Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2010, 21:33   #11
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Nie, to raczej kiepski kontakt między płytką licznika a wyświetlaczem. Kazdy średnio kumaty elektronik powinien sobie z tym poradzić.

stomat jest offline  
Stary 05-04-2010, 09:57   #12
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

W tego typu samochodach liczniki przekręca się nawet bez użycia wkrętaka. Z naprawą tego licznika prędzej sobie poradzi serwis telefonów GSM niż elektryk samochodowy.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline  
Stary 05-04-2010, 10:15   #13
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Cytat:
Napisał Galaxik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli chodzi o opony to mam standartowe czyli 195/65/15 .
Licznika nie moge wyzerowac bo mam zepsuty wyswietlacz,sa momenty ze kilometry calkowite sa prawidlowo wyswietlane ale gdy przycisne przycisk do zerowania licznika dziennego to od razu kilometry calkowite staja sie nieczytelne.Wracajac do kola pasowego na wale drgajacego to mam pytanie czy takie drgajace kolo czyms grozi ????czy dopuki nie slychac jakis odglosow to mozna jezdzic ?
heh ile pokazuje ci licznik ze ile masz przejechane ?? bo jezeli ktos kabinowal zeby go cofnac mug tak namieszac ze teraz jest blad i dlatego jak naciskasz guzik od wyzerowania kilometrow dzienych to licznik staje sie nieczytelny... to moze oznaczas ze ktos niefachowo cofal licznik w tym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do spalania to jest mozliwe jezeli silnik jest juz wykaczony to bedzie tyle palil pojezdzij troche i zobaczczy ci tez oleju niebierze.... sam napisales ze masz go od niedawna mozliwe ze poprzedni wlasciciel go sprowadzil takie auta na zachodzie i do tego w disclu duzo jezdza cos o tym wiem bo sam mieszkam od dziecistwa w austri i ogladajac nieraz autka to widze ze auta kture maja maly przebiek sa duzo drosze od tych co maja duzy czyli zeby polakowi sie oplacalo sicgnac bieze te z duzymi przebiegami lub wykaczone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sory ze sie tak rozgadalem pozdrawiam,......
davideee jest offline  
Stary 06-04-2010, 19:08   #14
akmon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: piła
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi afn
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Cytat:
Napisał Galaxik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Od kilku dni jestem wlascicielem Galaxy 110 km rok 1999 zauwazylem pare rzeczy ktore mnie nutruja a mianowicie
-drga kolo pasowe wyglada tak jkaby bylo krzywe gdy chodzi na wolnych obrotach ale nie slychac tego kola ,gdy sie doda gazu chodzi prosto i sie zastanawiam czy wymienic to kolo czy mozna tak jezdzic?
-komputer pokladowy pokazuje mi srednie zuzycie paliwa 10 litrow na 100km,wszedzie przed zakupem czytalem ze to auto jest oszczedne a tu taki zonk
-licznik kilometrow raz wyswietla prawidlow a czasem sa wyswietlane same czesciowe kreseczki uniemozliwiajace odczyt kilometrow ,czy musze wymienic licznik czy mozna to naprawic?
-co ile sie wymienia pasek rozrzadu w silniku 110 km
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Witam. Z TYM KOŁEM PASOWYM TO SZYBKO DO DOBREGO MECHANIKA BO GROZI USZKODZENIEM SILNIKA !
akmon jest offline  
Stary 18-04-2010, 15:09   #15
Galaxik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 110 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Witam
Dzieki za wszystkie informacje o kilka rzeczy jestem madrzejszy a manowicie jak jakis przedmowca tu pisal ze jesli walek jest krzywy to nic sie nie zrobi ,zadecydowalem ze jesli przebieg nie znany to wymienie pasek rozrzadu i przy okazji dokladnie sprawdze dlacze3go kolo pasowe ma bicie i sie okazalo ze klient co sprzedal mi to galaxy wczesniej musial miec z tym problem i jakis stodolarz stwierdzil ze juz walek bedzie krzywy i tego sie nie usunie a PRAWDA JEST TAKA ZE JEST TO MOZLIWE BO MI TO ZROBILI I TERAZ KOLO PASOWE CHODZI IDEALNIE PROSTO BEZ WIBRACJI.
Galaxik jest offline  
Stary 18-04-2010, 19:24   #16
grzesh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Głogów,Polkowice,Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Rocznik: 1998
Postów: 43
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Cytat:
Napisał Galaxik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Dzieki za wszystkie informacje o kilka rzeczy jestem madrzejszy a manowicie jak jakis przedmowca tu pisal ze jesli walek jest krzywy to nic sie nie zrobi ,zadecydowalem ze jesli przebieg nie znany to wymienie pasek rozrzadu i przy okazji dokladnie sprawdze dlacze3go kolo pasowe ma bicie i sie okazalo ze klient co sprzedal mi to galaxy wczesniej musial miec z tym problem i jakis stodolarz stwierdzil ze juz walek bedzie krzywy i tego sie nie usunie a PRAWDA JEST TAKA ZE JEST TO MOZLIWE BO MI TO ZROBILI I TERAZ KOLO PASOWE CHODZI IDEALNIE PROSTO BEZ WIBRACJI.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może powiesz co ci zrobili bo ja się męczę od tygodnia i nie mogę sobie z tym poradzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc jeśli to nie tajemnica to zdradź sekret Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzesh jest offline  
Stary 13-06-2010, 23:16   #17
miron1969
ford::amateur
 
Imię: miroslaw
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: WROCLAW
Model: GALAXY
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 8
Thumbs up Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

witam serdecznie.z tego co wiem to kolo jest blyskawicznie dowymiany,poniewaz w tych modelach czesto zrywa sie klin nakole pasowym,i bez rozbierania silnika ciezko bedziego naprawic.pozdrawiam
miron1969 jest offline  
Stary 14-06-2010, 08:26   #18
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Witam podepnę się pod temat bo ja mam takie wibrację ale na napinaczu paska wieloklinowego strasznie drży wydaje mi się że to norma ale chciałbym usłyszeć Waszą opinię.
Marcus171 jest offline  
Stary 15-06-2010, 15:16   #19
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

Ja mam 110 w automacie i nie oszczędzam go zbytnio i na trasie spala 7l w miejskim cyklu ok 9l.
Jak nie możesz wykasować licznika dziennego to znaczy że ktoś rozkręcał licznik i zgubił element który jest na końcu przycisku który przyciskasz aby wykasować zegar.
Co do koła to pewnie chodzi Ci o koło pasowe przykręcane do wału po którym chodzi szeroki pasek od alternatora, które jest z tzw. tłumikiem drgań czyli 2 koła mniejsze i większe połączone warstwą gumy jeżeli juz swoje przejechało to dobrze by było wymienić.
-Markos- jest offline  
Stary 15-06-2010, 15:25   #20
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy

jeden temat - jedno zagadnienie.
zamykam
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.