Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2009, 13:27   #31
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Ja wkońcu po półrocznej walce wyszedłem cało z tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wcześniej wpierw wymieniłem pasówke potem napinacz i pasek i tak z tym wałczyłem wymieniając poklei. Wczoraj wymieniłem wszystko i póki co słychać tylko stukanie silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 16:50   #32
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

No nareszcie problem został rozwiązany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak wspominałem wcześniej najpierw kupiłem koło pasowe ale nie oryginał - producent MC. Zapłaciłem za nie 315 zł. Oryginał kosztował 389 zł. I mogłem od razu kupić oryginał co jak się okazało kosztowałoby mnie mniej niż zamiennik ( musiałem jeszcze kupić napinacz, rolki, pasek i oczywiście zapłacić za ich wyminanę ).
Więc tak:
Zaryzykowałem i kupiłem oryginał.
Ściągnąłem nowe kółko produkcji MC.
Porównałem wymiary obu i.... szlag mnie trafił.
Wielkościowo oba koła są takie same ale zamiennik jest przesunięty na głębokości osadzenia na wale o 0,5 mm !!! Efekt - pasek na zimnym silniku wali jak szalony. Na ciepłym przestaje.
Na szczęście mogę reklamować zamiennik i mam nadzieję, że odzyskam kasę. Oryginał kupiłem w tym samym sklepie internetowym co zamiennik.
Nauczyło mnie to tego aby nie kupować zamienników bo oszczędność jest tylko pozorna.
Teraz nareszcie cicho na wolnych obrotach i przy porannym zapalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczęście moje jest niepojęte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 10:06   #33
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witaj.
Możesz wytłumaczyć, bo nie za bardzo zrozumiałem to przesunięcie na głębokości osadzenia na wale... 0,5mm czy 0,5cm ?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 14:00   #34
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj.
Możesz wytłumaczyć, bo nie za bardzo zrozumiałem to przesunięcie na głębokości osadzenia na wale... 0,5mm czy 0,5cm ?
Jasne.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest dokładnie tak, że odległość w przekroju pomiędzy miejscem zaznaczonym na zdjęciu pojedynczą strzałką ( miejsce osadzenia na wale ) a którymkolwiek z rantów prowadzenia paska ( zaznaczone pięcioma równoległymi strzałkami ) jest różna w porównaniu z nowym oryginałem o dokładnie 0,7 mm (milimetra). W poprzednim poście napisałem 0,5 - machnąłem się - sorki.
Ta różnica powodowała, że pasek miał straszne bicie na zimnym silniku w tym miejscu - zaznaczone strzałkami.
Pewnie gdyby było zeskrawane o te 0,7 mm głębiej to wszystko byłoby ok.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 17:20   #35
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Super, dzięki za szczegółowe i poglądowe wyjaśnienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 21:14   #36
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Krzys. - wszystko dobrze, ale piszą Twoi poprzednicy da Ci to spokój tylko chwilowy. Z wcześniejszych postów rozumuję, że 15k km maksymalnie.
Ogólnie u siebie też słyszę to wibrowanie i też mnie to denerwuje. Tyle tylko, że ostatnio jak rozmawiałem z mechanikami, to mówili, że ford już X razy zmieniał konstrukcję tego koła pasowego. Zresztą świadczą o tym poprzednie numery:
- FORD 4C1Q 6B319 DC
- FORD 4C1Q 6B319 DB
- FORD 4C1Q 6B319 C1B
- FORD 4C1Q 6B319 C1A
- FORD 1S7Q 6B319 BB
- FORD 1S7Q 6B319 BA
- FORD 1S7Q 6B319 AC
- FORD 1S7Q 6B319 AB
Najnowszy to ten na górze.

Ogólnie widać, że Ford nie potrafi sobie z tym poradzić, co dla mnie jest czymś śmiesznym. Ja rozwiązanie widzę jedno - skoro pada koło z powodu durnej konstrukcji, to jak zacznie wibrować to powinno się to reklamować i powinni dawać nowe.

Ostatnio edytowane przez Polarny ; 19-11-2009 o 08:40
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 07:07   #37
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Polarny - tu się oczywiście z Tobą zgadzam. Jeśli wystarczy na 15k to i tak nieźle bo akurat tyle km robię w ciągu roku a gwarancje na koło mam na 2 latka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam to na piśmie ze sklepu "ford.sklep.pl" - nie chodzi tu o reklamę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 07:13   #38
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Czy u was te wibracje czuć na kierownicy i ogólnie na całej budzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 08:48   #39
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Nie, u mnie słychać było tylko dudnienie na wolnych obrotach.
Na całej budzie i kierownicy to może duża dwumasa ? Ale wtedy chyba też znacznie na pedale sprzęgła.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 09:06   #40
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Dwumase mam wymienioną. Na pedale sprzęgła zawsze będziesz czuł minimalne drżenie. Oczywiście nie mówię o sytuacji gdzie dwumas jest padięty, wtedy to masaż czuć na stopieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.