Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2010, 21:27   #211
dark123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-05-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

No i jest problem, bo właśnie mój mechanik zapomniał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej wczuł się w dopasowanie sprzęgiełka niż na firmie alternatora, na pewno nie był to visteon.

dark123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 07:43   #212
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał dark123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i jest problem, bo właśnie mój mechanik zapomniał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej wczuł się w dopasowanie sprzęgiełka niż na firmie alternatora, na pewno nie był to visteon.

Witam,
Ja mam Visteon 1S7T BC. Jeśli ktoś przerabiał już temat montażu kółka ze sprzęgłem proszę o odpowiedź. Z tego co się oreintuję to najbardziej prawdopodobne jest że będzie pasowało kółko z bezyny 2.0 numer INA F-232854.3, tak pisał Ivec2.
Proszę o pomoc jeśli ktoś to zwalczył z tym alternatorem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], kom. 784920575
Dzięki
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 11:40   #213
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Ja mam Visteon 1S7T BC. Jeśli ktoś przerabiał już temat montażu kółka ze sprzęgłem proszę o odpowiedź. Z tego co się oreintuję to najbardziej prawdopodobne jest że będzie pasowało kółko z bezyny 2.0 numer INA F-232854.3, tak pisał Ivec2.
Proszę o pomoc jeśli ktoś to zwalczył z tym alternatorem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], kom. 784920575
Dzięki
dziś postaram się napisać co i jak bo mój mondek stoi u mechanika i będzie zakładał niekoniecznie sprzęgiełko od forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 14:46   #214
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziś postaram się napisać co i jak bo mój mondek stoi u mechanika i będzie zakładał niekoniecznie sprzęgiełko od forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, ja mam na jutro do odbioru to kółko ze sprzęgłem fordowskie z benzyny także jakbyś miał jakieś świeże info to byłbym bardzo wdzięczny , pozdrawiam
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 09:08   #215
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał ivec2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy też miałem te problemy co opisujecie. Ja u siebie zespawałem koło na wale na sztywno a na alternator założyłem kółko ze sprzęgłem od benzyniaka nr INA F-232854.3. Od tamtej pory mam spokój. Oczywiście napinacz i pozostałe rolki powinny być sprawne. W niektórych alternatorach Visteona ze zwykłym kołem w przedniej obudowie jest kołnierz i kółko ze sprzęgłem może nie pasować ale można śmiało go zeszlifować i będzie OK. Kółko ze sprzęgłem lepiej dokręcić kluczem pneumatycznym ponieważ zdarzają się przypadki że się odkręca, a szkoda by było zgubić ok 200 zł + pasek.
Zastanawiam się nad tym....mam Visteona i muszę zastoswać to kółko od benzyniaka. doradzicie coś
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 11:27   #216
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nad tym....mam Visteona i muszę zastoswać to kółko od benzyniaka. doradzicie coś
Dzisiaj ściągnąłem lewe koło i faktycznie pasek drży, jednak jak puszę tarczę hamulcową i zaczyna się obracać delikatnie (na biegujałowym) wszystko ustaje/....../Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O co tu chodzi. Nawet jak delikatnie tarcza się kręci problem znika sam.

Ktoś ma jakieś pomysły, czy to może być wina alternatora, w momencie gdy wszystkie układy elektryczne zaczynają pracę (ABS, czujniki, itp.) wszystko znika....

Proszę o pomysły
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 17:23   #217
Mitrix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,
Mam podobny problem ja wszyscy powyżej(tzn. ma mój teść) , ale pytanie chcę zadać z innej beczki.

Jak to jest, że w/w elementy wytrzymują od wyjazdu z fabryki 100/150 czy 200 tyś. km, a jak się wymienia je czy to w ASO czy u zaufanych mechaników to lipa robimy 1k czy 2k / 20k tyś. lub mniej i sytuacja się powtarza ???
Może wina leży na sposobie montażu tych elementów ??
Może przy pierwszym montażu coś robią inaczej niż my ???

Nie jestem mechanikiem więc nie śmiejcie się z mojego postu, ale jak czytam o waszych problemach to szlag mnie trafia, że jeszcze nikt czegoś na to nie wymyślił tylko trzeba ładować tyle kasy co chwilę.
Osobiście pracuję i pracowałem w różnych ASO ( Skoda,VW,Audi obecnie BMW) i tam takich problemów nikt nie miał.
Mitrix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 09:42   #218
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

jednak też założył mi fordowskie sprzęgiełko...
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 10:16   #219
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Angry Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam, jestem nowy na forum, ale łaczy nas ten sam problem... Rowniez zastanawiam sie nad zamontowaniem sprzegielka do alternatora (od citroena HDI lub mondeo benzyna). Czy mozliwe jest sprawdzenie jaki mam u siebie alternator bez wyjmowania go? (tzn. odkrecajac nadkole? ) Oraz czy przy montowaniu owego sprzegielka tez wymieniacie caly komplet: pasek, napinacz, kolo pasowe i rolki? bo koszty wychodza konkretne...
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 10:18   #220
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak też założył mi fordowskie sprzęgiełko...
a jak sprawuje sie auto?
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.