Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2010, 07:23   #1
raff1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 174
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Grzeje się - wariują obroty na luzie

Witajcie koledzy i koleżanki - po długiej nieobecności spowodowanej brakiem problemów z autem zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy problemie Mondeo Mk2 2.0 16V mojej żony. Otóż wczoraj podczas powrotu do domu auto ni stąd ni zowąd zaczęło nabierać temperatury a przy wrzucaniu na luz na dojeździe do skrzyżowania silnik wył trzymając obroty na 3000-4500. Dopiero zachamowanie na światłach spowodowało,że silnik wrócił do poziomu ok 1100-1200 obrotów. Żona się wystraszyła i podjechała do stacji obsługi Forda na Strzegomskiej we Wrocławiu ( Germaz ) - panowie najwidoczniej nie mieli ochoty pomagać kobicie bo przejechali się po odstaniu auta przez 20 minut i stwierdzili,że jest git. Wróciła dziewczyna do domu i odstawiłą samochód. Dzisiaj rano jadąc do pracy przytrafiło się to samo - po ujechaniu ok 3 km gdy silnik zaczał się nagrzewać obroty świrują jeszcze bardziej a przy tym silnik głupio się grzeje. Nie majać zaufania do mechaników na przykładzie mojego Mondka, który pomogliście mi naprawić proszę o pomoc przy tym przypadku. Pozdrawiam.

raff1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 10:00   #2
heniekpp
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-08-2005
Model: MKII
Silnik: 2.0 16V zetec + LPG holenderska
Rocznik: 1998r.
Postów: 115
Domyślnie Odp: Grzeje się - wariują obroty na luzie

może to silniczek krokowy się zacina... ale najpierw weś wyczyść przepływomierz i przepustnice i sprawdz czy nie ma przebicia na przewodach WN i ewentualnie świece... miałem podobnie poczysciłem wszystko, nowe przewody i świece i jest już ok.
heniekpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.