Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2010, 07:21   #11
mk2 1.8 16v 100pb
ford::average
 
Avatar mk2 1.8 16v 100pb
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 148
Domyślnie Odp: Remont kompletny czy częściowy?

Kupno silnika to loteria morze kupisz igłę silnik albo śiepa gorszego od tego starego,ja tam bym zrobił remont i wiadomo czym latasz

mk2 1.8 16v 100pb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 09:04   #12
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Remont kompletny czy częściowy?

to jest fakt ze siadly pierscienie.jesli masz pieniadze i autko jest wdobrym stanie zrob remont kapitalny i pojezdzisz znowu ze 250 kkm.kupno silnika ze zlomu moze okazac sie niewypalem,jak chcesz odstawic tania fuszerke i troche jeszcze pojezdzic to wymien same pierscienie na wszystkich cylindrach a trzeba je dopasowac z wiekszego szlifu,oczywiscie ja tego nie polecam bo to nie jest remont kapitalny chociaz mozesz podratowac swuj silnik na 100kkm albo troche wiecej zanim zezlomujesz albo sprzedasz albo zrobisz remont kapitalny.ja tak zrobilem w maluchu 15 lat temu jezdzilem nim 2lata a pozniej nastepny wlasciciel go skasowl po 3,5 roku .zawsze gdy go spotkam to wspominal ze ten maluch to byl kosa.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 13:28   #13
sylwk 655
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Model: ford mondeo MK III
Silnik: 2.0TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: Remont kompletny czy częściowy?

Miałem na myśli silnik z jakiegoś anglika z przebiegiem ok 160tyś.km. można obejżeć i posłuchać a nawet się przejechać. kupno takiego silnika nie będzie aż tak ryzykowne jak piszecie. Remont to tylko kapitalny ale pochłonie ok. 4tyś. do autka z97 rok ,może w tej chwili jest cacy ale za dwa trzy lata zacznie się dobrze sypać. Fakt ze pokona nim następne 250 tyś lub więcej ale jak będzie wyglądała cała reszta za kolejne trzynaście lat.
daj znać o podjętej decyzji.
sylwk 655 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 18:33   #14
lipas70
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1997
Postów: 87
Domyślnie Odp: Remont kompletny czy częściowy?

Witam. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Lubię swoje auto dlatego jeszcze nie podjąłem decyzji. Przy w miarę spokojnej jeździe tego spadku ciśnienia na jednym cylindrze właściwie nie czuć. Tylko po nocy lekko poszarpuje i nie ma takiej dynamiki przy szybszej jeździe. Rok temu 190km/h to była pestka. Teraz tak od 160-170km/h w górę to już mały problem. Najbardziej jest to odczuwalne na gazie. A co do gazu to mechanik mi mówił, że te silniki słabo tolerują gaz. Musi być idealnie ustawiony, a u mnie prawdopodobnie jeden wtrysk nie pracował poprawnie dająć np. za ubogą mieszankę i załatwił cylinder.
Silników na allegro jest sporo, może trafi mi się dobry bo opcja z jego wymianą chyba najbardziej mi odpowiada. Może będę na spocie w Gdańsku w niedzilę to się pogada z ludźmi, powymienia doświadczeniami.
lipas70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 19:29   #15
santi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2008
Skąd: Lanckorona/kraków
Model: mondeo mk1 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 1995
Postów: 40
Domyślnie Odp: Remont kompletny czy częściowy?

Najlepiej byłoby ściągnąć głowice i zobaczyć w jakim stanie są cylindry i zawory (gniazda)
santi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.