Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2010, 20:12   #1
klaudi00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: fg
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 3
Question Najbardziej ekonomiczne samochody.

no no ... tak malo VW i ani jednego forda? nieladnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a apropos malych aut, to szkoda tylko ze sa takie drogie, co jest niewspolmierne do ich wielkosci :/

klaudi00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 21:20   #2
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

O kant mozna obic te dane, bo wiekszosc to chyba z widzi mi sie jest napisana. Przewaznie BMW i Audi. Najsmieszniejsze jest to ze to silniki benzynowe, ktore w tym wykazie pala mniej niz silniki diesla. Smiech.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 21:27   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

magik123.

W 5 gear testowali kia z benzyna 1.2 i dieslem 1.3

na tej samej trasie benzyna spalila 6.12 a diesel 6.8

Wiec sie powtarza to co juz dawno pisalem , za co mnie bluzgano nie raz.
Dlatego jak widze te spalania w autach 6 razy wiekszych od tych malych kiiii , ktorych wlasciciele sie na forum licytuja ze tem mu spalil 4.2 a temu 4.19. ....


Do tego ten diesel bym wolniejszy , dluzo glosniejszy i o 1000 funtow drozszy.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 30-05-2010 o 21:31
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 23:43   #4
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

gdzie mało forda?? Morgan jest. 1,8 zetec fordowski. Tylko że Morgan waży 900 kilo a mondeo 1300 (1400) to pali więcej.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 10:30   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec sie powtarza to co juz dawno pisalem , za co mnie bluzgano nie raz.
Dlatego jak widze te spalania w autach 6 razy wiekszych od tych malych kiiii , ktorych wlasciciele sie na forum licytuja ze tem mu spalil 4.2 a temu 4.19. ....
Diesel zjada swoj wlasny ogon. Jest o 30% drozszy od benzyny, gorzej wyposazony i w jeden dzien mozna wydac 20-30% jego wartosci. Ile litrow paliwa kupisz za 5500 zl ktore trzeba wydac za remont turbo w 1.6 TDCI? Dlatego ja zostalem przy poczciwym 1.8 TDDI.
A co do wielkosci to nie prawda jest, ze male auto z malym dieslem pali mniej niz wiekszy diesel. I bardzo duzo zalezy od jazdy, bo czemu ten sam silnik jednemu pali 4.5 a drugi sie nie miesci w 6?
No i tak dla smaku to C-Max z 2.0 TDCI potrafi spalic 5l na trasie bez wiekszych problemow (1.6 TDCI jeszcze mniej), wiec dlaczego 4.2 jest takim zaskoczeniem?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 12:54   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

nie chce mi sie juz przytaczac , "jazda na trasie predkosci powyzej 160 , kazdy na trasie moj , ciezarowki wszystkie , decha do oporu , spalanie 4.5l " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w Kazdym temacie to samo.

jak taki napisze ze przy deptaniu spala mu tam nawet 5 , to kolejny napisze ze mial 3.9 przy spokojnejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam kumpla ktory smiga golfem 3 1.9 tdi 90 teraz chip na 110 i sam jak wchodzi na forum vw i ktos pisze ze mu tam po miescie przy dynamicznej jezdzie pali 5 to sie zwija ze smiechu.

Wiekszosc zrobilo kiedys w dobrych warunkach raz jakis dobry wynik i tak podaje.

Mi tez w scorpio kiedys pokazywalo 7.9l na kompie , tylko to byla trasa 150 km ze wrzucilem 5 i tak 80 przes lasek caly czas jechalem. W normalnych warunkach przy jakiejs jezdzie w zyciu tyle nie spali .

Sie zaloze ze gdyby ktos zrobil taki test z taka KIA i napisal by wnioski ze diesel palil wiecej gdzies 0.5l na setke od benzyny , do tego jest wolniejszy glosniejszy i drozszy w zakupie to by tutaj zostal zlinczowany.


Teraz jeszcze wytlumaczenie , nie dotyczy to kazdego silnika , chodzi mi o ten konkretny przyklad z kia , kazdy by odpowiedzial ze benzyna wiecej spali.

