Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2008, 23:31   #21
pawel2007
ford::beginner
 
Avatar pawel2007
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Płock
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Re: Podświtlenie zegarów padło

Siemka,
Chemik - gratulacje za manuala! Dzięki tobie całość zajęła mi 15min i to łącznie z wypiciem 3 piw (po jednym na każdą żarówkę). Pozdrawiam.

pawel2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 04:23   #22
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Podświtlenie zegarów padło

Witam witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to i ja dorzucę swoje 3 grosze:

Cytat:
Tyle że: żarówek mam pięć i są to żaróweczki typu T5( 1.2W)
żaróweczek T5 1.2W jest w podświetleniu licznika dość sporo - odpowiadają za wszystkie lampki kontrolne (grzanie świec, abs, esp, kierunki etc) i są w szarych oprawkach, natomiast główne podświetlenie licznika to 3 żarówki W3W bez cokołowe umieszczone w takich seledynowych (przynajmniej u mnie) oprawkach - większych od tych szarych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

posłuchałem się rady forumowiczów i wymieniłem od razu wszystkie 3 - wydaje mi się, że podświetlenie jest o wiele bardziej intensywne (stare żarówki były już okopcone, ale co się dziwić - mogły mieć już 10 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Aha - nie wiem jakim cudem, ale podczas wymiany żarówek z głównego podświetlenia przepaliła się ta od podświetlania licznika km, więc zanim się weźmiecie za skręcanie wszystkiego do kupy, to sprawdźcie czy hula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dd1511 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 20:50   #23
mart12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Podświtlenie zegarów padło

Chemik świetny manual.
Od siebie dodam kilka uwag: osłona obudowy po odkręceniu 3 wkrętów trzyma się jeszcze na 4 metalowych zatrzaskach, które w moim wypadku dość mocno trzymały. Nie trzeba odpinać wiązki przewodów licznika, wystarczy odkręcić 4 śruby wyciągnąć trochę zegary i sięgając od tyłu wymacać żarówki i wymienić je bez patrzenia.
Co do piwek to jedno poszło w czasie wymiany, dobrze schłodzone bo garaż nieogrzewany.
mart12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.