Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2010, 17:14   #11
Bartos83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

Ja miałem taki sam problem. Do - 8 palił normalnie. Ale przy -15 kręciłem go kilkanaście razy zanim odpalił, śmierdziało benzyną. Pojechałem do mojego sprawdzonego mechanika. Wymienił świece i teraz pali przy każdej temperaturze za pierwszym razem i nie śmierdzi już benzyną

Bartos83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 22:14   #12
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

po 1 kręcenie silnika do 3000 obr./min. jak jest zimny to bardzo zły pomysł. Na zimno z silnikiem trzeba się obchodzic delikatnie, 2500 i to w czasie jazdy a nie na postoju to absolutny max. Co do reszty - posłuchaj kolegów, najprawdopodobiej (i najtaniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) sprawdzić i ewentualnie wymienić świece
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 14:26   #13
filipwolsztyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Wolszty
Model: Mondeo mkIII
Silnik: TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

Kolega a ja bym proponowal sprawdzic czy autko sie delikatnie niezapowietrza ia stad to szarpanie moze wynikac. Bialy dym z rury bedziesz mial jak bedziesz mial zapowietrzony uklad paliwowy. pozatym mialo by to chyba sens zostawiasz go na noc lapie powietrze a po odpaleniu zamiast wtryskiwac disla podaje powietrze i wtedy trzesie silnikiem.
filipwolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 14:24   #14
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

Na 99,9% któraś świeca spalona (o ile nie wszystkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )...
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 19:18   #15
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

Witam.
Chciałem poprosić o radę. Mam Forda Mondeo 2001 tddi 115km i ostatnio podczas dodawania gazu silnik zaczął głośniej pracować. Przy płynnym dodawaniu gazu silnik pracuje płynnie, natomiast przy gwałtownym wciśnęciu silnik pracuje głośniej (klekocze). Co to może być...??? Nie pali mi się żadna kontrolka (sprężynka), rano silnik bardzo ładnie odpala, nie kopci (czasami występuje na zimnym silniku falowanie obrotów, które trwa parę sekund, ale nie zawsze). Wymienione mam wszystkie filtry, oleje, nowe sprzęgło, dwumasa i wysprzęglik. Dzisiaj podłączyli mi samochód do komputera... wyskoczyło, że wtryskiwacze nie pracują.... czy to możę być przyczyną takiego stanu rzeczy???
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 08:22   #16
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

witam
Jeżeli falują ci obroty to już jest to pierwsza oznaka padających wtrysków a jezeli niewyskakuje ci sprężynka to trzeba jezdzic i wtryskami się nieprzejmowac ja jestem tyle co po wymianie wszystich wtrysków i mam tak że jak mu gwałtownie depne to grają albo wtryski albo zawory sam niewiem coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i się tym nie przejmuje,jezeli jezdze normalnie,normalnie przyspieszam niemam żadnych odgłosów tego typu.Umnie najbardziej słyszalne to jest wtedy zanim dobrze silnik się nie rozgrzeje po rozgrzaniu silnika objaw w 99% niewystępuje dlatego zawsze z zimnym silnikem jezdze bardzo delikatnie.A z drugiej strony to mam roczną gwarancje na wtryski więc w razie czego mam gdzie się udac na bezpłatną napraweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 17:23   #17
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

Ale ten dzwięk jest nie do zniesienia... nawet jak jadę bez gazu to delikatnie słychać ten dzwięk, tak jakby takie delikatne klekotanie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obawiam się, że pewnie skończy się na wymiane wtrysków... a właśnie, czy można je zregenerować?? Czy lepiej przepłacić za nowe (od 600 zł w górę za 1 szt.). Dużo, zwłaszcza, że ostatnio wymieniłem świętą Trójkę, czyli sprzęgło, dwumasę i wysprzęglikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 17:26   #18
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

a mogłem kupić passata... 170km, amerykańska wersja, 2003 rok chcieli 10.000 zł. Do naprawy tylko automatyczna skrzynia (koszt ok 3500 zł). A kupiłem to ****oGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 17:27   #19
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

ale ta żona....................Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:e vil:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 10:43   #20
CzarekJ
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: KWIDZYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: mondeo 2001 2.0 tddi na zimnyn dymi, nierówna praca

Cytat:
Napisał CZARNY66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mogłem kupić passata... 170km, amerykańska wersja, 2003 rok chcieli 10.000 zł. Do naprawy tylko automatyczna skrzynia (koszt ok 3500 zł). A kupiłem to ****oGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie narzekaj,nie narzekaj - znajomy kupił "paska" w "dezelku" z 2001r ok pół roku temu (zapłacił 7tys więcej niż ja za swojego MkIII TDDI z tego samego roku) - na "dzień dobry" wymieniał rozrząd (ja nie musiałem) a ostatnio regenerował pompowtryskiwacze - zaczął mu żreć paliwo,stracił moc i kopcił jak z kotłowni.
Nadal jeszcze ma problemy z mocą i przymierza się do turbiny......

Ja swoim mondkiem jeżdżę od trzech m-cy (ponad 3tys km - kolega zrobił ok 5tys) i jak do tej pory wymieniłem tylko olej - co prawda od początku lekko buja silnikiem na zimno,"podkopca" i przy gwałtownym dodaniu gazu - "grzechocze" ale po kuracji STP do czyszczenia układu wtryskowego - tylko na zimnym....po rozgrzaniu jedynie przy obr powyżej 2,5tys (i to nie zawsze).

Ale przede mną jeszcze wymiana filtra paliwa - po kuracji STP mógł się "zabić" (jeżeli już nie był zabrudzony) i możliwe że zapowietrza układ.
Zanim zabiorę się za wtryskiwacze sprawdzę jeszcze świeczki żarowe i wszelkie czujniki sterujące,i układ dolotowy (filtra powietrza też nie wymieniałem)
Jestem zdania że ingerencja we wtryskiwacze to ostateczność - one tak działają jak się nimi steruje - jeżeli któryś z elementów sterujących podaje nieprawidłowe informacje do sterownika - pompa tak pracuje.
I wcale nie muszą być generowane kody błędów.

Ten sam kolega miał poprzednio Scenica i ten nie chciał mu odpalać na ciepłym silniku - "fachowcy" regenowali mu pompę wtryskową (podobno padła) następnie wtryskiwacze i nic - nadal nie palił jak trzeba.
"Posiedzieliśmy" z piwkiem przy tym autku i zupełnie przez przypadek znaleźliśmy uszkodzony kabelek przy wtyczce czujnika temperatury - trzymał się dosłownie na włosku......i autko odżyło.

Tak że nie ma co narzekać na markę a podejść do auta "z głową" i sugerować się poradami innych ale nie traktować ich jak wyrocznię - to co było u kogoś nie musi być i tu.

Powodzenia - wtryskiwacze tak szybko nie padają chyba że się tankuje jakiś "syf" z nieznanego źródła.
CzarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.