Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2010, 22:04   #11
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc jakby czujnik był, to raczej by zaświecił
Pod warunkiem, że jest podłączony.

__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 09:54   #12
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem dziś się zabrać za wymianę, ale pogoda mi na to nie pozwoliła. Na razie odstawiłem Gala i jeżdżę Meganem żony, bo szkoda mi tarczGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Klocki kupiłem bez czujnika, ale w znajomym sklepie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , więc gdyby się okazało, że czujnik jednak mam, mogę wymienić. Trochę w to wątpię, bo jak zerknąłem na klocki poprzez alusy, to zdarte są już maksymalnie i to na obu kołach - więc jakby czujnik był, to raczej by zaświecił, no, ale zobaczymy. Czekam tylko na chwilę bez deszczu:/

Czujniki jak masz to w lewym przednim i prawym tylnym ( klocki wewnętrzne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to w jaki sposób przez alusy zobaczyłes wewnętrzne klocki ?

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:28
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 08:15   #13
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Wystarczyło widzieć jak zdarty jest klocek zewnętrzny. Sądzisz, że skoro jeden był zdarty praktycznie do końca, to wewnętrzny był nowy?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie - mam sprawny układ hamulcowy i klocki zużywają się tak samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Klocki wymienione, czujników nie było, wtyczek od nich też nie. Wychodzi na to, że mój Ford takich nigdy nie miał. Nie przeszkadza mi to, w sumie, to pewnie klocki są kilka złotych tańsze od tych z czujnikiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 17:35   #14
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczyło widzieć jak zdarty jest klocek zewnętrzny. Sądzisz, że skoro jeden był zdarty praktycznie do końca, to wewnętrzny był nowy?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie - mam sprawny układ hamulcowy i klocki zużywają się tak samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Klocki wymienione, czujników nie było, wtyczek od nich też nie. Wychodzi na to, że mój Ford takich nigdy nie miał. Nie przeszkadza mi to, w sumie, to pewnie klocki są kilka złotych tańsze od tych z czujnikiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolego mozesz miec PRO [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a klocki i tak nie beda sie zuzywaly w rownym stopniu--przod ,tyl - ( jakie masz doswiadczenie? )
poczytaj troszke ,, popatrz gdzie masz wieksze naciski i gdzie kloce bardziej sie zuzywaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a kto Ci pisze ze drugi kloc jest nowy ? bez spietych lydek pls Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czuje ze wywalimy GRZANCA w czarcim kopytku i bedzie git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:24
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 21:54   #15
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzisz, że skoro jeden był zdarty praktycznie do końca, to wewnętrzny był nowy?
I tu się kolego mylisz. Wczoraj wymieniłem w A6 (zapaliła mi się kontrolka) klocki przód. Byłem przy wymianie i jak zobaczyłem zewnętrzny klocek to myślałem, że to jakiś błąd czujnika - był prawie jak nowy, No niestety wewnętrzny, ten z czujnikiem był zdarty do blachy (prawie). I tak to wygląda sprawa klocków.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 20:20   #16
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał egonmonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego mozesz miec PRO sprawny uklad a klocki i tak nie beda sie zuzywaly w rownym stopniu--przod ,tyl - ( jakie masz doswiadczenie? )
poczytaj troszke ,, popatrz gdzie masz wieksze naciski i gdzie kloce bardziej sie zuzywaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a kto Ci pisze ze drugi kloc jest nowy ? bez spietych lydek pls Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czuje ze wywalimy GRZANCA w czarcim kopytku i bedzie git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słuchaj przyjacielu....to Ty sobie poluzuj gumkę tu i ówdzie, bo piszesz nie na temat. NIGDZIE nie napisałem, że klocki na przedniej i tylnej osi będą tak samo zużyte. Radzę powoli, raz jeszcze przeczytaj sobie wątek, a może załapiesz o czym rozmawiamy. Pisałem o klockach na tylnej osi.
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 20:23   #17
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu się kolego mylisz. Wczoraj wymieniłem w A6 (zapaliła mi się kontrolka) klocki przód. Byłem przy wymianie i jak zobaczyłem zewnętrzny klocek to myślałem, że to jakiś błąd czujnika - był prawie jak nowy, No niestety wewnętrzny, ten z czujnikiem był zdarty do blachy (prawie). I tak to wygląda sprawa klocków.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To radzę sprawdzić prowadnice zacisku. W sprawnym zacisku nie może być mowy o tak nierównomiernym zużyciu klocków. Najprawdopodobniej masz zatarte prowadnice zacisku i tłoczek dociska tylko jeden klocek do tarczy.
Ja mam sprawne zaciski (tłoczek wkręcił się bez oporu, by wsadzić nowy, gruby klocek, prowadnice zacisku są przesmarowane i poruszają się bez oporów) i oba klocki były zużyte niemalże identycznie.
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 08:38   #18
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Ale macie problemy z tymi czujnikami,a raczej może za dużo czasu na pisanie i śmiecenie na forum...
Sprawa prosta czujniki są i jak są sprawne to fajnie,jak nie to sie je daktywuje Vagiem lub odłącza i też jest lux.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 13:11   #19
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale macie problemy z tymi czujnikami,a raczej może za dużo czasu na pisanie i śmiecenie na forum...
Sprawa prosta czujniki są i jak są sprawne to fajnie,jak nie to sie je daktywuje Vagiem lub odłącza i też jest lux.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ŚWIĘTA RACJA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 13:13   #20
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klocki tył - z czujnikiem czy bez?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez komentarza PRO [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:21
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.