Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2010, 08:57   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Cytat:
Napisał olej66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pojechałem dzisiaj do mechanika i przy moim samochodzie robił mechanik z forda i załorzyli 3 turbine silnik popracował 2 min i turbina zdechła podobno dostała takiego cisnienia oleju ze wysadziło uszczelki z turbo mówia mi ze pewnie bedzie silnik do remontu albo wymiany
Auto cale wymien, bo jest zepsute... Jak slysze takie wypowiedzi mechanikow to noz mi sie otwiera.
Jezeli podejrzewa wysokie cisnienie to niech je fizycznie sprawdzi. Jezeli jest za wysokie to regulator cisnienia jest do wymiany/czyszczenia. I taki czlowiek pracuje w serwisie Forda? Boze bron...

Zreszta co tu duzo mowic. Przedwczoraj naprawilem BMW, w ktorym najpierw za 450 Funtow zmieniono czujniki ABS, a potem chcieli wymieniac pompe ABS za 1500 Funtow. Jak sie okazalo stukal klocek hamulcowy...ktory barany niby sprawdzily.
I za placic mechanikom? Bo wiedza umarla z Panami Kaziami i Bronkami, a dzisiejsze 90% mechanikow to ludzie od pluga oderwani ktorzy biedronki nie powinni nawet pilnowac.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 09:56   #12
olej66
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: focus 2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

mowią ze raz oleju daje za mało a az za duzo i ja juz zgłupiałem bo to juz 4 turbo w tym miesiacu i nadal nie znam przyczyny i nie moga jej naprawic wiec place tak co miesiac 1000 pln i samochodu nie ma
olej66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 09:59   #13
olej66
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: focus 2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

i mówili ze moga byc popekane pierscienie ale inni mechanicy mówia ze silnik nie ma nic do turbo poza pąpą oleju
olej66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 10:05   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Pierwscienie maja tyle do turbo co ja do bycia astronauta...chocbym chcial.
Zrobiles porzadek z tym sitkiem? Moze sam to sprawdz, bo widze, ze szybciej tak naprawisz auto.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 10:51   #15
olej66
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: focus 2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

zwruciłem im uwage na to sitko ale oni powiedzieli ze juz go nie ma wywalili go za pierwsza wymiana turba
olej66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 10:54   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

no to jak oni to maja opanowane to pozostaje Cie tylko poblogoslawic i czekac ile turb zajada. Ja bym zabral auto do kogos kto sie zna na autach, a nie potrafi wymieniac tak dlugo, az w koncu sie uda...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 12:07   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Kolego, olej ten warsztat... Chyba , że chcesz się procesować... Tu gdzie oddałeś auto, pracują samochodowi ignoranci i debile.
Weź dobrą turbinę z serwisu z autoryzacją Garretta (za zwrotem uszkodzonej), będzie to turbina regenerowana, ale na ORYGINALNYCH częściach - w praktyce jak nowa. Często autoryzowany warsztat także zakłada turbiny, jeżeli nie to powiedzą ci gdzie najbliżej założą ci i dadzą rzeczywistą gwarancję.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 12:26   #18
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Po pierwsze: nie ma oryginalnych części do tych turbin, bo według garreta ta wersja nie nadaje sie do regeneracji, jest zbyt precyzyjnie wykonana. Tak więc jeśli zregenerują Ci turbawkę to na lepszych lub gorszych zamiennikach. Niestety.

Po drugie: skoro oni wywalili Ci to sito na samym początku, a pisałeś, że za drugim razem padło Ci turbo z powodu zbyt wysokiego ciśnienia oleju (wywaliło uszczelniacze), to wynikało by z tego, że to SITKO jest jednak POTRZEBNE !!! Być może normalizuje ono w jakiś sposób przepływ oleju, a bez niego ilość doprowadzanego oleju wzrasta, olej nie nadąża spływać i w turbie powstaje zbyt duże ciśnienie. (?)

W taki sposób ogranicza się przepływ cieczy, poprzez założenie sitka o odpowiedniej wielkości oczek, w wielu urzadzeniach (chociażby najprostszych bateriach kuchennych czy prysznicowych).

Kolego teraz pytanie czy oni przekłuli tylko to sitko w śrubie, czy je zupełnie usuneli z niej. Bo wtedy też żrednica otworu w śrubie przez który wpływa olej jest znacznie większa niż z sitkiem. Myślę, że praktycznie 2 x taka.
Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowane przez prezes19 ; 28-05-2010 o 12:29
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 12:36   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Czyli Garrett ja tak precyzyjnie zrobil, ze sam nie moze tego powtorzyc? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak kupujesz "nowa" z Garretta to oddajesz stara, wiec juz wiesz po co. i o tym pisal Wojtek.
Wielu ludzi wyrzucilo to sitko i nie wywalilo im turbo, a to co pisze kolega to wersja mechanika, ktory pewnie przytart walek i puscily uszczelnienia.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 13:33   #20
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Witam.

Kolego pewnie garett potrafi zrobić regeneracje turbiny garret Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W to ja nie wątpie. Ale taką turbinę po wymianie wszystkiego co się zużywa na oryginalne cześci i zapakowaną z gwarancją garetta to raczej nazywamy tutaj "nową" a nie regenerowaną. Takie turbo kosztuje koło 2200 zł.
A co mechanicy na prawdę zrobili w aucie Kolegi to ja nie wiem. Jeśli było dokładnie tak jak pisze to zaczynam się zastanawiać skąd to nadmierne ciśnienie oleju w turbosprężarce?
A ile osób jezdzi bez sitka to też cieżko powiedzieć bo jakoś niewiele osób się dopisało tutaj.
Napiszcie ile km zrobiliście bez sitka i jak się czują Wasze turba ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.