Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2008, 12:25   #1
tomi21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 1
Domyślnie ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Jak dobrać się do świec żarowych,żeby sprawdzić ich działanie? Gdzie jest przekażnik?

tomi21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 09:35   #2
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

masz diesla 1.4tdci, jest mroz ok -3 i kontrolka swiec zarowych sie nie swieci czy tak? poczekaj az bedzie mroz ok -8, -9 i wiecej, jak sie wtedy nie zapali kontrolka swiec to bedziesz sie martwil

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 17:42   #3
helmut01
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie

WITAM WSZYSTKICH, JESTEM NOWY.
NABYłEM FORDA FUSIONA 2003R. 14,TDCI
JAK BEDE ZADAWAł GłUPIE PYTANIA TO PROSZE O WYROZUMIAłOSC
__________________
helmut
helmut01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 18:37   #4
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Ja mam pytanie jak sprawdzić czy świece są sprawne ?

Podejrzewam, ze któras padła. Autko jest z roku 2004 i od nowosci swiece nie byly zmieniane. W lecie pali bez problemu a w zimie sa problemy.

Nie wystarczy przekrecenie kluczyka i poczekanie az zgasnie kontrolka od swiec zarowych. Przy temp. ok. zera proba odpalenia konczy sie niepowodzeniem. Musze poczekac kilkanascie sekund po zgasnieciu kontrolki i dopiero wtedy autko odpala. Wydaje mi sie ze nie wszystkie swiece grzeją i po prostu odpala na 3 cylindry albo cos takiego.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 19:00   #5
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Mareko, u mnie też nie były zmieniane świece od 2002r, co prawda przy ujemnych mi odpala bez większych problemów, ale zauważyłem że jeśli nie odczekam ok 5 sek po zgaśnięciu kontrolek (gdy jest zimny i jest zimno słychać dodatkowo delikatne piknięcie), to wtedy przez pierwszych kilka minut delikatnie falują obroty. Gdy poczekam jest ok.
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 19:40   #6
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał el_grego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mareko, u mnie też nie były zmieniane świece od 2002r, co prawda przy ujemnych mi odpala bez większych problemów, ale zauważyłem że jeśli nie odczekam ok 5 sek po zgaśnięciu kontrolek (gdy jest zimny i jest zimno słychać dodatkowo delikatne piknięcie), to wtedy przez pierwszych kilka minut delikatnie falują obroty. Gdy poczekam jest ok.
A czy istnieje jakas metoda zeby wyeliminowac świece bez koniecznosci rozkrecania ?
Gdzies czytalem ze padnieta swieca jest wykrywana przez kompa i generuje bląd. Czy nasze Fuzionki tez tak mają ?
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 08:19   #7
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał Mareko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam pytanie jak sprawdzić czy świece są sprawne ?

Podejrzewam, ze któras padła. Autko jest z roku 2004 i od nowosci swiece nie byly zmieniane. W lecie pali bez problemu a w zimie sa problemy.

Nie wystarczy przekrecenie kluczyka i poczekanie az zgasnie kontrolka od swiec zarowych. Przy temp. ok. zera proba odpalenia konczy sie niepowodzeniem. Musze poczekac kilkanascie sekund po zgasnieciu kontrolki i dopiero wtedy autko odpala. Wydaje mi sie ze nie wszystkie swiece grzeją i po prostu odpala na 3 cylindry albo cos takiego.
Ta sprawa jest już wałkowana kolejne lata. TDCi tak maja że przy temp. bliskich zera nie odpala od razu . Gdy temperatury spadną będzie palił - sprawdź. Jeśli tak nie będzie to jedź do mechanika
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 12:39   #8
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał Mareko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy istnieje jakas metoda zeby wyeliminowac świece bez koniecznosci rozkrecania ?
Gdzies czytalem ze padnieta swieca jest wykrywana przez kompa i generuje bląd. Czy nasze Fuzionki tez tak mają ?
Myślę że tylko diagnostyka komputerowa może coś więcej powiedzieć, ale trzeba by to zrobić na zimnym silniku, a jeśli zajedziesz do serwisu, to się rozgrzeje i nic nie wykaże.
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 20:07   #9
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał fofu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta sprawa jest już wałkowana kolejne lata. TDCi tak maja że przy temp. bliskich zera nie odpala od razu . Gdy temperatury spadną będzie palił - sprawdź. Jeśli tak nie będzie to jedź do mechanika
Sugerujesz ze przy O stopni sa problemy a ponizej zera jest lepiej ?
U mnie im zimniej tym gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego podejrzewam swiece.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 19:23   #10
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: ŚWIECE ŻAROWE 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał Mareko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sugerujesz ze przy O stopni sa problemy a ponizej zera jest lepiej ?
U mnie im zimniej tym gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego podejrzewam swiece.
w sumie gdyby coś ze świecami było nie tak tzn normalne zużycie, to byś zauważył najpierw to na kontrolce świec, w końcu od tego jest, gdy świece są na wykończeniu kontrolka po przekręceniu kluczyka świeci się coraz dłużej, szczególnie zimą.
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.