonany, że nawet 7l, kiedyś mi się to udało ale ze świateł ruszałem nieco z tyłuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.