Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2009, 05:15   #1
Barthez-PL
ford::beginner
 
Imię: Barthez
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2003r.
Postów: 17
Domyślnie ATM Mikoda! Czy warto?

Witam Kolgów!

Przyszedł czas gdy muszę wyminić tarcze, w związku z tym rozmyślam jakie by to mogły być. Trafiłem na rodzimą produkcję z Częstochowy, czyli "Mikoda", oferują ładne nawiercane/frezowana tarcze za BARDZO atrakcyjną cenę, czyli 408zł za cały komplet przód i tył.
Jednak zgaodnie z zasadą wszystko co tanie może być podejżane, zastanawiam się nad jakością tych tarcz, w internecie opinie są podzielone...
Chciałbym byście koledzy podzielili sie ze mną doświadczeniami na temat tych tarcz (jeśli ktoś jakieś doświadczenia posiada w tym temacie). Najlepiej aktualnymi z okresu dwuch lat wstecz!

Z góry dziekuję! Pozdrawiam!

Barthez-PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 17:54   #2
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: ATM Mikoda! Czy warto?

Hmm, ja jakis miesiac temu kupiłem komplet przod-tył tarcz Mikoda, tyle ze zwykłych bo fundusz nie pozwolił na wiecej, i powiem ze jestem zadowolony, hamuja bardzo ładnie z klockami EPF, zadnych piskow.
Hamulec jest naprawde ostry.

Kumpel do B4 tez kupił ok rok temu Mikode na przod i mowił ze chodza idealnie.
Napewno sa lepsze niz oplute juz Lucasy i inne badziewia ktore kosztuja 2-3 razy wiecej.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2009, 14:27   #3
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: ATM Mikoda! Czy warto?

Niestety djecezja nalezy do ciebie, jak juz sam sie zorientowales zdania sa rozne, wiadomo ze kazda tarcza moze sie pokrzywic, kazda moze piszczec niewazne ile kosztuje. Nawet jesli chodzi o orginal czy inne z wysokiej półki bywa roznie.
Jedno jest pewne jak sie pokrzywia to oddajesz bez problemu na gwarancji tylko dobierz sobie do tego dobrej jakosci klocki.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 16:09   #4
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: ATM Mikoda! Czy warto?

ja mam od pół roku MIKODA nacinane i nawiercane, 75 zeta sztuka, przejechałem jakieś 20 tysia, nie omijam kałuż, wręcz przeciwnie, uwielbiam w nie wjeżdżać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., i jest super...
i powiem tyle, nie wiem jak inni, ale ja czuję różnicę... autko lepiej hamuje, poprzednio miałem oryginały, przede wszystkim brak różnicy między zimnymi i ciepłymi hamulcami...
polecam!!!
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2010, 05:15   #5
Barthez-PL
ford::beginner
 
Imię: Barthez
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2003r.
Postów: 17
Domyślnie Odp: ATM Mikoda! Czy warto?

Czyli więcej głosów na "TAK" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogromnie mnie to cieszy! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W taki razie zamawiam, prosto od producenta! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli chodzi o klocki to biorę do tego Ferodo Premier! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę że dobre połączenie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tylko czekać aż przyjdą, założyć, jeżdzić i dzielić sie doświadczeniami! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam i Dziękuję!

EDIT: Tarcze przybyły po trzech dniach, co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo na stronie mieli napisane że przychodza po >14dni!
Tarcze wyglądaja dobrze i solidnie, za jakiś tydzień lub dwa powinny być na aucie!
Będę sie dzieli wrażeniami!

Ostatnio edytowane przez Barthez-PL ; 07-01-2010 o 10:30 Powód: Przybyły tarcze!
Barthez-PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 04:23   #6
Barthez-PL
ford::beginner
 
Imię: Barthez
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2003r.
Postów: 17
Domyślnie Odp: ATM Mikoda! Czy warto?

Witam ponownie!
Na tarczach przebyłem jakieś 2000km. (może trochę więcej, a może trochę mniej)
Jak do tej pory sprawują się nienagannie, jest cicho i bez zadnego bicia, oby tak zostało!

A wygląda to tak:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Tarcza Przód.jpg (89.3 KB, 168 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Tarcza Tył.jpg (80.9 KB, 151 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Kolo Przód.jpg (80.1 KB, 136 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Koło Tył.jpg (83.9 KB, 121 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ATM Mikoda.jpg (80.9 KB, 132 wyświetleń)
Barthez-PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.