Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2010, 06:08   #1
erzet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie samostart - obudowa filtra powietrza

Witam,

podczas porannego rozruchu mojego Transita 2,5 D '98 użyłem samostartu. Zakręciło pare razy i rozerwało pokrywę osłony filtra powietrza. Co może być tego przyczyną???

erzet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 07:17   #2
kamil87
ford::average
 
Avatar kamil87
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Pińczów
Model: 480/Fiesta
Silnik: 2,4 TDDI/1.1 (wtrysk)
Rocznik: 2001/1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

pomyśl stawiam na samostart
kamil87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 08:04   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Mieszanina eteru i powietrza to jest jedna z najbardziej wybuchowych mieszanek.
Prawdopodobnie bardzo wczesny zapłon tej mieszanki w cylindrze spowodował odbicie wału w drugą stronę i płomień poszedł w kolektor ssący. A dalej już wiesz...

Używanie samostartu do zapalania to jest gwałt na silniku. Skutki po kilkunastu razach są zawsze opłakane - jak nie od razu, to wychodzą po pewnym czasie (wykruszone panewki, urwane zawory, popękane tłoki).
Obrazowo tłumacząc - to tak jakbyś do czyszczenia przedniej szyby z lodu używał mesla i młotka...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 09:30   #4
kamil87
ford::average
 
Avatar kamil87
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Pińczów
Model: 480/Fiesta
Silnik: 2,4 TDDI/1.1 (wtrysk)
Rocznik: 2001/1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieszanina eteru i powietrza to jest jedna z najbardziej wybuchowych mieszanek.
Prawdopodobnie bardzo wczesny zapłon tej mieszanki w cylindrze spowodował odbicie wału w drugą stronę i płomień poszedł w kolektor ssący. A dalej już wiesz...

Używanie samostartu do zapalania to jest gwałt na silniku. Skutki po kilkunastu razach są zawsze opłakane - jak nie od razu, to wychodzą po pewnym czasie (wykruszone panewki, urwane zawory, popękane tłoki).
Obrazowo tłumacząc - to tak jakbyś do czyszczenia przedniej szyby z lodu używał mesla i młotka...
Jeśli użył badziewu to nawet po 1 razie ma do sprawdzenia też panewki. Lepiej było zrobić tak; baniak 5 L i w nim 4 L ropy i 0.5 l Pb95 potem na grzejnik i dopiero ciepłą mieszankę mogłeś podłaczyć pod pompę wtryskową 3-ujnik z zaworkiem .
kamil87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 15:27   #5
fiorella007
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: ford transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1997
Postów: 69
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Niestraszcie aż tak panowie tym samostartem.Jak wie się gdzie i ile a także czy zakręcić czy przytknąć to nie jest tak żle.Obecne samostarty w swoim składzie mają substancje smarujące i chroniące silnik!!Ja osobiście używałem w swoim osiołku dwie zimy codziennie!!!!i nic się nie stało.Ico wy na to....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fiorella007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 15:53   #6
myysiek
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Cytat:
Napisał fiorella007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestraszcie aż tak panowie tym samostartem.Jak wie się gdzie i ile a także czy zakręcić czy przytknąć to nie jest tak żle.Obecne samostarty w swoim składzie mają substancje smarujące i chroniące silnik!!Ja osobiście używałem w swoim osiołku dwie zimy codziennie!!!!i nic się nie stało.Ico wy na to....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja również druga zima używam samostartu, i też nic się nie dzieje.
Wiem, że wielu z kolegów się krytycznie do tej substancji wypowiada, ale zimą nie mam już sił.
Codzienne bieganie z aku do domu, ładowanie, gorąca woda i nic, pupa , samostart pomaga.
Oczywiście z umiarem, i nie bezpośrednio do kolektora, a w stronę filtra, kilka sekund trzeba odczekać, aż się z powrotem gumowy przewód na kolektor założy, i kręcę.
odpala wtedy nie za pierwszym kręceniem a za drugim, i już rozproszoną mieszankę.
Nie słychać żadnego wybuchu, ani podniesienia obrotów.
Tylko nie bijta za tą instrukcję obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Michał
myysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 17:25   #7
kamil87
ford::average
 
Avatar kamil87
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Pińczów
Model: 480/Fiesta
Silnik: 2,4 TDDI/1.1 (wtrysk)
Rocznik: 2001/1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Cytat:
Napisał fiorella007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie straszcie aż tak panowie tym samostartem.Jak wie się gdzie i ile a także czy zakręcić czy przytknąć to nie jest tak żle.Obecne samostarty w swoim składzie mają substancje smarujące i chroniące silnik!!Ja osobiście używałem w swoim osiołku dwie zimy codziennie!!!!i nic się nie stało.I co wy na to....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał myysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja również druga zima używam samostartu, i też nic się nie dzieje.
Wiem, że wielu z kolegów się krytycznie do tej substancji wypowiada, ale zimą nie mam już sił.
Codzienne bieganie z aku do domu, ładowanie, gorąca woda i nic, pupa , samostart pomaga.
Oczywiście z umiarem, i nie bezpośrednio do kolektora, a w stronę filtra, kilka sekund trzeba odczekać, aż się z powrotem gumowy przewód na kolektor założy, i kręcę.
odpala wtedy nie za pierwszym kręceniem a za drugim, i już rozproszoną mieszankę.
Nie słychać żadnego wybuchu, ani podniesienia obrotów.
Tylko nie bijta za tą instrukcję obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Wiesz mi przez samo start poszedł z dymem polonez 1.9D truck nie nawidze tego wynalazku jak diabli. Wolę swój sposób jest prostrzy i zawsze skuteczny.
Kolega napisał że odpala mu za 2 razem , dla mnie to trochę dziwne ale cóż. Jestem młody i mało doświadczonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 19:59   #8
fiorella007
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: ford transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1997
Postów: 69
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

kamil87 napisał "Lepiej było zrobić tak; baniak 5 L i w nim 4 L ropy i 0.5 l Pb95 potem na grzejnik i dopiero "

By mogło być WIELKIE BUMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fiorella007 ; 16-02-2010 o 20:03
fiorella007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 20:01   #9
Klima
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2010
Skąd: Tarnów
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 15
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Gdy świeca niedomagała, to ojciec ładował samostart prosto do przepustnicy... Dziwny zbieg okoliczności, że teraz silnik chla olej na potęgę i lubi zakopcić na niebiesko...
Klima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 20:06   #10
fiorella007
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: ford transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1997
Postów: 69
Domyślnie Odp: samostart - obudowa filtra powietrza

Cytat:
Napisał kamil87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem młody i mało doświadczonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wszystko tłumaczy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fiorella007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.