Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2010, 13:09   #11
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Dzisiaj dobralem sie do tych odplywow pod maska. Tak jak pisaliscie ten po prawej stojac przodem do auta znalazlem bez problemu(po wyjeciu dykty pod szyba) znajduje sie dokladnie w samym rogu. Wsadziłem tam druta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i cos sie opieralo, przycisnalem i cos przepchalem ale to radzej nie bloto i liscie itp-nie wiem czy to nie jakas zaslepka byla?? drut pozniej wszedl glebiej i wyszedl gdzies miedzy karoseria i nadkolem-myslalem ze bedzie to jakis kanalik odplywowy a to byla taka zwykla dziura ten odpyw. Czy tez tak przepychaliscie? Zaznaczam, ze to jedyny odplyw jaki znalazlem.

mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 13:33   #12
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

tak kolego. To była właśnie ta dziura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jeśli ktoś to kiedyś może zaślepił (nie sądzę ) to zrobił straszny błąd:galy. Ten czop który udawał zaślepkę (niby)to na 100% zbity syf .Miałem tak samo i dopiero dosyć twardym drutem poszło a potem woda pod ciśnieniem i teraz odpływy czyściutkie. Teraz znjdz po lewej stronie i masz kolego problem z głowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Powodzenia
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 18:13   #13
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Hokeje to te listwy dodatkowe pod zderzakiem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 09:27   #14
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

No to i mnie dopadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak bym usiadł po stronie pasażera to by mi się do butów na pewno nalał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Było tyle wody, że bałem się hamulec naciskać, żeby nie chlapało mi po twarzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co zrobić żeby przetkać to wiem ale jak to kurde wysuszyć ??? wylałem kubkiem od kawy ile się dało (ze 2 litry), zaraz biorę odkurzacz co żre wodę i pewnie jeszcze z litr wyssam, ale co dalej? Macie jakieś patenty na suszenie??
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 11:41   #15
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Cytat:
To jest MK1 i nie ma drugiego aku
no jakoś w moim jest
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 21:45   #16
krzychul
ford::beginner
 
Avatar krzychul
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Poznań
Model: WGR
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 1996
Postów: 33
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Jednym ze sposobów na suszenie zawilgoconych dywaników i maty wygłuszjącej są gazety - napchaj ile wlezie pod matę i po pewnym czasie wyjmij. Mozna tez posłużyć się "kocim żwirkiem" - również absorbuje wilgoć. Też go wysyp pod i na dywaniki i po paru godzinach odsiorbaj okurzaczem. Można też posłużyć się maszynkami do odwilgacania (widziałem ostatio takie w Leroyu) ale ponoć nie są tak sprawne jak ww. metody.

Pozdr.
K.
krzychul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 22:23   #17
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Szok!!! Dzisiaj w ostatniej chwili uratowalem modol komfortu,w czasie jazdy wlaczyla mi sie syrena alarmu (pierwszy raz 2 lata temu nie wiedzialem o co chodzi i woda mi go uszkodzila) teraz zdarzylem go w pore odlaczyc,wode mialem z obydwu stron(maty wygluszajace wymontowalem do osuszenia)!Staram sie systematycznie oprozniac kanaly(odkurzaczem) moze ktos ma jakis patent na zabezpieczenie modolu,podnioslem go maksymalnie w gore(moze wywiercic jakis otworek w podlodze w razie "W")
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2010, 09:12   #18
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Cytat:
Napisał t nowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze ktos ma jakis patent na zabezpieczenie modolu
Ja już parkuję tyłem pod górkę. Do tej pory było na odwrót. Tak się nie naleje pod fotele... No chyba że nalecą ze dwa wiadra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 20:23   #19
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Ja w swoim Galaxy pod wykładzinę wkładałem ręczniki by go z grubsza osuszyć później podnosiłem ile się dało tę mokrą wykładzinę i wkładałem tam taki mały wentylatorek kupiony na bazarze u ruskich i kilka dni tam dmuchałem.Te maty wygłuszające są niezwykle chłonne wilgoci walka z nią wymaga cierpliwości i samozaparcia.Woda dostawała mi się pod hokejką którą żeby zdemontować to trzeba odkręcić wycieraczki ściągnąć znajdującą się pod nimi osłonę i posługując się lusterkiem i małym śrubokrętem lub szczypcami wcisnąć lub wyciągnąć kołek rozporowy mocujący tę hokejkę.Ona jest mocowana dwoma zaczepami jeden ten niżej znajduje się w przedziale silnika natomiast ten wyżej ma przejście bezpośrednio do kabiny.Z biegiem czasu kruszy się silikon uszczelniający to przejście i woda często dostaje się właśnie tamtędy.Ja żeby zlokalizować przeciek lałem wodę z węza wzdłuż boku szyby żona patrzyła w środku i szydło wyszło z worka -woda lała się ciurkiem.Nawaliłem tam silikonu następnie delikatnie włożyłem ten blokujący bolec w zaczep nie do końca i podczas zakładania tej hokejki w gniazdo ten bolec wchodzi głębiej bo opiera się w środku o karoserię automatycznie rozpierając zaczep.Ten drugi zaczep w przedziale silnika jest łatwiej zablokować bo go widać od spodu wystarczy użyć lusterka.Życzę miłej pracy w walce z wodą tym bardziej że teraz leje i garaż jest konieczny.Pozdrawiam Mirek
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 18:20   #20
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Masakra, juz niedawno przepychalem te kanaliki i dzisiaj rano woda na pol centymetra-wieksza po stronie pasazera. Masakra i nie mam na to sily. Co do osuszania ta najlepsze byloby slonce i bezchmurne niebo, a tak to nie mam patentu- co gorsza nie mam gdzie parkowac pod dachem-wrzucilem szmaty zeby mialo w co wsiakac. a tak to zuzylem 2 paczki papierowych recznikow i w trakce jazdy na maksa goracy nawiew na nogi- G dalo ale troche mi nerwy przeszlyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najchetniej to dalbym auto gdzies do mechaniora, zeby mi to zrobil-jak znacie jakiegos dobrego w lodzi lub okolicach dajcie znac.
p.s. mozliwe ze leje sie z szyberdachu jakimis kanalami??? podsufitka jest sucha i mysle ze raczej nie jest to mozliwe.poradzcie cos.
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
odpływy , woda w środku



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.