Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2010, 07:38   #1
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie pukanie w kierownicy

Witam, ostatnio zauważyłem ze jak auto stoi w miejscu i poruszam kierownica w lewo i w prawo tak lekko to słychać jakby pukanie. Co to może być?

mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 08:39   #2
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

witam koncowki drazkow albo przekladnia kierownicza sprawdz caly uklad ,kierowniczy gdzies sa luzy
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 11:57   #3
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Tez stawiam na końcówki drążków.Naprawa koszt nie wielki.U mnie to nawet na miejscu na stacji diagnostycznej wymieniają i od razu zbieżność sprawdzą.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 15:43   #4
GalDarlowo
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: Darłowo
Model: 1.9TDI 110PS
Silnik: rzędowy
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Ja wymieniałem końcówki i gumy na wahaczach przód, po kilku kilometrachg dalej mialem pukanie, ale dużo mniejsze, może być łożysko na amortyratorze-w kielichu czy jak to się tam nazywa.
GalDarlowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 18:24   #5
daros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Luz na kole kierowniczym = suma wszystkich luzów w układzie kierowniczym (o ile dobrze jeszcze pamietam ze szkoły). Przecież można podjechać na pierwszą lepszą stację diagnostyczną i tam sprawdzić profesjonalnie na ,,trzepakach" (za niewielką odpłatnością lub u mnie nawet nie). To chyba bardziej rozsądnie i taniej niz licytowac się co kto kiedy wymienił (często bez potrzeby) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 19:29   #6
darabont
ford::average
 
Avatar darabont
 
Zarejestrowany: 30-03-2007
Skąd: Malbork
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 1Z 90 kM
Rocznik: 1996
Postów: 155
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Jeżeli są to łożyska amortyzatorów to pukanie jest w rodzaju terkotania klucza grzechotki.Miałem to u siebie tzn.jeszcze mam,zabiorę się za to jak będzie cieplej.

Ostatnio edytowane przez darabont ; 09-02-2010 o 19:31
darabont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 20:11   #7
darekzz
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Sanok
Model: C-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Cytat:
Napisał daros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba bardziej rozsądnie i taniej niz licytowac się co kto kiedy wymienił (często bez potrzeby) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i to mądre ale jak na trzepakach sprawdzić np : luzy wew. przekładni kierowniczej.
U mnie jest podobnie "o czym już pisałem i postów podobnych jest kilka ale żadnych konkretów. Po kolei: na kolumnie kierowniczej tj. krzyżaki itp luzu brak. drążki i końcówki drążków wymienione luzu brak, łączniki stabilizatora wymienione, gumy na stabilizatorze oki na trzepakach 2-krotnie "luzów brak" wiec Daros nie koniecznie pisanie na forum jest bezsensowną licytacją słowną.
A przy każdym ruchu kierownicą na postoju (przy zapalonym silniku) mam wrażenie iż ktoś pod autkiem leży i młotkiem puka i człowieka ..... trafia. Wiec skoro jesteś taki jasnowidz to jutro nawet przez pół kraju przejade skoro to nie problem dla Ciebie diagnoza tej usterki bo ja od roku nie wiem co to a nie mam zamiaru wymieniać jak to wiekszość pseudomechaników potrafi to i to i to i .....to 5000 zł się nalęży.
Musiałem mam zły dzień!!!!!!!!!!
darekzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 08:26   #8
daros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Trzepaki to tylko jeden z elementów przeglądu układu kierowniczego na stacji diagnostycznej (po prostu od tego trzeba zacząć) i to miałem na myśli. Problem zazwyczaj (a już szczególnie jak w Twoim przypadku) tkwi w postawieniu właściwej diagnozy, co często nie jest takie oczywiste. Nie koniecznie odgłosy stukania, pukania przy ruchu kierownicą to efekt luzu w układzie kierowniczym. Bywało, że powodował to luźny element w komorze silnika lub podwozia. Może to być np. wewnętrzna usterka przekładni kierowniczej i bez jej rozebrania na nic szukanie luzów (nie wolno tego robić samemu!). Może ktoś już kiedyś demontował w przeszłości elementy Twojego samochodu i niewłaściwie je poskładał lub poskręcał (czasami zamiana kolejności śrub lub użycie nieoryginalnych daje niepożądane objawy nawet dopiero po latach). Powodów może być bez liku, a rozwiązania bywają wręcz nieprawdopodobne. Przy Twoim „jonaszu” masz prawo mieć nawet zły tydzień (czego Ci szczerze nie życzę). Jedyna rada: niestety szukać, sprawdzać, eliminować aż do skutku. Gdybyś kiedyś był w okolicy, to serdecznie zapraszam, a i kawka się znajdzie.
Pozdrawiam daros.
daros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 09:16   #9
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

Sie ma.

Sprawdz krzyżak/przegub ( różnie się go nazywa ) na kolumnie kierowniczej. Jeżeli ma już luz to będzie wydawał właśnie taki dzwięk. Bardzo łatwo jest go sprawdzić. Jedna osoba kręci kierownicą , a druga trzyma rękę na krzyżaku. Jeżeli będzie luz , łatwo go będzie wyczuć.

Pozdrawiam.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 19:26   #10
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: pukanie w kierownicy

ok...a gdzie jest krzyżak ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. średni ze mnie mechanik samochodowy.
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.