Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2010, 20:36   #1
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Doposażenie w boczne airbagi :)

Właśnie z nudów zacząłem przeglądać allegro i wywęszyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że tanie są airbagi boczne do mondeo mk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz pytanie, ile bawienia (co dokładnie trzeba zrobić, jakie kable kupić, podpiąć, sterowniki, czujniki itp.?) jest z doposażeniem w boczne airbagi w dwóch opcjach:
1. Kupuje przednie fotele z poduchami (występowały także w skórzanych?)
2. Zostawiam swoje fotele i w jakiś (właśnie w jaki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) sposób wmontowuje poduchy w swoje fotele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wtedy jak to jest z kablami i czujnikami?

Znalazłem kurtyny powietrzne do mondeo mk2 (link niżej)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy takie coś da radę zamontować do mk2? Dużo z tym zabawy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś w ogóle przerabiał ten temat w swoim mondku? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Byku90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 20:39   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Tylko ze to fake, bo w MKII byly boczne w siedzeniach te sa prawdopodobnie z MKIII
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 20:44   #3
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Mniejsza o kurtyny, bo takowo wg mojej wiedzy nie występowały, a dałem link z ciekawości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak zabrać się za boczne poduszki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byku90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 09:58   #4
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Po pierwsze odkręć fotel i może się okazać, że masz już puszczoną kompletną instalację (u mnie fabrycznie nie ma poduszek bocznych, ale kabelki pod fotelem do nich mam wyprowadzone)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli miałbym ochotę to podłączać, najpierw poszukałbym gdzieś jakieś wystrzelone, żeby sprawdzić po podłączeniu czy sterownik je wykryje i poda odpowiedni kod błyskowy uszkodzenia. Gdyby zaczęło mrugać po podpięciu tych wystrzelonych to pozostaje potem tylko zakup sprawnych poduszek (trzeba chyba cały komplet z fotelami wtedy wymienić)
Jeśli kontrolka poduszek by nie mrugała odpowiednim kodem po podłączeniu wystrzelonych, wtedy trzeba by prawdopodobnie wymieniać też sterownik.
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 12:52   #5
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Czy mam instalację sprawdzę dopiero raczej na wiosnę bo teraz jakoś nie mam za specjalnych chęci się gimnastykować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda natomiast mi foteli (pełna elektryka i podgrzewane) na wyglądają jak nowe (welur) i takowe chciałbym żeby zostały, ewentualnie kupić takie same tylko, że już z poduszkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



P.S. Padł mi akumulator, teraz ładuje go sobie w piwnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i pytanie jak to będzie z samoadaptacją w takie mrozy? Planuję po włożeniu akumulatora odpalić samochód i pozostawić na luzie ok 3 minuty i ruszyć w drogę (12km po mieście) Dobrze, czy jakoś inaczej to rozwiązać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byku90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 23:35   #6
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,735
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Cytat:
Napisał boropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze odkręć fotel .... prawdopodobnie wymieniać też sterownik.
Nie tak szybko. Nie wiem czy boczne poduszki były w MK II, jeżeli tak to by "system działał" należy: zamontować poduszki, wymienić lub zaktualizować soft sterownika poduszek, dołożyć czujniki (boczne) = coś musi sygnalizować o potrzebie odpalenia. Przeróbka zapewne wykonalna ale ryzykowna - szczerze nie polecam.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 23:44   #7
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

RECONDO ja ma boczne poduszki w fotelach w MK II
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 23:47   #8
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,735
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Czyli już wiem że były...
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 00:07   #9
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Ale dodam że osobiście sam ich bym nie montował, jak bym ich seryjnie w wyposażeniu nie miał, a tak to sa i jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 14:21   #10
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: Doposażenie w boczne airbagi :)

Sterownik do poduszek jest każdorazowo inny jeśli ma się tylko 1 w kierownicy czy kierownica + kokpit czy też jeszcze w fotelach.
Wymienić sterownik i zamontować boczne poduszki to pikuś - pytanie czy jest elektryka do foteli (Byku90 pisałeś, że jest) to jeszcze ciekawe czy jest do czujników które są w słupkach pomiędzy drzwiami... oraz wiem, że modele z 4 poduszkami (oczywiście mowa o MK2) mają standardowo pirotechniczne napinacze pasów.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.