Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2009, 18:02   #1
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Padł na amen (?)

Witam,

Dzisiaj rano wsiadam do auta, przekręcam kluczyk, zapala się wszystko na desce, potem próbuję odpalić i... wszystko padło. Jakby ktoś wtyczkę wyjął. Nie działa nic - alarm, żadne żarówki, central zamek itd. itp. Na 100% nie jest to rozładowany akumulator (miałem nieraz rozładowane - zawsze choćby mała lampka w kabinie lekko się świeci), więc co?
Celuję w jakiś bezpiecznik - tylko czy któryś z bezpieczników mógłby spowodować totalne odcięcie wszystkiego? Na razie nie miałem czasu zajrzeć, bo auto w ciasnym garażu a ja nie mam latarki, ale jutro bądź pojutrze spróbuję posprawdzać te bezpieczniki. No chyba, że to coś innego to trzeba będzie wzywać "Ford pomoc" :fcp6

Miał już ktoś podobny przypadek?

krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 09:57   #2
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: S-MAX padł na amen (?)

Ja na twoim miejscu juz dawno bym wezwał Ford Pomoc no chyba że jesteś mechanikiem elektrykiem samochodowym. Kiedy miałem awarię swojego samochodu zadzwoniłem i po 40 minutach był mechanik próbował coś tam robić ale nie dał rady więc za kolejne 40 minut była laweta i zabrali samochód do sewisu. U mnie zadziałało bardzo dobrze.
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 15:33   #3
wwiktor
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Twardogóra
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Re: S-MAX padł na amen (?)

Witam!

Miałem podobne objawy w drugie sieto Bozego Narodzenia.
Okazalo sie, ze klema od akumulatora mi sie poluzowala. Obylo sie na strachu, juz myslalem ze mi autko umarlo. Na domiar zlego linka od maski mi zamarzla i nie mialem jak jej otworzyc. Grzalem farelka dwie godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
ww
wwiktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 18:18   #4
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Re: S-MAX padł na amen (?)

Hehe, no na szczęście okazało się, że było to samo co u wwiktora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poluzowana klema i stąd "śmierć" auta. Całe szczęście, że nie dzwoniłem od razu po Ford Pomoc :fcp18
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 09:28   #5
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 394
Domyślnie Odp: S-MAX padł na amen (?)

przy okazji gdzie znajdują się bezpieczniki w esiu?? Zdaje się, że w kilku miejscach;
-odkryłem jakieś k/akumulatora-
-jakieś pod schowkiem pasażera-
-jakieś za tylną lampą w bagażniku-Oto te ostatnie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 19:13   #6
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Re: S-MAX padł na amen (?)

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe, no na szczęście okazało się, że było to samo co u wwiktora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poluzowana klema i stąd "śmierć" auta. Całe szczęście, że nie dzwoniłem od razu po Ford Pomoc :fcp18
Ja dwa dni po odbiorze dzwoniłem. Padło na amen pod sklepem, więc nawet nie próbowałem nic robić. Dwa dni auto, więc stwierdziłem, że NIC !!! nie robię. Nie byłby to żaden problem, ale auto miało dwa dni i nie dawało oznak życia, więc podejrzewałem komputer, plagi egipskie, gradobicie, ale nie klemę. Tak w salonie, czy w ASO przygotowali auto do wydania. Przyjechał Pan, dokręcił klemę i po krzyku.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 14:54   #7
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: S-MAX padł na amen (?)

Cytat:
Zdaje mi się, że podobny efekt mógłby być gdy szczotki rozrusznika zawieszą się dając zwarcie.
No i potrzeba wtedy młotka, aby lekko stuknąć gdzie trzeba co by się odwiesiły...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzone.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 20:50   #8
b.pach
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK5 / KUGA MK3
Silnik: 2.0 TDCi 150KM PS / 1.5 EcoBlue 120KM A8 / 5.0 Coyote A10
Rocznik: 2016 / 2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: S-MAX padł na amen (?)

Koledzy nowy temat w kontekscie akumulatora w S-MAX

Ja mam problem od 3 miesiecy. Naladuje aku na max przez 24h na malym natezeniu. po 2 dniach mam prawie 0. Wymienili mi aku, 2x altermator a dzis dowiedzialem sie ze masa s-max-ow wraca do serwisu bo jest jakis "zpiepszony" soft ktory jest problemem. Analizujac wstecznie wydaje mi sie ze po wgraniu nowego softu zaczely sie problemy a niestety nie da sie po aktualizacji wgrac softu starszego.

WWymianki robili mi w tarnowie - serwis pod psem ale wymieniali.
Info o sofcie mam z krakowa z Euro-Car
Jesli macie jakies informacje piszcie.

Dzieki


Dzis po 2giej wymianie alternatora laduje znow cala noc - zobacze kiedy pojawi mi sie komunikat na convers - oswietlenie przod usterka
b.pach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 21:35   #9
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: S-MAX padł na amen (?)

b.pach
Włącz sobie tryb testowy i zobacz jakie masz ładowanie. Z tego co pamietam jest tam ekran z tym parametrem. Może to nic nie polepszy ale sprawdzisz czy alternator "daje" ci odpowiednie volty. Powinno byc chyba w granicach 13V.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 22:04   #10
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: S-MAX padł na amen (?)

Cytat:
Napisał b.pach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy nowy temat w kontekscie akumulatora w S-MAX

Ja mam problem od 3 miesiecy. Naladuje aku na max przez 24h na malym natezeniu. po 2 dniach mam prawie 0. Wymienili mi aku, 2x altermator a dzis dowiedzialem sie ze masa s-max-ow wraca do serwisu bo jest jakis "zpiepszony" soft ktory jest problemem. Analizujac wstecznie wydaje mi sie ze po wgraniu nowego softu zaczely sie problemy a niestety nie da sie po aktualizacji wgrac softu starszego.

WWymianki robili mi w tarnowie - serwis pod psem ale wymieniali.
Info o sofcie mam z krakowa z Euro-Car
Jesli macie jakies informacje piszcie.

Dzieki


Dzis po 2giej wymianie alternatora laduje znow cala noc - zobacze kiedy pojawi mi sie komunikat na convers - oswietlenie przod usterka
Widzę, że nie tylko ja mam takie samo zdanie o ASO AUTOMOTIVE w Zgłobicach pod Tarnowem :-) Mam ich już serdecznie dosyć i niestety po moich przejściach z Maksiem samochodu też :-(
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.