Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2009, 11:39   #1
gofer111
ford::beginner
 
Imię: _
Zarejestrowany: 03-01-2009
Skąd: _
Model: _
Silnik: _
Rocznik: _
Postów: 15
Domyślnie Ford Mondeo '97 i instalacja Koltec-Necam

Witam,
zacznę od początku z instalacją Koltec-Necam (jaki to typ nie wiem). Mój samochód to Ford Mondeo 1997 Kombi 1.8 Benzyna
Instalacja jest niby fabryczna. Posiadam książkę Ford GPL ale jest ona niewypełniona. Przywiozłem samochód od rodziny z Francji w Czerwcu 2008 roku. Od początku na gazie nie jeździłem ponieważ nie miałem homologacji.
W sierpniu 2008 po raz ostatni gaz działał prawidłowo. Od tamtej pory aż do Marca 2009 nie używałem instalacji gazowej.

Gdy robiłem homologacje na butle w Marcu 2009 gaz już nie działał, gdy przełączyłem na gaz wydobyła się czarna chmura z układu wydechowego, zaczęła się trząść cała kabina, samochód dziwnie "pyrkał" jak traktor, bez trzymania nogi na pedale gazu samochód gasł.
Dopiero teraz mam trochę czasu na naprawę instalacji gazowej.
A teraz po przełączeniu z benzyny na gaz miga ostatnia dioda na przełączniku raz na pomarańczowo raz na czerwono, w momencie załapania gazu samochód od razu gaśnie. Oczywiście w momencie przełączania z benzyny na gaz słyszę dwa pyknięcia pod maską.
Czy ktoś może mi pomóc.
Nie wiem czy czasami instalacja jest bardzo zabrudzona, a podczas odpalania gazu w marcu całe zanieczyszczenia nie przedostały się do dystrybutora.
Dodaję parę zdjęć samochodu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

gofer111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 20:39   #2
pawelmroczek73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Ford Mondeo '97 i instalacja Koltec-Necam

Na tym forum nie dowiesz się dużo o tych instalacjach. Ja mam tej samej firmy co Ty i walczę z nią już pół roku odkąd kupiłem mojego Forda Mondeo 1.8 16v. Mój natomiast gaśnie na wolnych obrotach jak jest zimny. Gazownicy twierdzą że trzeba przerobić na polski gaz a to kosztuje minimum 1200 zł. Szukaj dobrych fachowców jak ich znajdziesz to daj znać. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
pawelmroczek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 10:34   #3
gofer111
ford::beginner
 
Imię: _
Zarejestrowany: 03-01-2009
Skąd: _
Model: _
Silnik: _
Rocznik: _
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ford Mondeo '97 i instalacja Koltec-Necam

Dzięki za odzew. Szukałem w Kołobrzegu jest jeden nazywa się Kożuszek R. nawet byłem i powiedział, że trzeba cały wymienić dystrybutor gazu.
Chciałbym najpierw przeczyścić całą instalację, a w K-g nawet nie ruszyli instalacji.

Prosiłbym o jakieś inne serwisy gazu nawet w całym województwie Zachodniopomorskim.

Pozdrawiam
gofer111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 16:38   #4
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Ford Mondeo '97 i instalacja Koltec-Necam

gofer111: tu masz link do specjalistycznego forum; musisz się zarejestrować, poprawnie wypełniając profil, ale masz tam rzeczywistych fachowców.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.