Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2009, 18:55   #1
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Temperatura silnika

Jako, że dopiero od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wciąż się go uczę mam następujące pytanie:

Jak były mrozy i temperatura -10 i więcej na minusie to silnik z wyłączonym ogrzewaniem grzał się ledwie za białą kreskę (w stanie spoczynku leży ok 1cm poniżej białej grubej kreski) Jak włączę ogrzewanie to temperatura spadała poniżej tej białej kreski- to wszystko akurat mnie nie dziwi w takie temperatury. Bardziej interesuje mnie natomiast to co zaobserwowałem dzisiaj: Temperatura ok 3 stopnie na plusie włączone ogrzewanie i temperatura była przed literką O NORMAL. Stanąłem sobie w korku, co raz podjeżdżanie, wolna jazda (jak to korek) i temperatura zaczęła podchodzić pomiędzy literką A i L i wtedy włączał się wentylator i spadało do początku literki M (z wyłączonym ogrzewaniem taka sama sytuacja) Niby wszystko wydaje się logiczne, silnik się nie grzeje, ale... co będzie jak temperatura w lecie będzie np +30 stopni a ja będę stał w korku?

Czy będę miał kłopoty z grzaniem się silnika?
Jaka jest optymalna temperatura pracy jednostki Zetec E 2.0? Na jakich literkach jest ona osiągana i jaka temperatura jest niebezpieczna dla silnika?


Ostatnio edytowane przez Byku90 ; 22-12-2009 o 19:09
Byku90 jest offline  
Stary 22-12-2009, 20:00   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

W lecie będzie troszkę normalniej, czyli silnik się prędzej nagrzeje, zwłaszcza podczas stania w korkach. To, co opisujesz wskazuje na uszkodzony termostat (ciągle otwarty). By się upewnić, po zapaleniu zimnego silnika otwórz maskę i sprawdzaj ręką wąż gumowy łączący obudowę termostatu z chłodnicą. Jeżeli będzie się powoli nagrzewał razem z silnikiem, to znaczy, że jest ciągle otwarty. Powinien być długo zimny, a dopiero po zagrzaniu silnika zagrzać się szybko.
darmodziej jest offline  
Stary 22-12-2009, 20:40   #3
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Moim zdaniem termostat jest dobry. Silnik szybko się nagrzewa. Tylko w te mrozy jak temperatura była rzędu -12 stopnia na pełnym ogrzewaniu silnik nie nagrzewał się. Dzisiaj (+3 stopnie) silnik z wyłączonym ogrzewaniem nagrzał się po przejechaniu 2km do literki N a potem w korkach sytuacja jak powyżej...
Byku90 jest offline  
Stary 22-12-2009, 20:47   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Skoro tak uważasz, to, po co tu piszesz? U mnie przy -20°C nagrzewał się odrobinę dłużej niż normalnie, ale wskazówka dochodziła między literki R i M, a jak chwilę postałem w korku, to nawet osiągała A. Ale jeżeli u Ciebie jest ok., to pozdrawiam.
darmodziej jest offline  
Stary 22-12-2009, 20:56   #5
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

To ciekawe bo mi wentylator załącza sie milimetr za literą L, a w takiej sytuacji stawiał bym na to ze czujnik z mało pokazuje.
pintonek jest offline  
Stary 22-12-2009, 21:05   #6
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

A przy jakiej temperaturze włącza się wentylator? Słyszałem, że ma 2 biegi prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byku90 jest offline  
Stary 22-12-2009, 21:05   #7
Coster12
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

a leci cieple powietrze jak jest te -10 i na tej bialej grubej kresce? jeslitak to za malo pokazuje ale i mi to wyglada na termostat, temp powinna byc prawie pionowo niezaleznie od temp otoczenia
Coster12 jest offline  
Stary 22-12-2009, 21:08   #8
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Ja tam bym czujnik wymienił na poczatek, tańsza impreza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet mam jeden w schowkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pintonek jest offline  
Stary 22-12-2009, 21:12   #9
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Tak, ciepłe powietrze leci niemal od razu. Ale wydaje mi się, że mam ogrzewanie postojowe (zanim silnik się nagrzeje a ogrzewanie jest włączone to jest słyszalne takie cykanie? brzęczenie? w dmuchanie. Jak się silnik nagrzeje to już nic nie brzęczy). Jak były te mrozy - 15 stopni to dosłownie po 3 minutach dmuchało ciepłym.
Nie wiem czy to ważne w budowie nagrzewnicy, ale mam climatronik
Byku90 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.