Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2009, 19:58   #11
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wierzę że ktoś odpala auto na słuch żeby wiedzieć kiedy świece grzeją a kiedy już nie.
no to możesz zacząć w to wierzyć. Nie robię tego zawsze, ale zimą często. Niestety moja foca nie jest już pierwszej młodości i sprawności a to pomaga. Jeśli będę miał zregenerowany rozrusznik to pewnie nie będę na to zwracał uwagi, puki co czekam aż świece przestają grzać i dopiero kręcę rozrusznikiem.

__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 12:02   #12
ze_roberto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2009
Model: Ford Focus Kombii
Silnik: 1.8 TDCi 100 KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Witam wszystkich i pozwólcie, że się wtrącę. Przed świętami również miałem problemy z odpaleniem mojego focusa a było -21 st. C. Żeby było wszystko jasne nie odpalił wcale. W warsztacie okazało się, że świece żarowe są do wymiany. Fachowiec wymienił na nowe pokasował błędy jakie zapisał komputer (były dwa) i pod koniec wywiązała się krótka rozmowa na temat tychże świec. Również mu nadmieniłem, że przekaźnik po owym pyknięciu wyłącza świece itd... I wiecie co mi odpowiedział? Że to nie jest tak do końca z tym wyłączaniem się świec i z tym pykaniem stycznika. Od niego dowiedziałem się, że przy niskich temperaturach świece żarzą się jeszcze przez jakiś czas po uruchomieniu się silnika, póki ten się trochę nie zagrzeje i nie zacznie zasysać cieplejszego powietrza. No i trochę się zdziwiłem, a wierzcie mi gość zna się na rzeczy i ma uznaną markę. Pozdrawiam!
ze_roberto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 15:30   #13
grundiq
ford::amateur
 
Avatar grundiq
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Model: ford scorpio
Silnik: 2,5 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Witam wszystkich. Podłączę się do tematu z podobnym problemem. Mam forda scorpio mk2 2.5 tdi 125KM silnik vm.Wykręciłem świece żarowe, podłączyłem je pod wiązkę zmasowałem i widzę że grzeją, jarzą się do czerwoności.Nie widzę żeby były po nadpalane lub jakieś spęczniałe. Mam takie pytanie:czy taka wizualna ocena wystarczy żeby uznać że świece są w porządku czy mogą mieć jakieś ukryte wady. Auto słabo pali, trzeba go parę razy kręcić przy zimnym silniku(przy ciepłym jest ok). Problem zaczyna się tak mniej więcej od temperatury 0 stopni Celsjusza ale przy mrozie -15 też zapala.
Proszę może ktoś mi coś podpowie.
grundiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 15:53   #14
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Sprawdź czy do świec dochodzi napięcie. Jak się żarzą calą powierzchnią to są OK.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 16:13   #15
grundiq
ford::amateur
 
Avatar grundiq
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Model: ford scorpio
Silnik: 2,5 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Żarzy się tak około 3/4 żarnika.
grundiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 20:20   #16
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Świece mogą być dobre a i tak nie grzać.
Tak jak kolega pisze sprawdź czy dochodzi do nich w ogóle napięcie.
Skoro robią się czerwone to według mnie nie ma co przy nich szukać.

P.S gdybym odpalał silnik po zgaszeniu kontrolki od świec co u mnie trwa może sekundę to równie dobrze mógłbym sobie zaślepić kołkami miejsca na nie, więc pisze jak mam a koledzy od razu uznają mnie za czubka.
Pozdro
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 21:28   #17
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Podłączę się do tematu. jeżeli ktośchce sprawdzić ile grzeją świece w TDDI to trzeba zrobić tak jak ktoś wcześniej napisał. Podłączyć żarowkę 12V lub miernik pod masę i przewód od grzania świec. Ja coś takiego robiłem jakieś dwa lata temu. I przy -15C kontrolka gasła po ok. 10s, natomiast przekaźnik rozłączałświece po 15 s. Po uruchomieniu silnika przekaźnik ponownie załączał świece na następne 15s. Ja osobiście uruchamiam auto po "pstryknięciu" przekaźnika (nie trzeba się wsłuchiwać wystarczy zaobserwować jak świecą kontrolki) o wiele lepiej zapala. Bez wzgledu na to jaka by nie była temperatura to zawsze zapala po pierwszym obrocie a przejechane ma już 260tkm.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 22:05   #18
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Nikt nikogo nie uznaje za czubka. Ale wydaje mi się uważanie na przekaźnik od świec zupełnie nie potrzebne. Skoro w instrukcji jest napisane odpalać po zagaśnięciu kontrolki to tak trzeba robić. Jeśli auto ma problem z odpaleniem przy takim użytkowaniu to albo aku się kończy albo świece. Kto to wie jak naprawdę działają te świece, steruje nimi komputer silnika i robi to tak aby jak najłatwiej było odpalić silnik. I jeśli kontrolka zgasła a świece jeszcze grzeją to widocznie tak ma być.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:31   #19
Krzychu305
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2009
Skąd: BYDGOSZCZ
Model: focus 03 & megane 98
Silnik: 1,8 TDDi & 1,6e
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

witam a ile razy musicie robic podejsc w mrozie -21 albo cos kolo tego zeby załapal moj łapie za 4-5 podejsciem wczesniej gada ale gasnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzychu305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:46   #20
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: świece zarowe zasada działania

Jedno bez świec. Ze świecami nie wiem bo nie było jeszcze takich mrozów odkąd wymieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.