Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2010, 17:22   #31
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj sprawdziłem stan oleju i na bagnecie jest równo pomiędzy minimum i maximum.
Auto ma przjechane 15000 km i od ostatniej wymiany ,która była przy 4000 km nic nie dolewałem.
Słyszałem,że niektórzy dolewają pomiędzy wymianami,zwłaszcza w dieselkach.Jak to jest u Was ???
Może powinienem troszkę uzupełnić,sam już nie wiem w sumie przegląd za niecałe 5 tysi.
A apropos ilości,na fakturze mam ,że mi weszło 5.5 litra.
Jak to jest ,że u jednego wchodzi więcej ,a u drugiego mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolewki w dieselach spowodowane są w zasadzie dwiema przyczynami:
1 Jazda na zimnym silniku z obrotami załączającymi turbo
2 Jazda z dużymi szybkościami, które kręcą silnik trochę wyżej niż przy spokojnej jeździe.

Z tego co wiem dotyczy to zarówno CR jak i TDI.

kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 19:56   #32
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Cytat:
Napisał kingsage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolewki w dieselach spowodowane są w zasadzie dwiema przyczynami:
1 Jazda na zimnym silniku z obrotami załączającymi turbo
2 Jazda z dużymi szybkościami, które kręcą silnik trochę wyżej niż przy spokojnej jeździe.

Z tego co wiem dotyczy to zarówno CR jak i TDI.
ad 2. Potwierdzam w całej rozciągłości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Często jeżdżę A2 po 400km jednorazowo (Poznań-Stryków i dalej oraz potem z powrotem). Wystarczy na A2 jechać pomijając bramki nonstop >160km/h aby po powrocie potwierdzić brak 0,2 l oleju...
Przejechanie tej samej odległości na normalnych drogach nie powoduje takich ubytków.
Niestety, cos za coś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 16:00   #33
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Mam przejechane ponad 50tkm. i od przeglądu (40tkm) nie dolewałem ani deka. Cały czas jest na górnej kresce.
No, ale jeżdżę raczej spokojnie. Zazwyczaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 11:14   #34
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Wczoraj odebrałem auto z przeglądu po drugim roku (lub 40 kkm) i muszę powiedzieć, że dawno nie byłem tak sprawnie i miło obsłużony. Zrażony jakością usług w ASO GERMAZ zmieniłem na POL-MOTORS (oba we Wrocławiu) i różnicę można odczuć juz po pierwszym kontakcie z recepcją. Powiększyłem zakres przeglądu o filtr powietrza, czyszczenie klimy, geometrię kół, sprawdzenie ew. korozji, oraz gwarancja12. Wszystko sprawnie i czysto (auto umyte, ogólnie odkurzone, etc.)...no i jeździ jakoś szybciej ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 13:17   #35
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Cytat:
Napisał ph71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ad 2. Potwierdzam w całej rozciągłości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Często jeżdżę A2 po 400km jednorazowo (Poznań-Stryków i dalej oraz potem z powrotem). Wystarczy na A2 jechać pomijając bramki nonstop >160km/h aby po powrocie potwierdzić brak 0,2 l oleju...
Przejechanie tej samej odległości na normalnych drogach nie powoduje takich ubytków.
Niestety, cos za coś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[b]ja duzo jezdze z predkosciami 160-210 km/h i zadnych dolewek nie robilem
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 13:35   #36
paszulka
ford::amateur
 
Avatar paszulka
 
Zarejestrowany: 23-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Jaki jest średni koszt przeglądu S-Max w autoryzowanym serwisie?
Dodam, że mój to nie nówka i ma spory przebieg (150 000) ale pewnie raz na rok olej, filtry itp wymienić trzeba? Tak robiliśmy w mojej stareńkiej Fieście... mniej więcej co 2000 km.
paszulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 13:46   #37
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Cytat:
Napisał paszulka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki jest średni koszt przeglądu S-Max w autoryzowanym serwisie?
Dodam, że mój to nie nówka i ma spory przebieg (150 000) ale pewnie raz na rok olej, filtry itp wymienić trzeba? Tak robiliśmy w mojej stareńkiej Fieście... mniej więcej co 2000 km.
Znajdź zaufanego mechaniora do takich robót poza ASO. Po co płacić ze 200 pln (Poznań, nie wiem jak W-wa) za roboczo-godzine uczniów którzy Ci to zrobią. Ja mam gościa który pracował wiele lat w ASO, a teraz robi na własny rachunek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kultura, elastyczność, myślenie, i gość naprawia, a nie jak w ASO - "ta część być już niedobra, odkręcić stara, przykręcić nowa'. No ale samochodu mi nie umyje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 18:38   #38
cezarro1
ford::average
 
Avatar cezarro1
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 69
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Koszt przeglądu na 160 tyś 350zł bez materiałów .Ja kupowałem sobie olej ,filtr powietrza,klimatyzacji,paliwa we własnym zakresie
cezarro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 20:47   #39
Marcin111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2005
Skąd: Częstochowa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

A gdzie się zaopatrujecie w filtry itp.
Ja osobiście do mondeo zamawiałem w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Znacie coś podobnego godnego polecenia???
Marcin111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 22:05   #40
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Przeglądy okresowe w ASO

Marcin111 - fajny sklep.
Ja kupuję w Inter Cars, ale nie wszystko się opłaca.
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.