Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2010, 13:11   #1
koteq15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2010
Model: Mondeo Kombi
Silnik: Duratec He 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Przegrzany silnik - Mondeo Kombi 2001

Miałem taką sytuację. Wąż z płynem chłodzącym obcierał się o wystający, metalowy element pod maską. W końcu przerwało cały wąż. W sekundzie poszedł cały płyn chłodzący. Jechałem wtedy przez miasto. Nie zauważyłem wskaźnika temp., który gwałtownie zmienił swoje położenie. Być może odbijające się słońce od tarcz zegarów, być może fakt, że jednak nie jest to wskaźnik, na który się patrzy cały czas, aczkolwiek tylko "co jakiś czas". Stąd trudno mi powiedzieć jak długo jechałem na wysokiej temp. Nie odczułem żadnego spadku mocy. Auto pracowało normalnie do momentu, aż samo mi zgasło w trakcie jazdy. Próba (jedyna podjęta) ponownego zapalenia nie przyniosła rezultatu. Udało mi się go dopchać do pobocza. Maska w górę. Dało się poczuć powiew gorącego powietrza. Szybkie skontrolowanie pojemnika z płynem: istna pustka. Telefon do mechanika. Zjawił się na miejscu. Silnik ostygł. Uzupełnienie płynu. Zauważony wyciek. Wyciekał cały płyn z przerwanego węża. Mechanik naprawił wąż. Uzupełnił płyn. Trochę wtedy poleciało pary. Zapalił auto. Odpaliło bez problemu. Działa. Dojechałem nim kawałek do domu. Jechał bez żadnych zarzutów. Pozostał tylko jeden mankament. Święcąca się na żółto dioda silnika, która za cholerę nie znika. Jutro mam z tym pojechać do warsztatu. Wcześniej chciałem spytać, czy coś takowa sytuacja mogła zrobić z silnikiem w moim samochodzie? Czego mógłbym się spodziewać? Na co powinienem się przygotować? I jakie mogą być najczarniejsze scenariusze?
Z góry dzięki za podbudowywanie na duchu. Nie uśmiechają mi się kosztowne naprawy.

koteq15 jest offline  
Stary 03-05-2010, 14:02   #2
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: Przegrzany silnik - Mondeo Kombi 2001

Mógł załapać błąd jak się przygrzał i nawet jak teraz jest ok to przez jakiś czas ten błąd będzie się pokazywał. Rozłącz akumulator na chwile i zobacz czy dalej będziesz miał błąd.
maximus999 jest offline  
Stary 04-05-2010, 23:42   #3
piotrekR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: Amsterdam/K-Koźle
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Przegrzany silnik - Mondeo Kombi 2001

Błąd skasujesz - to raczej nie powinien być problem. Zależy jak długo tak jechałeś - co mogło się stać? Mogło nic ale na twoim miejscu obserwowałbym uważnie czy nie ubywa płynu chłodniczego (uszczelka pod głowicą lub pęknięcie głowicy), oraz oleju (uszczelniacze zaworów i wszystkie uszczelnienia zimeringi - wycieki na zewnątrz), po dłuższym (zaznaczam dłuższym) działaniu wysokiej temperatury bez chłodzenia silnika te właśnie rzeczy dostają po dupie (najbardziej cylindry, głowica i uszczelnienia w sąsiedztwie). Gdybyś go zatarł (lub tylko przytarł) długą jazdą - to wierz mi odczułbyś to w pracy silnika i spalaniu. Prawdopodobnie w porę zgasł silnik i myślę, że powinno być dobrze, może nawet uszczelkom nic nie będzie czego Ci życzę.
piotrekR jest offline  
Stary 05-05-2010, 00:19   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Przegrzany silnik - Mondeo Kombi 2001

po pierwsze jak jesteś na forum Mondeo to nie musisz pisać w tytule MONDEO a wręcz jest to zabronione w regulaminie bo 90% osób tu zaglądających i udzielających się ma Mondeo.
po drugie co do twojej usterki ma to, że jest on kombi? bardziej bym napisał, że silnik jest benzynowy chociaż i tak masz to napisane w profilu.
jak się Ciupaga pojawi to ci wytnie temat za niezgodność z regulaminem więc popraw tytuł
jendrekmak jest offline  
Stary 05-05-2010, 07:12   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przegrzany silnik - Mondeo Kombi 2001

Jaki olej silnikowy miałeś wlany ?
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 05-05-2010, 18:56   #6
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Przegrzany silnik - Mondeo Kombi 2001

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się Ciupaga pojawi to ci wytnie temat za niezgodność z regulaminem więc popraw tytuł
No to mi zrobiłeś reklamę....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


koteq15 ale faktycznie jendrekmak ma rację...
Proszę o poprawienie tytułu postu na zgodny z regulaminem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.