Nie dotyczy to wszystkich silnikow itp itd

Chociaz i tak wkladam miedzy ksiazki teksty ze mondek mk3 2.0 130KM przy dynamicznej jezdzie w 4 osoby pali 5l /

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 31-05-2010 o 12:56
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 13:26   #7
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

Zwykly Focus TDDI w dobrym stanie (niezajechana pompa ani wtryski) moze z delikatna noga na trasie zrobic 4.5 i nie ma w tym nic zaskakujacego. Mialem osobiscie 3 i kazdy sie wyrabia. Dla porownania jednak kilka razy zrobilem trase po "ulansku" - przyspieszanie, wyprzedzanie, czeste zmiany predkosci, wyzsza predkosc obrotowa i spokojnie lyknal 5.5. To samo auto, tego samego dnia, na tym samym paliwie i na tej samej trasie.

Jezeli chodzi o C-Max to ma silnik 2.0 TDCI, ale to nowa jednostka z PSA i nie ma nic wspolnego z archaicznym 2.0 TDCI silnik jaki siedzi w Mondeo. Po drugie Mondziak MK3 pracowal na magnetycznych wtryskach Delphi, silnik z PSA tylko na piezoelektrykach z Siemensa, a te dzieli naprawde duzo.
Nigdzie nie widze, zebym napisal tez, ze pali 5 przy 160 i przy ilus ludziach. Pali 5.0 przy 100-110 na 6 biegu spokojna jazda w 3 osoby z tempomatem. Nie jest to spalanie z komputera tylko litrazowane po kilku trasach. Komputer zanizal o ok 0.3 l. Jezeli poczytasz to te jednostki tyle pala ludziom tylko, ze pewnie Ci ktorzy nie potrafia jezdzic dieslem i pali im po 9 nie moga tego przelknac.

Kazde auto moze byc oszczedne, wszystko zalezy od jazdy.

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sie zaloze ze gdyby ktos zrobil taki test z taka KIA i napisal by wnioski ze diesel palil wiecej gdzies 0.5l na setke od benzyny , do tego jest wolniejszy glosniejszy i drozszy w zakupie to by tutaj zostal zlinczowany.
U nas w UK silniki diesla sa dla flot i aut firmowych, bo maja przez pierwsze 3 niepsujace sie lata natluc kilometrow. Potem kupuja je Polacy i inni nieswiadomi myslac, ze maja najoszczedniejsze auto i laduja tysiace w naprawy. Anglicy jezeli kupuja to glownie benzyny - za roznice w cenie mozna kupic benzyny na pare lat, a i wyposazenie jest lepsze. Do tego wszystko jest tanie jak barszcz w naprawie i tak sie nie psuje. No bo co moze sie uszkodzic w benzyniaku i jezeli np w cenie 1.5 wtrysku do 1.8 TDCI mozna miec nowy (fabrycznie) silnik benzynowy 1.8 do Focusa?
I potem ludzie robiacy po 15 tys km rocznie wydaja na swoje diesle po 3-5 tys na naprawy. Dlatego juz Ci napisalem, ze diesel zjada swoj wlasny ogon i dlatego np VW tak ostro sie zajal poprawianiem benzyniakow (Ford bedzie chyba wprowadzal turbo benzyny).
Co nowy silnik diesla to drozsza naprawa. Ja swojego C-Maxa sprzedalem, mimo, ze byl oszczedny i chyba jedyny nie psujacy sie silnik. Niestety jezeli cos pojdzie to tylko serwis, a przynajmniej moje TDDI zrobie sam. I tylko dlatego zostalem przy dieslu.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 31-05-2010 o 13:39
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 15:52   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

Ty caly czas o naprawach ja to wiem , tylko w tym przypadku dokladnie o 0.7l na 100km diesel spalil wiecej.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 16:17   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty caly czas o naprawach ja to wiem , tylko w tym przypadku dokladnie o 0.7l na 100km diesel spalil wiecej.
No ale co z tego wynika? Przeciez nikt tego nie kwestionuje. Ja tylko napisalem, ze wcale male auto z malym dieslem nie spali duzo mniej niz wieksze z wiekszym silnikiem. Taka sama ściema jak auta elektryczne. Czesto właśnie benzyna jest lepsza w małym aucie

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 31-05-2010 o 21:13
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 18:41   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Najbardziej ekonomiczne samochody.

no i tutaj należy podać przykład mitsubichi colt z jednolitrowym dieselem który na trasie pali poniżej 4 (przy 120 płynna jazda) mi czasami pokazywał 2,5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyszło 3,7 po całości o ile dobrze pamiętam. W mieście pali niewiele więcej chociaż jak to sprawdzić jak korek za każdym razem ma inną długość... Jednocześnie polo 1.2 (czy jakieś tam) pali podobno do 4,5 benzyny...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.