Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2010, 20:38   #21
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Exclamation Odp: Poziom oleju w silniku

Cytat:
Napisał ED1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam i chętnie opowiem zakończenie historii.Do oleju dostawalo się paliwo , niewiadomo skąd , wymieniłem uszczelniacze pompowtrysków nastepnie wymieniłem pompę podciśnieniową paliwa.Bez rezultatu.Tym słabym ogniwem okazała się głowica , było tam jakieś pęknięcie , niemniej jednak sporo wyparowało z mojego portfela.Do tej pory przejechałem 10k i prawie wszystko jest ok tzn oleju nie przybywa ale za to ubywa , prawdopodobnie przytarła sie turbina i na 1000 km dolewam okolo 0,6l .Wielki szacun [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z gdańskiej ORUNI za profesjonalną naprawe , szczerze polecam firmę AUTO TUNE-UP.Z turbiną też tam się pojawię.


człowieku tyle to ja na 15 000 km nie dolewam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jaki dla nich szacun ?


Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:10
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 07:26   #22
lelu666
ford::beginner
 
Avatar lelu666
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Szwecja/Falkenberg
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,3
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Witam wszystkich!
Kilka dni temu kupilem Galaxy mk2 2,3 2005 z przebiegiem 135000km (udokumentowanym). Samochod byl serwisowany jakies 6000km temu, pod samochodem plam brak, kontrolki niskiego cisnienia lub niskiego poziomu oleju sie nie pala. A gdy sprawdzam poziom oleju na bagnecie to mi nic nie pokazuje. Dolalem 0,5l i nadal nic, ladnie chodzi. O co tutaj chodzi ?

Dziekuje i pozdrawiam
lelu666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 09:21   #23
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

O co, może faktycznie brak oleju..
Jak go nie będzie to i plam pod autem nie będzie.
Może sprzedawca "przygotował" auto do sprzedaży i poodcinał kontrolki. Oszustów pełno.
Swoją droa kupowałeś auto i nie wyjmowałeś miarki oleju?

Ale mam nadzieję że to tylko nieprawidłowa miarka oleju -zbyt krótka. Nie jeździj nie zapalaj ustal czy długość miarki masz właściwa.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 13:32   #24
lelu666
ford::beginner
 
Avatar lelu666
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Szwecja/Falkenberg
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,3
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Kontrolki dzialaja, to nie oszust tylko gamon co jezdzil tym samochodem przede mna. Tutaj jak sprzedawca cos zataji to nie wygra ze mna i bedzie musial oddac pieniadze lub naprawic samochod. A co do sprawdzenia to rzeczywiscie jakos mi to umklo, tyle samochodow ostatnio ogladalem ze jakos przeoczylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdzilem czy kislu nie ma pod korkiem, czy reszta plynow jest w normie, a oleju nie .
To moze ktos by zmierzyl dlugosc miarki od galaxy mk2 2,3 , z gory dziekuje.

p.s.Male sprostowanie co do tej kontrolki czerwonej. Po wlaczeniu zaplonu zapala sie, ale nie gasnie. Gasnie dopiero jak odpalam silnik,. Czytam instrukcje i juz sam nie wiem jak to ma byc , moze ktos sprostuje.

Ostatnio edytowane przez lelu666 ; 16-11-2013 o 16:44
lelu666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 21:06   #25
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Cytat:
Napisał lelu666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s.Male sprostowanie co do tej kontrolki czerwonej. Po wlaczeniu zaplonu zapala sie, ale nie gasnie. Gasnie dopiero jak odpalam silnik,. Czytam instrukcje i juz sam nie wiem jak to ma byc , moze ktos sprostuje.
Wygląda że jest OK.
Możesz spróbować zrobić tak odpal auto i zgaś je przez zduszenie silnika jeśli kontrolka się zapali to wskazywałoby na to że raczej wszystko jest OK tylko mało oleju albo krótki bagnet a jak nie zapali się to znaczyłoby że coś mogło być kombinowane.

Ostatnio edytowane przez galo ; 17-11-2013 o 07:34
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 07:46   #26
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Jeszcze jedno auto masz od kilku dni może warto by było pojechać wymienić olej i filtr ja u siebie zawsze karzę wlać 4l nigdy więcej bo jak wlewali tyle co książka pisze to zawsze rano było ponad MAX a tak mam po porannym sprawdzeniu MAX na bagnecie.
Silniki chyba mamy takie same więc ilość oleju też powinna być podobna.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 09:21   #27
lelu666
ford::beginner
 
Avatar lelu666
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Szwecja/Falkenberg
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,3
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Moglbys zmierzyc dlugosc swojego bagnetu, czesci wchodzacej do rurki? Powinny byc te same dlugosci, silnika raczej nie zmieniali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lelu666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 17:14   #28
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

No to pomierzyłem czy taki sam jak w Twoim nie wiem ale wygląda to tak - od górnej części rurki w którą wkładasz bagnet całkowita długość wchodząca w tą rurkę to 57,5cm a poziom oleju od wierzchu rurki 55,5cm to MIN a 54cm to MAX

Ostatnio edytowane przez galo ; 17-11-2013 o 20:08
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 20:28   #29
lelu666
ford::beginner
 
Avatar lelu666
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Szwecja/Falkenberg
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,3
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Dziękować !
Po pierwsze sprawdziłem czy kontrolka się zapali jak zgaśnie auto przez zamulenie. No i się zapaliła, wiec ok.
Po drugi zmierzyłem swój bagnet i wyglada na taki sam, 57,5cm.
Rodzi się pytanie. Dlaczego nie otrzymałem ostrzerzenia o niskim poziomie lub niskim cisnieniu oleju ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lelu666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 20:39   #30
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Poziom oleju w silniku

Cytat:
Napisał lelu666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego nie otrzymałem ostrzerzenia o niskim poziomie lub niskim cisnieniu oleju ?
O poziomie nie wiem ale ciśnienie niby jest w końcu kontrolka po odpaleniu gaśnie więc o tym nie ostrzega.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.