Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2010, 07:12   #11
piterct
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: toruń
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 37
Smile Odp: dziwne zachowanie ładowania

umnie został wymieniony regulator ,2 diody a i już wirnik tam gdzie szczotki chodzą miał wyrobione. a elektryk mówi że w mondeo napieciem głownie steruje komputer głowny...koszt 450zł Toruń

piterct jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2010, 18:55   #12
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Cytat:
Napisał piterct Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.mam kolejny problem, otóż w czasie jazdy zapaliła sie kontrolka ładowania mondeo 2001 tddi 115km. sprawdziłem ładowanie i pokazuje 12.8 i jak dodam gazu raz rosnie raz nie do m14,50....tak jak z lapka raz sie zapali raz nie. ale gołym okiem widac w nocy że spadek napiecia jest.

wymieniłem alternator na drugi i nic tak samo....aa i jeszcze pare tygodni przed awaria mrugały mi światła i lamki na desce.pomóżcie co robic gdzie zajrzecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki sam objaw - z jedną różnicą - nie zapala się kontrolka ładowania. Kiedyś raz się zaświeciła podczas jazdy i tyle ją widziałem przy pracującym silniku.

Dodatkowo dzisiaj rozładowałem akumulator poprzez częste włączanie stacyjki do pozycji II (ustawiałem alarm niezapiętych pasów - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).
Okazało się, że zaraz po włączeniu stacyjki do pozycji II pobór mocy jest tak duży, że napięcie na akumulatorze spada do 11,7V - taki pobór trwa przez około 1 minutę. Przyczyną tego są świece żarowe - sprawdziłem to odłączając albo bezpecznik a potwierdziłem wypinając przekaźnik.
Ostatecznie musiałem skorzystać z innej baterii, aby Mondka odpalić.
I tutaj pytanko - czy u Was też tak długo grzeją świece żarowe?
Nadmienię - jeżeli to istotne - iż mój MkIII to 2.0TDCi 130PS + DENSO.

PS
Piterct, czy twój problem został definitywnie rozwiązany?

Ostatnio edytowane przez benio ; 24-05-2010 o 20:27
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 12:03   #13
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na przyszłość dla ludzi którym mrugają światła i podświetlenie liczników itp -problem tkwi w regulatorze napięcia, po wymianie spokój i cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem regulator i d... Nadal mrugają światełka na desce i podświetlenie kabiny, a napięcie jak czasem spadało tak teraz też czasem spada. Kupiłem drugiego używanego altka, którego jeszcze nie zamontowałem.

PS:
Czy altka można wyjąć od dołu - górą dużo elementów do rozkręcania?

Ostatnio edytowane przez benio ; 30-06-2010 o 12:26
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 08:44   #14
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem regulator i d... Nadal mrugają światełka na desce i podświetlenie kabiny, a napięcie jak czasem spadało tak teraz też czasem spada. Kupiłem drugiego używanego altka, którego jeszcze nie zamontowałem.

PS:
Czy altka można wyjąć od dołu - górą dużo elementów do rozkręcania?
górą wyciągasz niby tylko filtr paliwa, dołem, całą półoś
a co do mrugania i skoków napięcia...u mnie tez wróciły i nasilają się w momencie włączenia klimy bądź ogólnie wentylatora
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 10:31   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy u Was też tak długo grzeją świece żarowe?
powinny grzać ok. 30 sekund
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 11:44   #16
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

świece grzeją ok. pół minuty,mrugające kontrolki też miałem gry pracował silnik i odpiołem akumulator.w tej sytuacji proponuje sprawdzić połączenia przewodów z alternatora do akumulatora ,klemy wyczyścić i nasmarować ,oraz wszystkie połączenia masowe silnika do karoseri i instalacji do karoseri w komorze silnika.także może być uszkodzony akumulator,szczepane połączenie między celami akumulatora.

Ostatnio edytowane przez jasiuprezes1 ; 01-07-2010 o 11:46
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 13:16   #17
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Cytat:
Napisał jasiuprezes1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystkie połączenia masowe silnika do karoseri i instalacji do karoseri w komorze silnika.także może być uszkodzony akumulator,szczepane połączenie między celami akumulatora.
dobra rada ale gdzie dokładnie są wszystkie żeby nic nie ominąć
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 18:06   #18
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Witam Serdecznie

Doklejam sie do tematu żeby nie zaśmiecać forum.

Tak się składa, że jakies 3 tyg temu mialem małą akcje z brakiem ładowania, co się skończyło wymianą alternatora na nowy, stary sie spalił.

Wszystko było przez te 3 tyg ok, zrobione może ok 1 tys km aż tu nagle ostatnio podczas jazdy znów zapaliła się kontrolka akumulatora. Co dziwne, zegary tym razem się nie restartowały, nie było problemu z zasilaniem radia, za to kontrolka paliła się do momentu zgaszenia silnika i ponownego jego odpalenia.

Otwierając klapę nie stwierdziłem też zadnego smrodku spalenizny który był obecny poprzednim razem, nie mniej jednak z okolic altka bucha mocne ciepełko (czy to normalne??). Klemy nie do ruszenia, podokręcane jak trzeba.

Pytanie tylko, czy to możliwe żeby po 3 tyg znów zaczął padać alternator, bądź też jakaś jego część (np. regulator napięcia??)???

Może to jakiś zbieg okoliczności, ale kontrolka aku zapaliła się do tej pory kilka razy i to wyłacznie na rozgrzanym silniku w bardzo ciepłe dni, jakich ostatnio nie brakuje... A metoda rozwiązania problemu jak do tej pory ta sama, wyłączenie i ponowne uruchomienie silnika.

Jutro odstawiam auto do elektryka, ale bede wdzieczny za wszelkie sugestie zeby nie dać sobie wmówić wszystkiego, a później jeszcze za to wszystko zapłacić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 21:34   #19
PIOTR_1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: mondeo mk3/s-max
Silnik: 2.0 TDDI/2.0 TDCI
Rocznik: 2000/2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

mrugajace swiatla przy zalanczaniu sie wentylatorow swiadczy ze wentylatory chlodnicy nie pracuja na pierwszym biegu.zalanczaja sie na drugi a wtedy biora duzo pradu.przyczyna moze byc spalony rezystor lub wypalone styki wtyczki rezystora,znajdziecie go w obudowie wentylatorow
PIOTR_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 22:10   #20
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: dziwne zachowanie ładowania

Cytat:
Napisał PIOTR_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrugajace swiatla przy zalanczaniu sie wentylatorow swiadczy ze wentylatory chlodnicy nie pracuja na pierwszym biegu.zalanczaja sie na drugi a wtedy biora duzo pradu.przyczyna moze byc spalony rezystor lub wypalone styki wtyczki rezystora,znajdziecie go w obudowie wentylatorow
no właśnie to już przerabiałem i zaczynam się zastanawiać czy kostka rezystora jest dobrze przerobiona, bo może tu tkwi problem
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.