Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2010, 20:27   #31
RG1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,25 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 48
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

m_g u mnie jest inny silnik bo 1,25 ale mam prawie takie same objawy z tym,że na benzynie jest to mniej zauważalne ale na gazie jest masakra właśnie jak się nagrzeje a co najciekawsze nie zawsze to się dzieje. Podpinałem go ostatnio do komputera i wszystko w porządku - sonda sprawdzona - działa, mechanik (podobno spec od Forda) stwierdził, że mechanicznie raczej wszystko w porządku. Inny mechanik podpowiadał mi, że być może zasysa gdzieś lewe powietrze. Może ktoś mi podpowie co może się dziać.
m_g a u Ciebie już wszystko w porządku?Jeśli tak to podpowiedz co było.

RG1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 10:09   #32
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Hey u mnie już fiesta lewituje i lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wystarczyło wymienić przepływkę (przepływomierz powietrza) nie wiem czy to samo masz ,ale ja mam takcie coś, niby to jest z wtyczką ale komp tego nie pokazywał czy dobre czy złe, wymieniłem to ,używkę taką za 50 dych dorwałem na allegro i samochód lata pełną gębą
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 20:12   #33
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

jeżeli auto ma gaz i takie objawy to na 90% jest to przepływomierz. wystarczy że raz wystrzeli lpg z kolektora i przepływomierz do wymiany
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 05:49   #34
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Mi faluja obroty przy dojezdzaniu do skrzyzowania, wciskam sprzeglo i spadaja tak nisko ze mryga kontrolka ladowania i znow sie podnosza. Wymiana krokowca na nowy nie przyniosla zadnego skutku, kupilem nowy motorcrafta i bez efektu. Spalanie w normie. To moze byc spowodowane czasem zawieszajacym sie predkosciomierzem?
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 11:27   #35
edziuk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2010
Model: MONDEO
Silnik: 1,8
Rocznik: 1997
Postów: 20
Domyślnie Odp: Falujące obroty

A czy zmieniałeś silniczek krokowy na oryginał czy zamiennik bo ja u siebie tylko że w mondeo założyłem zamiennik i też było jeszcze gorzej w końcu kupiłem oryginała i falowanie ustało ale za to co jakis czas obroty mi lecą po wysprzęgleniu auta całkiem do zera i gaśnie nawet na chwile sie wskazówka nie zatrzyma wymieniłem już wszystko oprócz czujnika prędkosci i czujnika temperatury powietrza zasysanego u mnie jest za przepływomierzem sprawdz sobie te dwie rzeczy idz po najtańszej lini bo wymienisz wszystko tak jak ja i bedzie to samo
edziuk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 12:14   #36
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Krokowiec kupilem oryginal, ale problem nie zniknal. Wiec zostaje do sprawdzenia to co napisales, objawy mam bardzo podobne jak u Ciebie.
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 15:19   #37
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Falujące obroty

w moim oplu też tak się działo-krokowiec do wymiany. wina kiepskiego paliwa
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 21:00   #38
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

A weź go na komputer , może który czujnik ci wariuje albo coś z ładowaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., świecę sprawdź jest wiele powodów. Wymienialiśmy przejrzyj temat i tam masz co może być


Jak coś to służę pomocą , dużo nie umiem ale trochę rzeczy przerabiałem z fiestąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 21:33   #39
RG1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,25 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 48
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Dziś opadły mi całkowicie ręce. Gazownicy odsyłali mnie do elektryków i odwrotnie (a byłem u kilku i podobno elektrycy to spece od Forda a gazownicy to podobno jedne z lepszych w mieście zakłady) .Ale w przyszłym tygodniu jestem umówiony w warsztacie gdzie wcześniej robiłem swojego essiego i muszę powiedzieć,że to oni znaleźli powód rwania się półksiężyca od sprzęgła bo wcześniej inni jedynie go wymieniali - mam nadzieję, że oni Fiestke uleczą. Powoli mam dość tych wybuchów gazu i trochę szkoda bo dziś założyłem nowe opony - coraz bardziej zaczynam myśleć o powrocie do diesla i nie forda - myślę o Astrze G z 1,7ISUZU
RG1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 21:38   #40
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

polecam isuzu. nie do zajechania sprzęt. w dieslu nie ma tyle rzeczy które mogą sie popsućGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem co mówię bo mam jeszcze astre F 2,0+lpg
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falujące obroty , fiesta mk4 , obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.