Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2010, 22:09   #1
Janek63
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem Forda Mondeo 1.8 benzyna, rocznik 2006, przed zakupem był sprawdzany w ASO Forda włącznie z podłączeniem komputera i nie było żadnych uwag. Już drugiego dnia podczas jazdy (po około 70 km) w pewnym momencie zapaliły sie wszystkie lampki kontrolne (akumulator, ABS, ESP, silnik, i cała reszta) i samochód zgasł. Myślałem, że to przypadek ponieważ po przekręceniu kluczyka w położenie zerowe po kilku sekundach mondek odpalił i sytuacja tego dnia już sie nie powtórzyła. Jednak zdarzyło mi się to już po raz czwarty w krótkim okresie czasu i jestem zaniepokojony co to może być. Może któryś z kolegów miał juz taki przypadek i jest mi w stanie poradzić co w takiej sytuacji zrobić bo nie chciałbym od razu lecieć z tym do ASO. Zauważyłem, że wentylator włacza się od razu po uruchomieniu samochodu - czy jest to normalne w MK3 ? Dodam jeszcze, że silnik gaśnie raz po przejechaniu około 100 km a raz na przykład po 15 km, odleglość nie ma znaczenia. Bardzo proszę o pomoc.
Janek63

Janek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 23:02   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

sprawdz akumulator i ladowanie, oraz klemy czy nie sa luzne
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 13:26   #3
Janek63
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Sprawdziłem, klemy przykręcone są ok, nie do ruszenia a akumulator był sprawdzany przy zakupie przez ASO Dobra w Warszawie i stwierdzono, że może nie jest już najlepszy ale ładowanie jest w porządku.
Proszę bardzo o inne sugestie bo urlop już tuż tuż a nie do końca sprawnym samochodem nie chciałby wyjeżdżać w dalszą trasę.
Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na pomoc.
Janek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 13:36   #4
Janek63
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Ponadto, gdyby problemem był akumulator to myślę, że miałbym problemy również przy odpalaniu na postoju a on pali 100/100.
Janek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 14:35   #5
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Dopiero co był opisywany bardzo podobny przypadek, tylko w nim gasły dodatkowo zegary. Rezultat - uszkodzony alternator.

PS.
nawet jak masz ładowanie w porządku nie oznacza to, że podczas jazdy w nieregularnych odstępach dochodzi do zakłóceń w pracy alternatora.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 14:53   #6
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiero co był opisywany bardzo podobny przypadek, tylko w nim gasły dodatkowo zegary. Rezultat - uszkodzony alternator.

PS.
nawet jak masz ładowanie w porządku nie oznacza to, że podczas jazdy w nieregularnych odstępach dochodzi do zakłóceń w pracy alternatora.
Zgadza się, tyle że tu zabezpieczeniem dostawy produ jest akumulator. Przerwanie pracy alternatora nie skutkuje natychmiastowym gaśnięciem silnika, dopiero gdy dodatkowo wyładuje się akumulator, poza tym objawy usterki są zupełnie inne.
Kolega pisze ponadto, ze gdy auto mu zgaśnie, nie ma problemu z ponownym jego uruchomieniem.
Raczej wykluczyłbym opcję uszkodzonego alternatora.

Ostatnio edytowane przez JarekWRC ; 15-06-2010 o 14:55
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:20   #7
Janek63
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

JarekWRC chyba masz rację, ja równiez uważam, że jeżeli byłby to alternator to wykańczałby akumulator i nie zapaliłby przy próbie ponownego uruchomienia. Może ktoś z kolegów ma namiar na dobrego speca od Forda Mondeo w Warszawie. ASO to ostateczność bo z tego co czytałem na forum to w tym przypadku będą wymyślać coraz to nowe koncepcje a ja będę za to płacić kaskę. Jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam.
Janek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 21:28   #8
Janek63
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Czytałem, że może to być wina czujnika położenia wałka rozrządu, napiszcie proszę co tym myślicie.
Janek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 10:51   #9
Janek63
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Panowie, czyżby nikt nie miał takiego problemu jak ja. Pomóżcie.
Janek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 22:31   #10
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Czujnik położenia wałka rozrządu daje podobne efekty, ale w silnikach TDCi. Poza tym jak jest walnięty ten czujnik to po zgaszeniu silnika nie zapalisz go ponownie tak łatwo, tylko trzeba odczekać aż silnik ostygnie. W ogóle to nie wydaje mi się żeby w modelach z silnikami benzynowymi występował ten czujnik, ale mogę się mylić. Podobno podobne efekty występowały przy awarii jeszcze innego czujnik, mianowicie czujnika położenia wału korbowego, ale to również w modelach z silnikami TDCi... nic więcej nie jestem w stanie Ci pomóc... ;/
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.