Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2010, 09:35   #1
kowal2799
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 (112KM)
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Cewka zapłonowa-jak ją sprawdzić?

Witam. Mam mały problem z szarpaniem kiedy wciskam pedał gazu i gaśnięciem na gazie na biegu jałowym. Mierzyłem przewody i wyglądają na dobre. Na świecach też dużo nie najeżdziłem- nie całe 20 tyś. Chciałbym sprawdzić cewke i tu moje pytanie- jak to zrobić?

kowal2799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 10:22   #2
cypher_jr
ford::beginner
 
Avatar cypher_jr
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Inverness
Model: Mondeo Zetek [MKIII]
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: XI/2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

Witaj
Widze że masz podobny problem co ja z którym właśnie się uporałem w [MK3] ale objawy były identyczne jak u ciebię :]
Więc jak uważasz że przewody są wpożo to zmień cewke i będzie śmigał jak nówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To mój post choć nowszy model... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cypher_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 11:05   #3
przemek303
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1993
Postów: 315
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

witam tez mam podobny problem przy naglym wcisnieciu gazu obroty na biegu jalowym odrazu nie ida w gore ma chwile zawachania a czy cewka moze miec wplyw na strzelanie na gazie? wlasnie przy takim naglym wcisnieciu pedalu gazu i spada wtedy wezyk od podcisnienia, a i jeszcze jedno czy mozna ta cewke w jakis sposob sprawdzic, wyczyscic itp?

Ostatnio edytowane przez przemek303 ; 20-01-2010 o 11:09
przemek303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 12:33   #4
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

Witam! ja tez mialem takie objawy, sprawdzilem kable i byly ok, podmienilem cewke i bez zmian, dodam ze swiece maja przejechane okolo 10 tys.km. Mialem jeszcze pod reka zapasowy zestaw kabli (uzywki), podmienilem i wszystko jest ok. Wiec z tymi kablami to tak nie dokonca idzie je sprawdzic.
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 21:30   #5
przemek303
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1993
Postów: 315
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

jeszcze dodam ze jak odpalam auto to nie chce wejsc na obroty dojdzie tak do 500 i go telepie dopiero jak dodam gazu i puszcze to wtedy jest ok
przemek303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 13:24   #6
cypher_jr
ford::beginner
 
Avatar cypher_jr
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Inverness
Model: Mondeo Zetek [MKIII]
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: XI/2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

Cytat:
Napisał przemek303 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam tez mam podobny problem przy naglym wcisnieciu gazu obroty na biegu jalowym odrazu nie ida w gore ma chwile zawachania a czy cewka moze miec wplyw na strzelanie na gazie? wlasnie przy takim naglym wcisnieciu pedalu gazu i spada wtedy wezyk od podcisnienia, a i jeszcze jedno czy mozna ta cewke w jakis sposob sprawdzic, wyczyscic itp?
Jeżeli masz podobny problem tak że jest to wina kabli lub cewki. Wystarczy sprawdzić które z nich nie działa prawidłowo i wymienić na sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do strzelania podczas jazy to zapewne podczas zniany biegu lub podkrecenia go na obroty...?! TAK

Jeśli tak to miałem podobny problem w innym aucie i też strzelało ponieważ mieszanka spalała się po za komorą spalania i może to zniszczyć katalizaror :]

Zalecam pierwsze sprawdzić kable (możesz sprawdzić je w nocy stanąć w ciemnym miejscu odsłonić kable i przyglądać się uważnie aż dojżysz jasno niebieskie iskrzenie) TYLKO ICH NIE DOTKAJ BO TO NAPRAWDE BOLI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cypher_jr ; 21-01-2010 o 13:29
cypher_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 13:38   #7
przemek303
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1993
Postów: 315
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

kable i swiece niedawno wymienione na oryginalne motorcrafta to co radzil bys wyeminic cewke jaki to jest koszt mniej wiecej i czy uzywke warto kupic
przemek303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 16:50   #8
cypher_jr
ford::beginner
 
Avatar cypher_jr
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Inverness
Model: Mondeo Zetek [MKIII]
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: XI/2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

Cytat:
Napisał przemek303 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kable i swiece niedawno wymienione na oryginalne motorcrafta to co radzil bys wyeminic cewke jaki to jest koszt mniej wiecej i czy uzywke warto kupic
Jeśli uważasz że przewody są w porządku to wymień cewkę i powinno działać jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do używanych cewek to chyba lepiej zainwestować i kupić nówkę.

Nie wiem ile kosztuje coś takiego w Polsce ale w przeliczeniu na złotówki to wychodzi około 120 zł
cypher_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 18:03   #9
przemek303
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1993
Postów: 315
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

jutro popytam po sklepach i bede myslac co zrobic dalej, a jak jest z wymiana cewki jest skomplikowane bo nie patrzylem jeszcze
przemek303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 00:28   #10
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: Cewka zapłonowa

wymiana cewki to 5 min roboty odkręca się chyba 4 śruby trzymające cewke odłącza kalble i już mamy cewke wymontowaną .
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.