Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2010, 20:58   #11
Upssol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

mam to samo od 2 dni, autko zaczęło wyć następnie śmierdzieć z alternatora spalenizna poza tym alternator bardzo się mocno nagrzewa wymieniłem pasek sprawdziłem rolkę ale po wymianie nie ma ładowania i auto gaśnie gdy rozładuje się aku. Foczka poszła do serwisu i teraz czekam, maja wymienić alternator na nowy tylko martwi mnie to ze powiedziano mi ze możne to być tez awaria komputera. Jak zdiagnozować awarie komputera by mnie nie naciągnięto na dodatkowe koszta.

 
Stary 03-01-2010, 12:21   #12
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

objawy sa takie ,ze wszystko wariuje w tym aucie gdy jest malo pradu. wiec nie daj sobie wmowic ,ze to cos z kompem. wymien alt, naladuj aku i bedzie ok.
a jak zdiagnozowac ,ze awarie kompa ??? chyba nigdzie bys nie pojechal tym autem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 03-01-2010 o 12:24
kolopeter jest offline  
Stary 03-01-2010, 16:26   #13
bejmen
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: lubuskie
Model: Ford c max ;focus I
Silnik: 1.8 tdci,1.8 tdci
Rocznik: 2005,2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

Witam co do alternatora to zmieniłem juz 3 sztuki(1,8 tdci ma taką przypadłoś powinien miec 150a a ma120a alternator) ,wkoncu w serwisie mechanik (na ucho mówi mi zebym założył 150A a miałem 120A lub dał do regeneracji dla FIRMY Z
SOPOTU która montuje inne mocniejsze układy i zamiast 6 diod 12)daj rok gwarancji ,na razie jest ok
bejmen jest offline  
Stary 04-01-2010, 12:56   #14
Upssol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

właśnie wracam z warsztatu gdzie robią mojego focusa i mam pytanie czy do wymiany alternatora trzeba zdejmować lampy zderzak i demontować wydech ?
 
Stary 04-01-2010, 14:16   #15
łysyCmax
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2006
Skąd: Racibórz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

Alternator! Wymieniłem juz 2 szt. (jedna na gwarancji) druga po...A rozładowywanie sie samoistne akumulatora to padniety zawór EGR (tez wymieniłem, jeszcze na gwarancj). Pozdrawiam. Dziś mam 102.850 km.
__________________
Grzegorz - łysyCmax

"Zdolny tworzy,niezdolny poucza" G.B.Shaw
łysyCmax jest offline  
Stary 04-01-2010, 15:40   #16
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

Cytat:
Napisał fazi25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcialem dzis podjechac domojego mechanika zeby spojzal i wymienil co trezba podlaczylem prostownik do akumulatora bo bylrozladowany na maxa i walnol w nib bezpiecznik a podlaczone dobrze bylo chyba niezle u mnie poszlo a pod macha czuc spalenizne jakby jakies kable sie pojaraly ehhhhhh
No jak podłaczyłes , nie odłaczjąc napierw klem od aku to gratulacje ...
Niestety za błedy trzeba płacic
Oskar_FKP jest offline  
Stary 04-01-2010, 21:44   #17
Upssol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

alternator wymieniony teraz tylko zostalo turbo, egr i przeplywka do sprawdzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 04-01-2010, 22:03   #18
Ginter3
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

Cytat:
Napisał Oskar_FKP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jak podłaczyłes , nie odłaczjąc napierw klem od aku to gratulacje ...
Niestety za błedy trzeba płacic
jeśli nie jesteś czegoś pewien to nie pisz tego bo wprowadzasz ludzi w błąd. Podłączenie aku pod prostownik bez zdjęcia klem nie powoduje wywalenia bezpiecznika.No chyba że coś z instalacją jest nie tak.
__________________
Serdeczenie pozdrawiam kierowców, którzy nie patrzą w lusterko wsteczne jadąc lewym pasem
Ginter3 jest offline  
Stary 05-01-2010, 06:39   #19
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

czytałem wczoraj o padających altkach i dopadło mnie dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wycie z silnika i zapaliła się kontrolka ładowania - czyli altek na 99%
zaraz dzwonie do krk fachur ...
Jest sens bawić się w regenerację czy od razu wymieniać ?
(auto ma 75kkm przebiegu)

EDIT: obdzwoniłem kilka krk serwisów i dostępność altka to miesiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzwoniłem do ASO, mają przywieźć do 7dni, cena 580zł (z 244zł kaucją za stary)

teraz pytanie do Kolegów co robili sami, są jakieś utrudnienia ?
przeczytałem opis i nie ma tam chyba jakiś cudów? zrobię to mając podstawowe pojęcie o mech? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co trzeba wymienić - paski oba to wiem, coś więcej ?
acha, "zestaw montażowy" jest z małym paskiem od klimy ? - cena w ASO 180zł :O
__________________

Ostatnio edytowane przez konrad_b ; 05-01-2010 o 08:52
konrad_b jest offline  
Stary 05-01-2010, 08:07   #20
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: c-max dziwna usterka co moze byc przyczyna?

Cytat:
Napisał Ginter3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli nie jesteś czegoś pewien to nie pisz tego bo wprowadzasz ludzi w błąd. Podłączenie aku pod prostownik bez zdjęcia klem nie powoduje wywalenia bezpiecznika.No chyba że coś z instalacją jest nie tak.
No własnie , żawsze moze byc , cos z instalacją, coś z prostownikiem, przepiecie w sieci itp .
Tak ciężko zdjkąc klemę i dopiero ładowac???

jak widac na przykładzie jednak zdarza się że coś sie spali a można było sobie tego oszczędzić
Oskar_FKP jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.