Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2010, 08:09   #1
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

Czy jak podniesiemy samochód do góry i będziemy szarpać za sprężynę to jest normalne że u góry amortyzatora jest wyczuwalny luz?.
Bo coś mi stuka podczas jazdy i nie wiem czy to to.

endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 08:36   #2
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

Luz jest normalny ale stukać tam może. Trzeba postawić samochód na kołach położyć(jakoś) dłoń na mocowaniu amora od góry i bujać autem. Wtedy powinieneś wyczuć, czy tam jest luz czy nie, chociaż metoda dość prowizoryczna i nie gwarantująca sukcesu.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 12:13   #3
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

A powiedzcie czy ewentualny luz w tym miejscu powoduje metaliczny dźwięk czy raczej głuchy (gumowy). Bo u mnie jest typowy metaliczny i stuki słychać nie tylko podczas wjechania w dziurę ale też podczas powolnej jazdy przez "policjanty" gdy właśnie autem zabuja.
A jak się nazywa całe to górne mocownie gdybym chciał je kupić i od razu jakiej firmy jest najlepsze?.

Ostatnio edytowane przez endriu.kom ; 19-05-2010 o 12:24
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 12:26   #4
pyciek1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2005
Model: Galaxy
Silnik: Benzyna 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

zdecydowanie polecam sprawdzenie gum na stbilizatorach przód i tył koszt 40 zeta Górne łożysko amortyzatora raczej nie

Ostatnio edytowane przez pyciek1 ; 19-05-2010 o 12:29
pyciek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 12:29   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

najlepszy jest oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dźwięk... na pewno metaliczny ale stłumiony no i słychać go wyżej. Ale jak kolega wyżej napisał. Najpierw stabilizator do kontroli.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 13:24   #6
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw stabilizator do kontroli.
Byłem na diagnostyce i sprawdzili wszystko, postawili na luz w górnym mocowaniu amoratyzatora ale sprawdzili to jak pisałem...podnieśli do góry auto i szarpali za sprężyny, był luz.
Ja stawiałem (wręcz byłem pewien) że stuka mi przegub ten przy łożysku podporowym bo kiedyś zupełnie przez przypadek wykryłem na nim duży luz jeżdziłem tak pół prku i przed jego wymianą chciałem tylko potwierdzić swoje przypuszczenia i wybrałem się do diagnostyki. A teraz zbili mnie z tropu...
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 19:26   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

no jak masz luz na przegubie to pewnie on. Ja jadę na szarpaki w wywalonymi drążkami wewnętrznymi tak, że się auta nie da uprowadzić a oni mówią że wszystko dobrze i może tylko łącznik wymienić... po prostu nie mają wystarczająco szerokich horyzontów chłopaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na luźnym kole McPerson "wyskakuje" z gniada i ma luz. tam jest stożkowa guma na której auto wisi. Jak podniesiesz samochód to już nie wisi i koło lata luźno. No ale może i tam też coś poczuli... kto to wie.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 21:11   #8
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

Tylko wydaje mi się, że stuk przegubu pod obciążeniem (przyśpieszanie) powinien ucichnąć a on nie cichnie i jest to takie trochę dziwne. Ale tak gdybać to sobie można...
Biorąc pod uwagę fakt, że stuki są bardziej słyszalne z prawej strony i przegub ten też jest z prawej to najpierw rozbiorę całą prawą stronę wraz z przegubem i wtedy powinno być wiadomo co jest i co trzeba kupić.
Dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowane przez endriu.kom ; 19-05-2010 o 21:14
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 18:02   #9
krzys6262
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Skąd: piła
Model: sharan
Silnik: 1,9 tdi afn
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

W górnej części amortyzatora są dwie nakrętki,pierwsza widoczna trzyma kielich , druga wewnętrzna trzyma sprężynę oraz łożysko oporowe prawdopodobnie ona jest przyczyną tych stuków ! tak było u mnie ,po dokręceniu problem ustał.Pozdrawiam.
krzys6262 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 18:53   #10
darabont
ford::average
 
Avatar darabont
 
Zarejestrowany: 30-03-2007
Skąd: Malbork
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 1Z 90 kM
Rocznik: 1996
Postów: 155
Domyślnie Odp: Luz na górnym mocowaniu amortyzatora.

Ja u siebie miałem to samo.Wydawało mi się że amortyzator się poluzował w kielichu.Dokręciłem i na 4 dni spokój.Tak ze 3 razy.W końcu wymieniłem poduszkę i łożysko amortyzatora (wcześniej zmieniane razem z amortyzatorami rok temu).Spokój na jakiś tydzień.W między czasie sprawdzenie amortyzatorów na trzepaku,wszystko ok.Łapiąc za sprężynę był wyczuwalny luz.W końcu zamówiłem amorki Kayaba i spokój.Wcześniej zmieniałem na Kamoka,wytrzymały ok 15 tys km.
darabont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.