Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2010, 11:39   #1
erykszolc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Kalisz
Model: S-Max Titanium PlatinumX
Silnik: TDCI 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Różnica kolorów "silver"

Witam po raz pierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś z Was potrafi powiedzieć jaka różnica jest między kolorem Moondust sliver a Hypnotic silver? Nie chodzi mi o "wrażenia" z katalogu tylko o realne porównanie kogoś kto widział jednocześnie oba te kolory na s-max'ach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja mojego Esia (w kolorze Hypnotic silver) odbieram w marcu wiec już niedługo będę mógł dołączyć do Was oficjalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
E.

erykszolc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 12:05   #2
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Subiektywnie widzę to tak:
-moondust silver jest kolorem jasnym, który można określic jako srebrny metalic
-hypnotic silver jest o co najmniej dwa tony ciemniejszy (jakby lekko przybrudzony) i bardziej już wchodzi w szarości niż w srebro
Opisać kolor-bardzo trudno :-D
kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 17:13   #3
buju
ford::average
 
Avatar buju
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: PL
Model: S-max \ inne
Silnik: 2.3 automat \ różne
Rocznik: 2009 \ różne
Postów: 79
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Cytat:
Napisał kingsage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisać kolor-bardzo trudno :-D
Potwierdzam bo próbniki z katalogu nijak nie odzwierciedlały realnych barw.
Mogłeś poprosić o takie duże - w formacie A4 próbki. Mi dopiero to pomogło ostatecznie wybrać a żona chciała klasyczny srebrny metalic i taki jest Silver Dust.
buju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 17:57   #4
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Najlepiej popatrzeć na placu, zazwyczj większość kolorów jest (jak nie nowe do sprzedaży to czekające na serwis, jak nie esio to inny model w danym kolorze).
Ja mam Hypnotic Silver i tak, jak pisze Buju jest on nieco ciemniejszy od innych "silverów", a było ich jak zamawiałem chyba 3 albo 4.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 18:37   #5
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Pierwsze podejście do zakupu Maksia 3 lata temu miało być takie, że najodpowiedniejszym i najbardziej podobającym się żonce i mnie wyjątkowo też kolorem lakieru był grafitowy metalic (nie chce mi się sprawdzać jaka to nazwa katalogowa). Wtedy nic z zakupu nie wyszło. Rok temu zakup został sfinalizowany i wybór musiał być jeden - czarny metalic - Panther Black - super kolorek. Oczywiście zarówno dlatego, że wygląda jak dla nas rewelacyjnie, poza tym to nasz kolor firmowy - wszystkie autka mamy czarne. Jeden minus - kolorek super ale zaraz po wyjechaniu z myjni :-D Nie myślcie Koledzy, że jest to samouwielbienie - szanuję wybór każdego z osobna jaki by kolor nie był :-)
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 18:43   #6
erykszolc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Kalisz
Model: S-Max Titanium PlatinumX
Silnik: TDCI 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Dzięki wielkie za odpowiedz. Obecnie mam C-Max'a grafitowy metalik czyli Sea Grey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i bardzo się cieszę, że Hypnotic silver to ciemniejszy srebrny. Dzięki jeszcze raz!
erykszolc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 08:39   #7
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

To niestety jedyny plus srebrnego - nie widać kurzu i brudu. Poza tym same wady - gdzie się nie obejrzysz, same srebrne fury. I znajdź swoją na zatłoczonym parkingu. Kiedyś miałem żółte CC Sporting - tego nie trzeba było szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I dużo ważniejsza wada - po drobnej stłuczce nie można lakierować jednego elementu - zawsze będzie widać różnicę. Ja też wiem - nigdy nie kupię srebrnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale i czarnego chyba też nie (moje drugie auto jest czarne). Jak ktoś napisał - ładnie wygląda tylko po wyjeździe z myjni. I widać każdą ryskę - szlag mnie trafia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 13:32   #8
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Uważam, że wszystkie kolory aut brudzą się tak samo.
W zależności od rodzaju brudu różnie to wygląda. Fakt, że ciemne kolory bardziej odzwierciedlają kurz, szczególnie latem. Ale już typowe błoto tak charakterystyczne dla dróg nieutwardzonych czy najzwyklejsze letnie robale na masce i zderzaku, na jasnym (srebrnym) są od razu bardziej widoczne. Po prostu bardziej kontrastują z podłożem.
Ja raczej też nie kupię już srebrnego, ale nie z powodu takiego czy innego brudu ale z faktu, że naokoło jeżdzi tego pełno...
I nie zmieni tego również fakt, że bezsprzecznie, jasne auto jest lepiej widoczne jako bryła na drodze. Choć ten problem myślę skutecznie rozwiązały światła mijania w dzień (generując może inne problemy, ale to już mógłby być oddzielny watek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 18:17   #9
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

No cóż, ja jak Hit zakochany jestem w srebrze, chociaż przy kupnie zastanawiałem się nad "Tango Red", ale nigdzie w naturze nie mogłem go wypatrzeć.
A tak przy okazji przypomniało mi się, że w zamierzchłych latach '90 miałem autko MB 190 i w dowodzie rejestracyjnym miałem wpisany b. smakowity kolor " kakaowy-mleczny"
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 08:48   #10
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Różnica kolorów "silver"

Tango w naturze występuje dość rzadko, co bardzo mnie cieszy. Dzięki temu mój eSio wyróżnia się w tłumie srebrnych i grafitowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.