Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2010, 17:34   #341
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotras.w mógłbyś podać więcej szczegółów. Co już miałeś i co doinstalowałeś. Za mało danych.... Jakie masz audio.
Generalnie autko nie jest moje ,kolega gdzieś to sobie dołożył i teraz ma problem,z tego co widziałem to autko ma radio Sony na 1CD,numer modułu to 7s7t-19g488-ae.
Telefon łączy się z zestawem bez problemów(widac ikonkę na Conversie i można zobaczyć połączeni i takie tam) ,przyciskiem przy kierownicy można odebrać lub odrzucić rozmowę,osoba która do ciebie dzwoni słyszy cie ale ty jej już nie ( w trakcie połączenia radio się wycisza).
Co do sterowania głosem to prócz informacji na zestawie wskaźników "teraz mów" nic się nie dzieje.

piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 00:15   #342
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

a wpadł ktoś na pomysł by pogmerać przy złączce przepinającej tory audio i mikrofon do modułu bt . Na forum jest piękny manual by podłączyć bt do mondeo korzystając z np. instalacji do fokusa , ale po 09.2008 ten manual bierze w łeb bo mondeo mkIV od tej daty ma inne podpięcie toru audio / modułu bt . z tąd może być cisza w głośnikach . innym powodem może być niedopasowanie modułów bt 7s7t zamiast 8m5t
jeszcze jedno podaj datę produkcji / nr vin owego forda to ci to wyjaśnię dokładnie

Ostatnio edytowane przez docento ; 06-02-2010 o 00:19
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 01:12   #343
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał docento Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wpadł ktoś na pomysł by pogmerać przy złączce przepinającej tory audio i mikrofon do modułu bt
Złączki na pewno są w dwóch rodzajach, więc może kolega podpiął złączkę do auta wypr. przed 09.2008 do instalacji z auta po tej dacie. Skoro coś zmieniali to na pewno także albo radyjka albo moduły są inne. Z tego co pamiętam to chyba te przepinki mają inne końcówki i nie da się ich zaminić między autami sprzed i po 09.08. Najlepiej jakby kolega zrobił fotę tej wtyczki i napisał z jakiego miesiąca jest auto. Porównam co mam u siebie. Jak zrobi się*trochę cieplej to będę musiał w końcu skoczyć*do Białego zrobić tempomat to i schowek się*wymontuje przy okazji.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 10:30   #344
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tego co piszesz jasno wynika że moduł jest podpięty prawidłowo i działa sprawnie. Mikrofon ok. Działa też u ciebie VC. Problem z tym że tego nie słychać a to oznacza że nie masz połączenia między modułem a radiem dla dźwięku z modułu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Są dwie wersje podłączeń w zależności od roku produkcji jedna podaje na radio sygnał mono (2 przewody) a druga stereo (3 przewody).
Powyżej masz podłączenie mono. Poniżej opcje stereo. Zwróć uwagę że to są różne piny.

http://images50.fotosik.pl/188/2f28867435dcd37fm.jpg

PS. Chcesz sprawdzić "partyzancko" czy moduł audio daje. Użyj słuchawek od walkmana i sprawdź podłaczenie do pinów 1i2 lub 5,6,23 w module......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 16:50   #345
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki Panowie na informację ,autko jest z 2009 roku ( po przejściach).
Dam znać czy udało mia się to naprawić .
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 22:31   #346
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

no to masz niedopasowanie modułu do auta , ale do obejścia . moduł jest z mondka do 09.2008 czyli wyjscie audio mono na styk 1 i 7 w czarnej kostce a auto z 2009 ma (o ile ma fabryczną ) instalację pod moduł z serii 8m5t-19g488 itd. czyli wyjście stereo na piny 5 i 11 złącza białego
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 14:58   #347
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał glucosum
Ja będę miał na zbyciu 1 moduł. Tylko muszę sprawdzić który. Bo mam 1 angielski od c-maxa 2007 i 1 niemiecki od s-maxa 2008.
Zależy który moduł ruszy mi z Voice Control w Kudze. Bo jak na razie to ten z s-maxa działa super ale nie chce gadać. Może dlatego że to mondeopodobny, sprawdzę to napiszę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GLUCOSUM - czy ten moduł od C-maxa masz na sprzedaż? jestem zainteresowany

mam Focusa z połowy 2007 (owalne radio 6000CD z zielona/czerwona słuchawką ale z zewnątrz przedliftingowy) i chciałbym założyć fordowski zestaw BT
czy dobrze rozumiem, że żeby mieć działające USB to radio trzeba zamienić na Sony + moduł 7S7T-19G112-AE ? czy ten moduł wogóle zadziała z radiem 6000CD (mam na myśli że najpierw zakładam moduł i mam BT a potem zmieniam radio na Sony)

Pozdrawiam,
Mayak
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 19:30   #348
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam w swoim Galaxy'07 instalacje BT/VC wszystko dzialalo sprawnie ale zmienilem radio na jvc i korzystam z BT wbudowanego w to radio. Pytanie brzmi czy jest szansa aby nadal dzialal system wydawania komend VC. Czy ten system dziala tylko z dedykowanymi radiami? Czy ktos ma pojecie o tym, czy ten modul moze podawac dzwiek na nowe radio, czy tez sprawa jest bardziej skomplikowana i z innymi radiami nie ma szans sie podlaczyc???
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 07:10   #349
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

VC jest w jednym module z BT i po szynie CAN gada z radiem, klimą itp wiec napewno VC nie będzie działało z JVC, natomiast zagadką jest czy VC będzie dalej sterowało klimą mimo 'obcego' radia - naciśnij guzik i sprawdź czy VC odzywa się
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 11:29   #350
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie odzywa sie, bo pewnie jest odlaczone od wiazki. Mam teraz troche wiecej wiedzy bo i troche juz sie tu ludzi wypowiedzialo no i jest pare schematow wiecej, a jak robilem audio to nie mialem nic i panowie ktorzy to zakladali niestety nic nie byli w stanie zrobic ale musze znowu sprobowac, przydalby sie kumaty 'wielki-elektronik' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.