Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2010, 21:26   #1681
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam,
Jeżdżę Mundkiem dopiero od dwóch tygodni, kupiłem używany ale jeszcze pół roku na gwarancji z przebiegiem 36kkm i zauważyłem następujące usterki:
- przy wrzucaniu pierwszego biegu słyszę takie jakby puknięcie pod podłogą w okolicach środka samochodu
- przy ok 2000 obrotów silnik na ułamek sekundy czasami przerywa, jak by nie dostawał paliwa, szczególnie częsta usterka na trasie
- ksenony od wewnętrznej strony jakby równomiernie zabrudzone, lekko zadymione
Z dwoma pierwszymi usterkami byłem 2 razy w dwóch różnych ASO i puknięcie skrzyni uznali za normalne w tym modelu, przerywania silnika nie stwierdzili, mam przyjechać jak objawy się nasiląGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Miał ktoś z Was podobne problemy i może mi coś zasugerować bo normalne to to na pewno nie jest.
Poza tymi usterkami miałem już regulowane xenony bo źle się poziomowały i świeciły na ok 5m (na razie jest ok) lub po jakimś czasie zmieniały ustawienia, fotel kierowcy (elektryczny) ruszał się góra-dół. O świerszczach, stukach, skrzypieniach nie piszę bo czytając ten wątek to wnoszę, że ten typ tak ma.
Poprzednio jeździłem 3 lata Paskiem B6 i chyba miałem szczęście bo praktycznie nie miałem usterek (120kkm) i Fordem póki co jestem trochę zawiedziony...

kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 21:53   #1682
jarek.s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2009
Model: mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam
a u mnie ostatnio zaparowały reflektory( nie ksenony) i nie wiem czy to można reklamować?
jeszcze rdza na znaczku "ford" z tyłu,bąbel powietrza na "metalu" przycisku sterowania w kierownicy,i metal na gałce biegów zmienia kolor na biały- poza tym nie można narzekać ( 50tys)
Pozdrawiam
jarek.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 22:16   #1683
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał jarek.s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
a u mnie ostatnio zaparowały reflektory( nie ksenony) i nie wiem czy to można reklamować?
jeszcze rdza na znaczku "ford" z tyłu,bąbel powietrza na "metalu" przycisku sterowania w kierownicy,i metal na gałce biegów zmienia kolor na biały- poza tym nie można narzekać ( 50tys)
Pozdrawiam
...reflektory do wymiany (gwarancja)...jesli akurat nie parują jak do nich jedziesz...pomaga wcześnie rano umówić termin....przed wyjazdem z domu podlać po pół łyżeczki wody do obydwu...i jazda do ASO...pięknie zaparowane...czyli niebezpieczne...: do wymiany.....skutkujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przyciski...rysująca się konsola radia...tunel lewarka biegów...wszystko do wymiany...trzeba tylko dobrze pogadaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 10:36   #1684
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- przy wrzucaniu pierwszego biegu słyszę takie jakby puknięcie pod podłogą w okolicach środka samochodu
U mnie też puka (także na dwójce) jak ostrzej ruszę (jak powolutku to nie puka).

...co to może być?

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 10:55   #1685
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

U mnie też puka od początku , ale tylko na 1 biegu i zawsze gdy samochód stoi na przykład na luzie na skrzyżowaniu i wrzucam 1 bieg , jeżeli wrzucam jedynke gdy samochód się jeszcze toczy to tego nie ma i ogólnie nie zawsze jest to puknięcie , tak ma być najwidoczniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 11:09   #1686
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też puka (także na dwójce) jak ostrzej ruszę (jak powolutku to nie puka).

...co to może być?

Pozdrawiajka,
Alek
Pukanie to efekt rozciągania się nadwoziaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy przyspieszaniu z tak mocnym silnikiem przód chce się*oderwać od tyłu, który za nim nie nadążaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na serio to może masz uszkodzoną którąś z poduszek pod silnikiem albo skrzynią.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 14:48   #1687
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też puka (także na dwójce) jak ostrzej ruszę (jak powolutku to nie puka).

...co to może być?

Pozdrawiajka,
Alek
To odwrotnie jak z dziewczyną, jak się za ostro wystartuje, to się nie puknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 16:46   #1688
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
U mnie też puka od początku , ale tylko na 1 biegu i zawsze gdy samochód stoi na przykład na luzie na skrzyżowaniu i wrzucam 1 bieg , jeżeli wrzucam jedynke gdy samochód się jeszcze toczy to tego nie ma i ogólnie nie zawsze jest to puknięcie , tak ma być najwidoczniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dokładnie to samo. Czasem puka, czasem nie. Daruję sobie na razie zgłaszanie tego w serwisie, przypomnę się jak gwarancja będzie się kończyć.
Brudne xenony zgłoszę do wymiany, przerywania silnika też nie daruję choć twierdzą w ASO, że wszystko jest ok. Może jak filtr paliwa wymienię i zawirusuję (V-tech niedługo w planie) to się polepszy. Swoją drogą po chipie Pasek mniej palił, ciekawe czy Mundek też zmniejszy apetyt?
Pozdrawiam
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 18:05   #1689
Basia
ford::professional
 
Avatar Basia
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2006
Skąd: Kielce Kobenhavn Albertslund
Model: Ford Mondeo kombi Gold X
Silnik: 2.O TDCi Duratorq
Rocznik: 2008/2009
Postów: 1,911
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam może ktoś z was ma jakiś pomysł jak otworzyć przednią maskę,
Linkę mam zerwaną i próbowałem otworzyć ciągnąc za nią ale coś jest nie tak jest bardzo duży opór i zrywa się na końcu czy są jakieś inne sposoby na otwarcie tej maski.
__________________
Pozdrawiam Grzegorz.
Basia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 10:42   #1690
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

No i stało się. Dziś moje Mondeo pierwszy raz mnie zawiodło i wróciło do serwisu na lawecie. Do tej pory było bez problemów. Dziś chyba pękł jakiś przewód z płynem chłodzącym (właśnie siedzę w serwisie i czekam na dziagnozę). Objawy były ciekawe: Auto mocno zakopciło po dodaniu gazu, następnie zaczeło tracić moc (pierwsza myśl - wtrysk), ale po chwili wskazówka temperatury poszła na maksa. Więc go od razu unieruchomiłem i lawetka. W serwisie jak wystygł odpalił bez problemu i nie kopci.
Co ciekawe to przy utracie płynu i wzroście temp. na max nie zaświeciła się zadna kontrolka i nie wywaliło żadnego komunikatu.
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.