Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2010, 19:31   #11
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: Ford mondeo 2.0TDDI falowani napięcia

Przyłącze się do tematu, powiedzcie mi czy tak ma być:
jest teraz dość chłodno na podwórku może ze 2 stopnie na plusie, a wiatrak kręci się u mnie jak szalony tak samo jak latem przy +30 i dodatkowo obroty falują na zimnym silniku, z pod maski słychać przełączanie się takie cykanie podczas pracy silnika (może to od napinacza bo hałasuje, nie wiem) i podczas włączania ogrzewania szyby tylnej bądź przedniej w środku przygasa oświetlenie (tak powinno być ?).

pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 19:43   #12
piterct
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: toruń
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Ford mondeo 2.0TDDI falowani napięcia

alternator można wyciagnać góra.wystarcz zdjac obudowe turbiny i polużnic filtr paliwa...sam tak wyciagałem. a co do przygasania i mrugania to napewno ci sie konczy alternatoe umnie też mrugało i falowały obroty aż zapaliła sie kontrolka ładowania, wiec...naprawa to 450 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja miałe walniete 2 diody i regulator. bo unas w tddi napieciem steruje komputer króry też może pasc ale badz dobrej mysli że tylko altek.
tak jak pisałem wyzej nie musisz wyciągać pólosi jak pisza niżej zwinne rece pomogąci w tym...

Ostatnio edytowane przez piterct ; 25-03-2010 o 19:46
piterct jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 13:06   #13
an401
ford::average
 
Avatar an401
 
Zarejestrowany: 23-04-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo III ,MondeoIV
Silnik: 2.0TDCI , 2.0TDCI
Rocznik: 2006 , 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Ford mondeo 2.0TDDI falowani napięcia

u mnie było tak że zaśmierdziało i był gorący alternator i teraz jest w naprawie cena około 500zł ale wczesniej jak miałem TDDI było to samo z braku czasu kupiony był nowy i nie robiłem teraz robie sam więc jak będe wkładał alternator postaram się zrobić pare zdjęć co i jak
an401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 22:29   #14
antkiewicz_daniel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2010
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford mondeo 2.0TDDI falowani napięcia

Sprawdziłem tą wtyczke rezystora chłodnicy, nie spalona czysta, ale wentylator załacza sie czasami nawet odrazu po odpaleniu a czasami załacza się prawidłowo... ale migotanie i falowanie obrotów występuje cały czas. Czy moje uszkodzenie może byc złożone i moze byc alternator i coś z wentylatorem chłodnicy. Moze ktoś miał podobny problem
antkiewicz_daniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 07:28   #15
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ford mondeo 2.0TDDI falowani napięcia

witam
co do ładowania i zapalającej się kontrolki ładowania to u mnie po wymianie alternatora wszystko oki ładowanie -14,4
....natomiast co do wentylatora...piszesz o włączającym się wentylatorze klimy czy wentylatorze chłodnicy silnika ?
po włączeniu przycisku AC lub AUTO chłodnica klimy powinna się włączyć na
I-bieg to normalne po osiągnięciu jakiegoś ciśnienia przełącza na II-bieg aby schłodzić układ ....więc może ten wentylator to od klimy .... bo z tego co pamiętam (wiadomości z forum) to ten rezystor odpowiedzialny jest za działanie wentylatora chłodnicy klimy i znajdyje się w dolnej jej części (od góry jest widoczny ale kontrola i wypięcie wtyczki od dołu)
... jeśli coś pomieszałem to proszę o sprostowanie bo ja ciągle walcze ze świrującą klimą -raz działa raz nie- ( nie jest to wina podkładki bo sprężarka pięknie się włącza) i podejrzewam właśnie ta wtyczkę nie daje sygnału do wentylarora i wzrastające ciśnienie czynnika w układzie wyłącza klimę
pozdrawiam...........
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 22:47   #16
antkiewicz_daniel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2010
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford mondeo 2.0TDDI falowani napięcia

Załącza się wentylator chłodnicy, czasami chwilke po odpaleniu na zimnym silniku. No i to falowanie napięcia chyba sam sobie nie dam rady.
antkiewicz_daniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.