Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2010, 16:10   #1
NORBERT0510
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: SULECHÓW
Model: -FORD MONDEO
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie Wskaźnik temperatury- dziwne zachowanie

Ford Mondeo MK2 1,8 TD 2000 r.
Mam dziwny problem ze wskaźnikiem temperatury, rano po odpaleniu wszystko jest ok. temperatura osiąga prawidłową wortość, wskazówka w prawidłowym połozeniu, w casie jazdy nic sięnie dzieje wszystko ok, dojeżdzam do pracy gasze wszystko ok,trasa w granicach 20km,po południu wracam na początku wszystko ok, potem różnie czasem po kilku, czasem po kilkunastu kilometrach wskazówka idzie prawie na maksa, rano czasem też tak się zdaży, na następny dzień jak jade coś takiego już się nie zdaża, czasem jest kilka dni spokoju, a czasem nawet kilka tygodni, temperatura zewnętrzna niema znaczenia.
termostat wymieniony,przed i po wymianie takie same zachowanie, pompa wody nowa w ubiegłym roku,przed wymianą podobne zachowanie, po wymianie jakiś czas był spokuj, płyn chłodniczy czysty,żadnego bylgotania w zbiorniczku wyrównawczym, płynu nie ubywa, olej też ok,weże gorące ale nie do przesady, wentylator sprawny,nie załacza się, wszystkie paski wymienione razem z pompą.
Co może być przyczyną

NORBERT0510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 20:36   #2
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury- dziwne zachowanie

Napisałeś-"wentylator sprawny,nie załącza się".Czyli co,wcale się nie załącza?Jeśli tak jest i biorąc pod uwagę te sensacje ze wskaźnikiem to może jest uszkodzony czujnik temperatury,skoro termostat jest nowy.Bywa też tak,że i nowy termostat jest do kitu.Ja wymieniałem termostat 3 tygodnie temu,ale mój ewidentnie został w pozycji otwartej i płyn ciągle był lekko ciepły.Po wymianie termo jest ok.Termostat Motorkrafta-50 PLN.
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 20:44   #3
roxon1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Kalisz (najstarsze miasto polski)
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 km
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury- dziwne zachowanie

kolego z tego co wiem to termostaty są dwa górny i dolny ale również może to być tak jak kolega ci napisał czujnik temp. Podłącz pod kompa i wszystko powinno sie wyjaśnić. Pozdro
roxon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 10:10   #4
NORBERT0510
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: SULECHÓW
Model: -FORD MONDEO
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury- dziwne zachowanie

Witam
dziękuje bardzo za podpowiedzi, jeśli chodzi o właczanie się wentylatora to wiem że jest sprawny bo jak na postoju dłużej go pogrzeje to się załącza,co do termostatu to wymieniałem jeden przed i po wymianie objawy zdażały sie takie same, co do dwóch termostatów to też spotkałem się z tym że podobno sa dwa, ale niewiem czy w moim silniku też są dwa, ja mam silnik 1,8 TD ENDURA, jeśli są dwa i ktoś może mi podpowiedzieć gdzie jest drugi, i czym się rużnią to będe wdzieczny, ja wymieniałem ten co jest przykrecany trzema śrubami, na tym grubym wężu do chłodnicy pod czujnikiem temperatury
NORBERT0510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.