Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2010, 14:02   #11
Godlike87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Nie chce zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj też się przymierzam do wymiany oleju i zastanawiam się nad zakupem tego ale że nie wiele się znam i nie bardzo rozumiem o czym tam piszą to chciałbym was zapytać co sądzicie o tym oleju?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Godlike87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 14:18   #12
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Cytat:
Napisał Godlike87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj też się przymierzam do wymiany oleju i zastanawiam się nad zakupem tego ale że nie wiele się znam i nie bardzo rozumiem o czym tam piszą to chciałbym was zapytać co sądzicie o tym oleju?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest jak najbardziej OK, ale czy warto tyle płacić? Jak Cię stać to kupuj, a jak wolisz trochę zaoszczędzic to np. olej Valvoline DuraBlend FE 5W30 - mam taki i znowu na taki wymienię. Wcześniej miałem wyłacznie Formula E i przyprzebiegu 197 tyś km zdecydowałem się na zmianę na taki i jestem w pełni zadowolony. Po ponad 15 tyś km "zero" negatywnych odczuć, zachowań itp.
Pzdr.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 16:30   #13
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Cytat:
Napisał Godlike87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj też się przymierzam do wymiany oleju i zastanawiam się nad zakupem tego ale że nie wiele się znam i nie bardzo rozumiem o czym tam piszą to chciałbym was zapytać co sądzicie o tym oleju?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sądzę, że jeszcze dwa dni socjotechniki i kupiłbyś nawet ceramizer.
a teraz zobacz ten jest tańszy i także ma specyfikację Forda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale są też inne i co również ważne jeszcze tańsze i dobre, Mobil, Ford Formula, Castrol Magnatec, Elf itp.
To co jak Motul czy Valvoline to silnik się już nie starzeje i wręcz odwrotnie do młodości mu idzie? Łatwo i chętnie się motacie w tym temacie. Olej jak olej reszta to psychologia.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 16:49   #14
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Cytat:
Napisał Horhe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a teraz zobacz ten jest tańszy i także ma specyfikację Forda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam zalany ten olej w silniku i nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków, chodzi ładnie, przebieg auta to 240 tys. A tak przy okazji spytam ile litrów oleju trzeba wlać podczas wymiany do mdo tdci 130km ?
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 17:48   #15
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

6 litrów (z filtrem)
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 21:34   #16
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Cytat:
Napisał Horhe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sądzę, że jeszcze dwa dni socjotechniki i kupiłbyś nawet ceramizer.
a teraz zobacz ten jest tańszy i także ma specyfikację Forda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale są też inne i co również ważne jeszcze tańsze i dobre, Mobil, Ford Formula, Castrol Magnatec, Elf itp.
To co jak Motul czy Valvoline to silnik się już nie starzeje i wręcz odwrotnie do młodości mu idzie? Łatwo i chętnie się motacie w tym temacie. Olej jak olej reszta to psychologia.
Sorry, ale Valvoline Durablend FE 5W30 jest tańszy od podanego przez Ciebie w linku oleju castrol.... :> 6l za ok. 140PLN (4l + 2x1l) i też jest dedykowany dla Forda - ma spec. fordowską.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 08:53   #17
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

A ja tam na początku lałem Mobila w poprzednim Mondeo tak przez jakieś 45 tys km, potem zacząłem używać tańszego Ford Formula zrobiłem ponad 60 tys. Silnik wydawało mi się bez zmian.
Do obecnego od razu kupiłem Ford Formula F. Tańszego na rynku chyba nie znajdziecie o tej klasie, np. tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , Jacek (pierwszy post dział sprzedam) ma dla klubowiczów pewnie jeszcze taniej. Spełnia najnowszą specyfikację Forda (tą o końcówce C). Zwróćcie proszę uwagę, że niektóre z w/w olejów spełniają specyfikację Forda ale tą starszą o końcówce A (ona chyba dotyczy silników TDDi i oczywiście benzynowych - ale tutaj nie jestem pewny). Potem była końcówka B. A końcówka C to jest pewnie pod najnowsze benzyniaki z doładowaniem jak i nowe konstrukcje TDCi. Ale to to ja sobie gdybam.
Tak naprawdę to lejąc firmowe oleje czy spełnia normy czy nie to silnik powinien śmigać. Przecież wszyscy dobrze wiemy, że tak naprawdę to one spełniają te normy tylko trzeba zabulić ciężką kasę za prawo używania nazwy specyfikacji. To tak samo jak się kupuje np: nagrodę Teraz Polska.
A kupuję Ford Formułę bo tańszego już się nie dostanie chyba w tej klasie w dodatku ma tą śmieszną specyfikację. Bańka 5 litrów za 99 złoty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Najpierw kupuję dwie zostaje mi wtedy ok 4 litrów, potem jedna i zostają 3 litry itd...
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 09:14   #18
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Aktualnie jak by ktos chciał mam :

6l (5+1) Ford Formula F 5w30 za 120 zł
6l (5+1) Ford Formula S/SD 5w40 za 150 zł

Filtr oleju Ford przykładowo 2.0 TDCI mk4 za 28 zł
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 14:56   #19
main90
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-12-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

Witam, chciałbym odświeżyć temat i zapytać jaki olej polecacie w tym wypadku, tak samo jak autor nie znam historii mojego auta, nie wiem na czy jeździ i nie mam pojecie co zalać, jak będzie różnica jeśli wleje olej syntetyczny a półsyntetyczny pamiętając że nie wiem co mam wlane teraz, mam dobre dostęp by kupić Castrol Magnatec 10w40 i Valvoline MaxLife 10w40, czy może jakiś olej Forda, a może zupełnie co innego będzie lepsze w tym wypadku ? Liczę na waszą pomoc. Auto Ford Mondeo MK III , TDDI , 2001, przebieg 175k km
Pozdrawiam
main90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 15:11   #20
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Jaki olej do diesla ( brak historii auta )

JA mam ten sam rocznik silnik co ty mam 220.000 tys leje 10W 40 olej kolego bo jak kupiłem go w marcu to taki był lany bo siepytałem poprzednika jakilał olejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.