Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2010, 18:06   #1
dkozii
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 65
Domyślnie Niepokojące spalanie...

Witam, ostatnio zauważyłem w swoim mondku bardzo niepokojące spalanie... Włączyła się rezerwa, więc od razu tankuje za 30 zł paliwo po 4.29 zł, co daje nam 6,99 litra. Przejeżdzam 30 km i włącza się ponownie rezerwa, co daje nam spalanie 23 litra/100 km !!!

Ostatnie tankowanie wyszło mi też ponad 20 l/100 km... Rozumiem zimę, mrozy, ogrzewanie itp , ale chyba coś tu jest nie tak, prawda??? Jak to jest w waszych, podobnym Fordach?

Parametry mojego Mondeo:

Mondeo II, 1996 r.
1,8 benzyna, 115 KM

dkozii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 18:37   #2
piter19731
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: EKU
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

taka metoda pomiaru spalania jest mało dokładna. należy zatankowac do pełna, przejeździć min 100 km ( najlepiej więcej), znowu do pełna i zmierzyć spalanie. nie ukrywam,że zimą w warunkach miejskich przy częstych rozruchach zimnego silnika, spalanie ok 20 l/100km jest możliwe.
piter19731 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 18:41   #3
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,344
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

przede wszystkim to raczej ciezko ocenic spalanie poprzez dolewanie.

jedyny chyba miarodajny test to 'pod korek - 100km - pod korek'

wtedy bycmoze okaze sie nie jest tak zle.

u mnie , choc w dieslu tankujac twoja metoda za 50 zl po dobrej cenie przejade 200km. ale nie patze na kontrolke rezerwy tylko na dystans. tak latwiej ocenic , bo wiadomo ze wskazania ile paliwa pozostalo obarczone sa jakims bledem.

ta na marginesie wracajac do spalania np u mnie. kiedy lecie udaje sie osiagnac jakies 8-9l/100 w zimie wychodzi ok. 10-11. wiec jakis tam przyrost jest.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 18:49   #4
pepek_80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Tarnowskie Góry Woj. Śląskie , obecnie Bochum
Model: Mondeo MK3 Trend
Silnik: 2,0 DI , 115KM
Rocznik: 09.2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

Ludzie jakie 20 l. najwyżej 12 l. przy 20 l. naprawdę jest coś nie tak ! Zrób tak jak Ci napisał zatankuj do pełna i zrób jakieś 100-200km i znów zatankuj wtedy jest najdokładniejszy pomiar spalania . Nie tankuj po 10 l. zatankujcie do pełna ( wiem że to boli ) i następne tankowanie zrób gdy wskazówka zejdzie nie dalej jak do połowy wtedy jest obtymalnie i nie boli to tortwela , po za tym wtedy gdy mamy mało paliwa powietrze w zbiorniku się skrapla i miesza z paliwem , trzeba tego unikać potem są problemy z rozruchem silnika itp. Pozdrowionka .
pepek_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 22:05   #5
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

Witam,
tak na marginesie to tylko metoda pod korek bo jak wiadomo te nasze wskazówki poziomu paliwa to mierzą jak chcą. Nawet ostatnio tj. wczoraj zatankowałem za 100,- Shell V-Power cena 5,54 wlało się 22 litry wyzerowałem stan licznika (bo wg niego wiem ile faktycznie mogę przejechać) wsiadam do autka wyjeżdzam ze stacji robię dosłownie 6km i tu nagle na rondzie przechył autka i bach skazówka na dół i rezerwa świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co z tego, że świeci jak pokazuje głupoty a choćby dlatego, że już przejechane mam 141km i wiem, że jeszcze na tym spokojnie pojeżdżę tutaj i wrócę w niedziele do Wrocka i na liczniku będzie ok. 300km. Więc to pokazuje jakie dokładne są nasze wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko tak jak koledzy piszą wcześniej pod korek przejechać powiedzmy te 100km i znowu zatankować.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 06:33   #6
dkozii
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 65
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

Cytat:
Napisał pepek_80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie jakie 20 l. najwyżej 12 l. przy 20 l. naprawdę jest coś nie tak !
Oczywiście, tylko co??? Jaka usterka może mieć wpływ na większe spalanie??? A wcześniej było tak jak pisałeś, 12-13 litrów, nie 20...
dkozii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 11:05   #7
Pawrat
ford::beginner
 
Avatar Pawrat
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

Ja mam 2,0 i u mnie pali około 13l. Sprawdz czy koła Ci sie nie blokuja to często powoduje zwiększone spalanie. Jak troche pojezdzisz to pomacaj troche wszystkie koła i zobacz czy ich temperatura sie nie różni ( zablokowane powinno być cieplejsze od pozostałych)
Pawrat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 16:30   #8
Karawan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 gaz
Rocznik: 1994
Postów: 85
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

Witam.

Kiedyś przeglądając stronki w necie, i znalazłem łatwy sposób obliczenia spalania, i nie koniecznie trzeba lać pod korek. Oczywiście najlepiej lać do pustego baku, z lpg nie ma problemu bo jak się kończy to czuć że słabnie i na cpn można się dokulać na Pb. A działa następująco: ilość zatankowanego paliwa dzielimy na ilość przejechanych kilometrów i mnożymy przez 100. np. lpg 34l / 280km x 100 = 12,14l/100km

Pozdrawiam
Karawan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 19:01   #9
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

jaki to łatwy sposób. stanąć na pustkowiu bo się starało dokładny pomiar zrobić. jedynie pod korek, przejechać powiedzmy do rezerwy, zapisać km, i dolać pod korek. no i najlepiej latem, zimą, albo długa trasa, albo samo miasto. wtedy się wie ile w określonych warunkach auto przejedzie. to najbliższe prawdy aczkolwiek i tak na pomiar może wpłynąć to co najgorsze czyli korki. zeszłej zimy krótkie odcinki, mrozy -20, korki, na pełnym baku zrobiłem 400km. teraz też piździ a do pracy jadę w bezkorkowych porach, praktycznie trasa i już lepiej bo z 530-550 zrobię.
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 20:01   #10
Karawan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 gaz
Rocznik: 1994
Postów: 85
Domyślnie Odp: Niepokojące spalanie...

Przyznaję rację, że lepiej tankować jak się osiągnie rezerwę (mój błąd), ale nikt zdrowy na umyśle nie będzie jechać na "pustkowie" tylko po to by dokonać pomiaru. Podałem tylko sposób obliczenia spalania na podstawie ilości zatankowanego paliwa i przejechanej trasy, bez potrzeby tankowania do pełna.
Karawan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.