Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2009, 08:08   #21
Kalten
ford::beginner
 
Avatar Kalten
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: grzanie świec

Ciekawe czemu w Mondeo pala sie 5-6 s, a w innych autach tylko 1s albo krocej? Zauwazylem to w Golfie i nowym Fiacie Bravo. Kontrolki od swiec gasna razem z innymi kontrolkami. Zdaza one sie wogle nagrzac w tak krotkim czasie?

Kalten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 10:57   #22
maro74
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Police
Model: Ford Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 107
Domyślnie Odp: grzanie świec

A ja w moim mondku to miałem tak, że na 4 świce paliła mi tylko JEDNA i to od ładnych kilku miesięcy. Objawiało się to poranną chmurą niebieskawego dymu. Jakiś czas temu wyjąłem świece bo już mnie szlag przez ten dym trafiał i po sprawdzeniu własnie wyszło, że tylko jedna grzała. Przez ten czas i nawet w mrozy odpalał normalnie czasami tylko lekko nim przez kilka skund potelepało. Zastanawiające jest własnie że mimo takiej usterki specjalnie nie dawało się odczuc że coś jest nie tak i gdyby nie poranny dym to pewnie dalej bym tak jeździł. Teraz rano pali jak pszczółka żadnego kopcenia.
maro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 11:19   #23
Gugała
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Płock
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: grzanie świec

Mój też pali bez problemów - dziś przy -14 st. Choć jeden mechanik straszył mnie, że mondek ma za niskie ciśnienie spężania i na 100 % nie odpali na mrozie czyt. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cieszę się, że to ja miałem rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gugała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 11:26   #24
diabel29
ford::beginner
 
Avatar diabel29
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2L TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: grzanie świec

Witajcie podepnę się do was ze swoim problemem.
Dziś rano próbowałem odpalić swojego dizelka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy około -11 stopni
Poczekałem jak wszystkie kontrolki zgasną i próba odpalenia nie powiodła się odczekałem kilka sekund i jeszcze raz to samo.
za trzecim podejściem wszystkie wskazówki zegarów obracają się na maksa
a silnik nie kręci.
nie wiem w czym jest problem kilka dni wstecz byłem w salonie Forda na przeglądzie i sprawdzali mi też akumulator i był sprawny..
czy ktoś wie co jest nie tak ??
diabel29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 11:33   #25
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: grzanie świec

akumlator padł , sprobuj naladować ale moim zdaniem trzeba bedzie nowy kupic. POZDRAWIAM
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 11:41   #26
diabel29
ford::beginner
 
Avatar diabel29
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2L TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: grzanie świec

kurcze ale dwa tygodnie temu był 100% sprawny
diabel29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 14:22   #27
diament_29
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-11-2006
Skąd: Biebrzański Park Narodowy
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: grzanie świec

Cytat:
Napisał diabel29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurcze ale dwa tygodnie temu był 100% sprawny
A pytanie o samo odpalanie. Jak przekręciłeś kluczyk i rozrusznik zaczął kręcić to ile czasu go '' hełtałeś " ? Nie powinno się przerywać w większe mrozy nawet do 30 sekund. Każde ponowne odpalanie to większa porażka dla akumulatora, nawet po odczekaniu minuty czy dwie od poprzedniej próby uruchomienia akumulator w tak ciężkich warunkach będzie wolniej kręcił a to że w serwisie pokazało że 100 % sprawny to w bajki włożyć. Powinieneś naładować akumulator ( wcześniej sprawdzić i ew. dolać wody destylowanej) a jeśli sytuacja się powtórzy to akumulator do wymiany tak czy siak.
diament_29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 14:36   #28
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: grzanie świec

Cytat:
Choć jeden mechanik straszył mnie, że mondek ma za niskie ciśnienie spężania i na 100 % nie odpali na mrozie czyt
Buhaha...weź zmień mechanika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 19:43   #29
diabel29
ford::beginner
 
Avatar diabel29
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2L TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: grzanie świec

podładuję skurkowańca a jak to nic nie da to nówkę funkel akumulator kupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak wyjmę go z auta to centralny zamek mi się nie otworzy ???
diabel29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 20:13   #30
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: grzanie świec

Pamiętaj o syrenie od alarmu, jak ma własne zasilanie to będzie wyć.
Potem odpinasz aku, zamykasz drzwi od srodka każde z osobna a na końcu drzwi kierwocy kluczykiem.Po podłączeniu wszystkie drzwi sie automatycznie odryglują. Pozstaje włączenie syreny, samoadaptacja ECU, programowanie szyb i do radia trzeba miec kod. Natomiast z aku polecam CENTRA FUTURA tylko że 77 nie wchodzi do skrzynki pod akumulator. Bateria nie do zajechania nawet teraz przy tych mrozach.
Pozdrawiam!
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.