Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2010, 09:56   #1
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Czyszczenie EGR - odkręcić?

Witam mam focusa 1,9 TDDI z 2002 r. od jakiegoś czasu jakby zaczął bardziej kopcić czasem przy przyspieszaniu na światłach jak puści bąka to prawie nie widać w lusterku samochodu jadącego za mną. Mam zamiar zrobić porządek z zaworem EGR. Znalazłem sposób z jakimś sprayem, ale jeden kolega po takim czyszczeniu nie uruchomił już silnika (tu na forum o tym gdzieś czytałem). Zresztą przy czyszczeniu takie zaworu jest duże ryzyko, że jakieś dziadostwo dostanie się do silnika.
Moim zdaniem najlepiej wyczyściłbym ten zawór gdybym go odkręcił i wyczyściłbym go papierem ściernym, szczotką drucianą, pilnikiem lub ropą. I stąd moje pytanie do fachowców: czy warto w ten sposób czyścić, jakie jest ryzyko, że później coś źle złożę, mogę coś uszkodzić i czy w ogóle jest dostęp do wszystkich niezbędnych zakamarków? Jak się do tego przygotować, czy kupić jakieś uszczelki?
Bo właściwie nie wiem o co chodzi do końca z tym zaworem, czy tam się coś zacina, czy zapycha i w którym miejscu?

Pozdrawiam

OphisR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 10:05   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Czyszczenie EGR - odkręcić?

Zapomnij o czyszczeniu, przyjrzyj się dobrze temu zaworowi, widziałeś ile trzeba wyjąć razem z nim i jaki tam jest dostęp?? Zerknij a sam dojdziesz do tego że wystarczy go zaślepić i po kłopocie. Od razu odpowiadam wszystkie objawy zapchanego EGR znikną a dla silnika nic się nie stanie, jedynie będziesz mniej ekologiczny i to wszystko. Tematy o zaślepianiu znajdziesz na forum
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 11:53   #3
charzo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-05-2007
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czyszczenie EGR - odkręcić?

ja czyściłem już 2 razy sprayem dokładnie tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tam jest filmik jak to zrobić potrzebne są dwie osoby do tego
zauważyłem że pomaga na jakiś czas kilka tyś kilometrów.

POZDRAWIAM
charzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 21:54   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Czyszczenie EGR - odkręcić?

Cytat:
Napisał charzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja czyściłem już 2 razy sprayem dokładnie tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tam jest filmik jak to zrobić potrzebne są dwie osoby do tego
zauważyłem że pomaga na jakiś czas kilka tyś kilometrów.

POZDRAWIAM
A rozmawiales juz z ludzmi ktorym pompa klekla przy takim czyszczeniu? Bylo kilka razy na forum. Do tego jak znasz budowe EGR lub go czysciles bedziesz wiedzial, ze to psikanie pomaga jak umarlemu kadzidlo, a dym jest z nadmiernej dawki paliwa podawanej przez pompe ktora wariuje z ustawieniami, bo zaplon nastepuje w niewlasciwym momencie.
No i jak Ci starcza na kilka tysiecy km to albo nie czysci albo zle jezdzisz.
Nigdy nie mialem problemu z EGR choc widzialem co ludzie maja w silnikach. Tylko ze ja jezdze jak dziadek, w ogole nie wg "przykazan" niezamulania.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 16-06-2010 o 22:02
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.