Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2010, 11:45   #1
pkolo
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 58
Domyślnie Brak czynnika R134a FFII kilatyzacja automatyczna

Witam
Byłem na serwisie klimy i wykazalo ze nie bylo nic czynnika w ukladzie.
Poprzedni robilem dwa lata temu i wtedy na 600g bylo okolo 320g, a teraz po dwoch latach
nic. (taki odczyt z maszyny Bosch ACS500).
Czy w czasie podłączania przewodów mogli mi zle je podlaczyc i sposcic czynnik, czy jest wazne ktory kabel podlacza sie pierwszy do zaworow, gosc w serwisie podlaczyl pierwszy kabel do blizeszgo zaworu patrzac od strony samochodu a pozniej do tego dalej (ktory jest blizej szyby), a na poczatku wogole to chcial podlaczyc tylko jeden ten z przodu.
Mialem wymieniany panel od klimatyzacji czy w czasie jego wymiany mozna zrobic jakies spiecie i usuniecie czynnika z ukladu.
Z gory dziekuje za pomoc

pkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 20:35   #2
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Brak czynnika R134a FFII kilatyzacja automatyczna

Ewidentnie zwiał czynnik i nie można za przyczynę tego uznać nastawe lub kolejność podłączeń. Jest dziura w układzie i to dawno - co wykazało poprzednie badanie . Ja podłączyłbym azot i szukał nieszczelności , bo serwis w automatach nic nie poprawi . Przez tą dziure zawsze będzie uciekało aż ją znajdziesz.
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 20:50   #3
tt2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2010
Model: Skoda octavia II
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak czynnika R134a FFII kilatyzacja automatyczna

Witam
Kolejność podłączania przewodów, to czy podłączysz 1 czy 2 przewody nie ma znaczenia, zwarcia i manipulacje w panelu sterującym również nie mają wpływu na ubytek czynnika. ( chociaż Polak potrafi!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Można oczywiście tak jak radzi jarekosw, sprawdzić szczelność azotem, chociaż nie jest to metoda 100%. Jeśli będzie mały wyciek to tylko kontrast UV do czynnika. Podejrzewam, że podczas napełniania go podali jeśli wiedzieli o wycieku (?).
Ogólnie poszukiwanie wycieków to mało przyjemne zajęcie i trudne do wykonania bez wizyty w warsztacie.....
powodzenia
tt2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 10:32   #4
pkolo
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 58
Domyślnie Odp: Brak czynnika R134a FFII kilatyzacja automatyczna

Dzieki za odpowiedz
Cztalem wlasnie na forum ze z tym azotem to mozna sprobowac ale czasem nie jest wpelni skuteczny.
Z uwagi na to ze teraz nabili mi klime z czynnikiem uv (2 lata temu niestety nabicie bylo bez czynnika uv) to pojezdze chyba troche i bede sprawdzal gdzie pojawi sie wyciek. Jak juz cos mi sie pojawi to chyba pojade tez sprawdzic caloasc azotem.

MOZE WIECIE GDZIE NAJCZESCIEJ DOCHODZI DO USZKODZENIA

Bedzie mi latwiej szukac
pkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 16:46   #5
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Brak czynnika R134a FFII kilatyzacja automatyczna

UV zobaczysz w świetle lampy i przez okularki , możliwe miejsca właściwie nie ma reguły może być uszczelnienie sprężarki albo uszkodzenie mechaniczne na trasie instalacji .Najczęściej miałem wycieki przy skraplaczu (czyli tu z przodu auta ta chłodnica freonowa) ale to nie znaczy że tak musi być .
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.