Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2009, 08:38   #21
NODDI11
ford::average
 
Avatar NODDI11
 
Zarejestrowany: 29-12-2005
Skąd: łódż i okolice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8+gaz
Rocznik: 2004
Postów: 140
Domyślnie Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał kaczozord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniżej pewnych obrotów zaczyna brać paliwo i tyle.
No i mnie chodziło tylko o to: jaka jest ta granica obrotów gdzie komputer zaczyna wskazywać pobór paliwa.
Zasadę hamowania silnikiem znam i wiem o co w tym wszystkim chodzi, problem polega tylko na tym że porównując focusa do passata, to w pasku na 5 biegu komputer wskazywał 0,0 nawet przy prędkości 50km/h to było lekko ponad 1500 obr/min a w foczce jak odpuszczam gaz ze 100km/h na 5 biegu gdzie mam obrotów ponad 2 tyś. to komputer wskazuje spalanie w granicach 2,8 l/100km
I moje pytanie brzmiało: czy tak powinno być? bo mnie się wydaje że nie!
Zapytałem jeszcze co ewentualnie może być przyczyną takiego wskazania.

__________________

MONDEO KLUB POLSKA
KRZYSIEK
NODDI11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 08:42   #22
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał NODDI11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy tak powinno być? bo mnie się wydaje że nie!
Tak powinno być, bo odcinka następuje przy ponad 3000 rpm.
Rozpędź auto tak, żebyś przekroczył 3000 obrotów i wtedy zdejmij nogę z gazu, będziesz miał zero aż do 1500 rpm.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 12:27   #23
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Myślę, że odcięcie jest zawsze gdy puścimy pedał gazu a ustawiony jest tylko próg obrotów, poniżej których paliwo jest już tłoczone, żeby silnik nie zgasł (na przykład 1500). W moim dieslu dawniej hamowałem silnikiem do ok. 1500 obrotów, potem zacząłem eksperymentować i okazało się, że paliwo jest odcięte do mniej więcej 1100-1150 obrotów. Odcięcie jest zawsze powyżej, bez względu na obroty, przy których zdejmie się nogę z gazu.
Oczywiście że masz rację, ale niektórym trudno to przetłumaczyć. Niezależnie z jaką prędkością i obojętnie na jakich obrotach jedziemy zawsze puszczenie pedału gazu jest równoznaczne z odcięciem paliwa. Komp zaczyna znowu podawać paliwo przy takich obrotach jak napisałeś po to żeby silnik nie zgasł i to wszystko. W benzynie pewnie te obroty będą ciut większe ze względu że silnik ma mniejszy moment.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 13:42   #24
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem

Cytat:
zacząłem eksperymentować i okazało się, że paliwo jest odcięte do mniej więcej 1100-1150 obrotów
To prawda - z tym jest różnie, podobnie jak z górną granicą. Może być 1500, może być 1100 rpm
Niestety, górna granica też istnieje... jadąc z niższymi obrotami i zdejmując nogę z gazu hamuje się silnikiem zawsze, bo się nie rozpędza, nie dodając gazu. Obroty się zmniejszają, nie zwiększają.
Niestety, nie zawsze silnik ma odcięte paliwo i czasem pali np. 2l/100km, jak na luzie.
Auto hamuje, ale nie odcina paliwa...

Panowie... nie mam zamiaru dać się wciągnąć w bezsensowną teoretyczną dyskusję akademicką, co się komu wydaje...
Ustawcie komputery na spalanie chwilowe i w drogę...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.