Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2010, 14:30   #1
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie zakup grupowy

pomysł człowieka z żelaza z jednego z postów jest godny przemyslenia. Chodzi o koordynacje osób zamierzających zakupic nowego forda w celu jednorazowego zakupu u jednego dealera kilku "maszyn" Moze wrzucić jako osobne podforum "zakup grupowy" ale to juz niech admini decydują. Chodzi tylko o czasowe dogranie sprawy między forumowiczami lub ich znajomymi. A jesli zbierze sie 3-5 osób lub wiecej to z pewnością będzie rabat flotowy, czyli nawet 10% więcej niż dla indywiduum

majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 16:46   #2
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: zakup grupowy

Kolega drinks w wątku a face-lifcie nie dał jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, więc pociągnę wątek Kolegi majkelosa.

Ideę zakupu grupowego realizuję już od lat w swojej branży. Sprawdza się wyśmienicie. Nie widzę powodu, dla którego ma to nie wypalić przy zakupie samochodów. Zysk dla nabywców (rabaty uzależnione od ilości pojazdów i sumy umiejętności negocjacyjnych grupy) i dla sprzedającego.

Ja zamierzam kupić S-maxa po lifcie. Odbiór najchętniej kwiecień-maj. Wobec braku cenników modeli i wyposażenia jeszcze nie startowałem z negocjacjami. Moje tereny - Dolny Śląsk (Świdnica/Wałbrzych).
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 17:43   #3
larry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Model: ford s max
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: zakup grupowy

siemanko ja tez myśle o zakupie s-maxa po face-lifcie możemy w salonie we wałbrzychu ponegocjowac tylko jeszcze paru chętnych i zrobimy dobry upust pozdro
larry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 18:39   #4
buju
ford::average
 
Avatar buju
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: PL
Model: S-max \ inne
Silnik: 2.3 automat \ różne
Rocznik: 2009 \ różne
Postów: 79
Domyślnie Odp: zakup grupowy

Cytat:
Napisał CzłowiekŻelazko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Moje tereny - Dolny Śląsk (Świdnica/Wałbrzych).
salon Forda w Wałbrzychu (jako oddział Wrocławski) firmy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jest średnio chętny na negocjacje i wiedza o S-Maxie obecnym to absolutne DNO. O nowym zapewne także. Gdyby nie pomoc centrali Ford - tel do infolinii, to na wiele pytań bym nie usłyszał odpowiedzi i musiałbym płacić za to co auto w wybranej opcji ma w standardzie. Posiadam kilkanaście aut osobowych i kilka ciężarowych. Ale powiedzmy, że na 20% rabatu się zatrzymało. Gdyby nie równoległe negocjacje z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Wrocka i postraszenie ich ofertą to bym nie uzyskał tego co uzyskałem - cena niższa o kolejne 10%. Ostatecznie wolałem kupić tu i tu serwisować, bo jakbym kupił we Wrocku to tu by mnie pewnie przy serwisach traktowali po macoszemu.
Salon [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to już w ogóle mnie zlał na dzień dobry i potraktował jak ****iarza. Poza ofertą jak z cennika nie było więcej rozmów.
Powodzenia w negocjacjach i użytkowaniu nowego nabytku.
buju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 19:47   #5
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: zakup grupowy

Nie musimy ograniczać się do lokalnych salonów. Samochód kupuje się zazwyczaj raz na kilka lat i spokojnie można podjechać na (konkretne) negocjacje nawet te 200-300 km.
Choć nie ukrywam, że dla mnie Dolny Śląsk i okolice najlepsze...
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 20:02   #6
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: zakup grupowy

Cytat:
Napisał CzłowiekŻelazko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i spokojnie można podjechać na (konkretne) negocjacje nawet te 200-300 km.
szczerze mówiąc to ja zakup i negocjacje S-maxa zrobiłem praktycznie na maila i telefon, salon w którym kupiłem widziałem raz - przy odbiorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdro,
Zbyszek
F. S-Max, 2.0 TDCI
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 20:09   #7
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: zakup grupowy

A może ci co już kupili podpowiedzą, jakie uzyskali upusty od cen katalogowych.
Ja miałem 6%, ale wtedy silnika 2,2 TDCI jeszcze nie było i wersja Titanium S dopiero miała wejść na rynek, więc kupowałem trochę w ciemno. Pewnie na inne wersje można było utargować więcej.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 21:19   #8
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: zakup grupowy

zan - congrats jeśli faktycznie tak kupowałeś. Poważnie. Ja nie był bym pewien, czy wszystko udało się ze sprzedającego wycisnąć. Z moich doświadczeń wynika, że rozmowa "twarz w twarz" daje zwykle najlepsze rezultaty na ostatecznym etapie negocjacji.

Ale oczywiście taka korespondencyjna metoda też jak widać jest możliwa i do przeprowadzenia. Sprawdzi się to z pewnością przy ewentualnej realizacji topicowego zakupu grupowego, gdzie nie wszyscy w jednym miejscu i o jednym czasie mogą stanąć do walki z dilerem :-)
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 07:44   #9
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: zakup grupowy

ja swojego maksia kupowałem w krakowie przez telefon a odbierałem w warszawie. nie ma znaczenia gdzie w Polsce, trzeba znaleźć salon, który da najlepszy upust. To jest poważne przedsięwzięcie, to trzeba jakos skoordynować. Trzeba miec rozeznanie w salonach: które sa ok, które maja duży obrót i dobre upusty. Dodatkowo osobista znajomośc szefów salonów-serwisów - ja np. znam dobrze szefa salonu VW Zasada w Warszawie.

Ostatnio edytowane przez majkelos ; 24-01-2010 o 08:06
majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 14:28   #10
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: zakup grupowy

Cytat:
Napisał CzłowiekŻelazko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zan - congrats jeśli faktycznie tak kupowałeś. Poważnie. Ja nie był bym pewien, czy wszystko udało się ze sprzedającego wycisnąć. Z moich doświadczeń wynika, że rozmowa "twarz w twarz" daje zwykle najlepsze rezultaty na ostatecznym etapie negocjacji.
w moim przypadku w dwóch lokalnych salonach, w których byłem osobiście nie dostałem takiej oferty jak od dealera z Wa-wy "korespondencyjnie", więc dogadanie szczegółów mailem, lub telefonicznie, zamówienie mailem i tylko po odbiór auta musiałem się wybrac osobiście do salonuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdro,
Zbyszek
F. S-Max, 2.0 TDCI
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.