Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2010, 21:26   #1
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie LPG II gen - wzrost spalania

Witam!
Otóż w essim mam lpg II gen. Do tej pory spalanie (nawet zimą) podczas jak na ten silnik ostrej jazdy nie przekraczało 9.5l/100km lpg.

Ostatnie 4 tankowania to odpowiednio 9,97 -> 10.2 -> 9.7 -> 10.7 litra. Tankowane na tej samej stacji, za każdym razem po przebiegu 300-340km, ta sama trasa pokonywana i ta sama charakterystyka jazdy.

Jesienią (październik) byłem na regulacji gazu. Spec powiedział ze regulacja zbędna i tylko dosłownie minimalnie poprawił ustawienie (filterek nie był zmieniany).

Dwa tyg temu odłączałem aku bo wymieniałem uszczelkę pod misą olejową i rozrusznik przeszkadzał. Samoadapacja nie była robiona. Ostatnio wymieniłem opony z przodu na 185 zamiast 175 (ale w zeszłym roku był komplet 185/65/14 i spalanie było ok). Nie wiedziałem jaki mam filterek więc wyjąłem stary, wyczyściłem go z syfu i z powrotem włożyłem do momentu zakupu. Na chwilę obecną jest jeszcze stary założony.

Auto odpala i jeździ tak jak zawsze. Nie ma problemów z jazdą na LPG. Hamulce odbijają, łożyska po wymianie - auto toczy się swobodnie. Car audio standardowe. Szyby pozamykane. Termostat sprawny. Mazut z parownika spuszczony. Spalanie ok, bo świece ładnie wypalone. Odpalany zawsze na PB. Nie czuć niespalonego gazu. Na postoju nic nie czuć i nie słychać syczenia. Co się mogło stać?? Nie śmiejcie się że dramatyzuje ale wzrost spalania o 1litr jeżdżąc głównie po trasie coś musi zwiastować. Te większe spalanie to co każde tankowanie 6zł w plecy, co przy moim częstym tankowaniu daje sporą sumkę.

Moje pytania:
1. Co się stało?
2. Czy sonda ma wpływ na spalanie w tej generacji gazu?
3. Czy brak samoadaptacji kompa od PB ma wpływ na lpg?
4. Ktoś testował coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 18-04-2010 o 21:34
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 21:41   #2
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: LPG II gen - wzrost spalania

No to powiem co myślę z racji że mamy takei same fury :
Ad1) Wymien koniecznie filtr. Takie różnice w spalaniu mogą być skutkiem gorszej jakości gazu na tej samej stacji przy poszczególnych dostawach - znam z autopsji
2) U mnie na walniętej sondzie, spalanie w trasie przy 100-120km/h było 16-17 litrów więc zdecydowanie TAK
3)Wiele razy też odłączałem i nie było problemów czy to na pb, czy na lpg
4)NIE, bo wolę raz w roku zapłacić gaziarzom i mam zawsze dobrze ustawioną, sprawną instalacje
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 21:46   #3
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: LPG II gen - wzrost spalania

No ale taki wzrost spalania to sondę wykluczam. Sonda powoduje niemal zawsze wzrost spalania o 30-50%, a u mnie to tylko 10% ale jednak. Normalnie taki essi pali ok 10l to jak padła Ci sonda to spalanie miałeś takie jak piszę - o połowe większe.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 21:57   #4
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: LPG II gen - wzrost spalania

No nawet wiecej niż połowe, bo normalnie w cyklu mieszanym mi bierze ok 9litrów (z reguły zmieniam bieg przy 2700-2800obrotów) a z uszkodzoną sondą chlał min. 16 litrów i to na samej trasie nie w mieszanym he he
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 20:10   #5
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: LPG II gen - wzrost spalania

Ktoś ma jakieś pomysły?
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 20:52   #6
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: LPG II gen - wzrost spalania

zsberg: możliwe, że powoli wprowadzany jest gaz "letni", czyli 40% propanu i 60%butanu, co przekłada się na pogorszenie energetyczne lpg.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.