Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2009, 18:49   #201
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

delta9 - a ty byś tak robił ??
bo wiesz... złe wieści szybko się rozchodza...
a jak ktoś chce to zrobi taką reklamę, ze chleba wiecej z tej działalności byś nie miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2009, 19:03   #202
delta9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Model: Mondeo automat ghia navi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
delta9 - a ty byś tak robił ??
Nie no w życiu, nie zrozumcie mnie źle. Po prostu ten temat jest ciężki w Fordach. Naczytałem się na forum o nie oddawaniu starych wtrysków, wsadzaniu używanych jako nowych, kombinacjach itd.
delta9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:51   #203
Marekkk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MKIII Kombiak
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Oczywiście sprężynka zaświeciła mi się również ale błąd powstaje z powodu "elektrycznego regulatora turbiny" . Wstępnie szukałem bo wszyscy chcą mi go sprzedać wraz z turbiną . Nikt nie ma tego osobno . Może ktoś z was już przerabiał ten temat praktycznie . Co prawda mam efekt "kończących się" wtryskiwaczy po przez "klekot" i "biały dymek" przy porannym odpalaniu i po pierwszym zapaleniu się "sprężynki" zadzwoniłem ,żeby się umówić na naprawe wtryskiwaczy ale jak pisałem wyżej kod błędu wykazał inny problem . Jeżeli macie jakieś dobre rady to chętnie przytulę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MK3 2.0 tdci 130KM 2004r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 13:52   #204
mkrawcz1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mitsubishi Lancer/Outlander
Silnik: 1.8/2.0
Rocznik: 2009/2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Post #26 :-)
mkrawcz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 14:52   #205
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał delta9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naczytałem się na forum o nie oddawaniu starych wtrysków, wsadzaniu używanych jako nowych, kombinacjach itd.
takich rzeczy nie robi se przez allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko np. przez Kolege Ravis`a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 22:27   #206
Makaveli85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Ford Mondeo Ghia TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Jestem tutaj nowy i mam problem.Posiedam mk3 2002r tdci 130 koni przegieg 209tys.A mianowicie..Przy gwaltownym przyspieszeniu ok 3500tys obr na 3 biegu zaczela mi mrugac zolta sprezynka.Auto nie mialo spadku mocy.Zatrzymalem sie wylaczylem auto po chwili zapalilem i sprezynka zniknela.Zdazylo mi sie to juz dwukrotnie.Prosze o pomoc.Dzieki.Pozdrawiam
Makaveli85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 22:56   #207
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Kolego Makaveli85 najlepiej najpierw poczytaj sobie ten wątek:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Masz w nim zestawienie: migająca sprężynka + inne objawy = prawdopodobna przyczyna
Może coś pomoże a jak nie to będziemy myślec dalej. I jeszcze jedno, zawsze możesz podpiąć do kompa i sprawdzić czy i ewentualnie jakie błędy masz.
PZDR
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 10:24   #208
Makaveli85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Ford Mondeo Ghia TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Dzisiaj podpialem auto pod kompa i wyskoczyly mi dwa bledy P0251 i P1211 prosze o jakakolwiek pomoc.

Moje objawy to:
-zapalenie i wolne obroty bez zarzutu,
-jazda na dowolnym biegu do prędkości 120km/h bez zarzutu,
-po przekroczeniu 125km/h zaczyna migać spiralka świecy żarowej i silnik tak jakby nie dostawał paliwa,wczoraj mi sie wylaczyl po przejechaniu paru metrow ta predkosciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-reset stacyjki i wszystko działa poprawnie (do prędkości 125km/h).
Czy ktoś może mi poradzić co się dzieje.

Pozdrawiam
Makaveli85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 09:30   #209
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Zastanawiam się czy jeśli komputer gubi kody wtrysków, to oznacza że elementy mechaniczne lub elektroniczne wtrysku są na wykończeniu, czy też ECU jest uszkodzone?
Czy zgubienie kodu zawsze wiąże się ze sprężynką, a może niekoniecznie?
Pytam ponieważ u mnie zaobserwowałem, że silnik pracuje nierówno i głośno (fakt,że dwumasa też siada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )na wolnych obrotach gdy jest zimny (taki mały traktorek),ale nie ma żadnych innych objawów zużycia wtrysków, tzn. nie dymi nadmiernie(dolałem STP i jest niemal ekologicznie) i nie zapala się kontrolka od świec a spalanie z kompa 5.7l/100km (realne o 0.4-0.5l większe).
Czy wgranie kodów do ECU poprawi tę sytuację, a może szkoda czasu i zrobić próbę przelewową i powymieniać ewentualne zużyte wtryski albo od razu cały komplet?
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 15:47   #210
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się czy jeśli komputer gubi kody wtrysków, to oznacza że elementy mechaniczne lub elektroniczne wtrysku są na wykończeniu, czy też ECU jest uszkodzone?
Czy zgubienie kodu zawsze wiąże się ze sprężynką, a może niekoniecznie?
Pytam ponieważ u mnie zaobserwowałem, że silnik pracuje nierówno i głośno (fakt,że dwumasa też siada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )na wolnych obrotach gdy jest zimny (taki mały traktorek),ale nie ma żadnych innych objawów zużycia wtrysków, tzn. nie dymi nadmiernie(dolałem STP i jest niemal ekologicznie) i nie zapala się kontrolka od świec a spalanie z kompa 5.7l/100km (realne o 0.4-0.5l większe).
Czy wgranie kodów do ECU poprawi tę sytuację, a może szkoda czasu i zrobić próbę przelewową i powymieniać ewentualne zużyte wtryski albo od razu cały komplet?
U mnie ECU zgubiło kody po zalaniu V-powerem... a jak pojechałem do speców od Delphi zeby zobaczyli czemu mi spręzynka sie zapalila i czy to znowu wtryski (wtedy jeszcze nie wiemdziałem co jest) to po stwierdzeniu zgubienia kodu ich pierwsze pytanie bylo czy nie dolewałem czegos do paliwwa albo czu nie wlalem jakiegos "podrasowanego" diesel`a? Od tego momentu nie leje "super" cudownych paliw. A to że jest głośniejszy przed rozgrzaniem sie to normalka przez pierwsze 10-20 sek.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.